Poznajcie After Reset, klasycznego postapokaliptycznego RPG-a w stylu Fallouta

Mateusz Stanisławski
2013/02/24 18:07

Grupka zapaleńców po cichu wysmaża oldskulowego RPG-a After Reset. Postapokaliptyczne klimaty, klasyczny widok z góry oraz głęboka i emocjonalna opowieść – zainteresowani?

Poznajcie After Reset, klasycznego postapokaliptycznego RPG-a w stylu Fallouta

After Reset przeniesie nas do przyszłości, 132 lat po tytułowym Resecie, czyli nuklearnej apokalipsie, która zniszczyła prawie wszystko, co żywe, na naszej planecie. Około jedna trzecia Ziemi jest objęta Żółtymi Strafami, w których ruiny są pokryte radioaktywnym pyłem. Tu władzę sprawują anarchistyczne grupy Survivor, zaś nieskażone jedzenie i woda są wyceniane tak samo jak ludzkie życie.

Kolejna jedna trzecia globu to Czerwone Strefy, epicentrum śmiertelnie niebezpiecznych anomalii, które powstały w wyniku nuklearnych reakcji łańcuchowych w atmosferze oraz przeobrażeń samej planety. Większość organizmów lądowych nie jest w stanie przeżyć w tych strefach, które – rzecz jasna – są idealnym domem dla mutantów i „gości” z kosmosu. Generalnie można rzec, że „planeta jest nierozpoznawalna i pusta”.

Autorzy mają nieliche ambicje, dość powiedzieć, że przyrównują swoją „głęboką i emocjonalną” warstwę fabularną do historii z takich hitów, jak Fallout, Planescape: Torment czy Baldur’s Gate. Gracz, stając się częścią umierającego świata, żeby przetrwać, „każdego dnia będzie musiał podróżować wśród ruin i anomalii, trudnić się kradzieżą, handlować informacjami i współpracować z pozostałymi ocalałymi”.

GramTV przedstawia:

Polana taktycznym sosem rozgrywka ma zaoferować użytkownikowi dużo swobody. „Pomyśl, zaplanuj i graj, rozwijając swojego bohatera tak, jak chcesz, używając przy tym naszej ogromnej bazy cech, przedmiotów, perków i umiejętności w stylu przywodzącym na myśl mechanizmy d20 i S.P.E.C.I.A.L. – czytamy. Co ciekawe, w grze nie zabraknie zestawu narzędzi, dzięki którym zaprojektujemy własne moduły do wykorzystania w postapokaliptycznym świecie.

After Reset to nie tylko kampania dla pojedynczego gracza, ale także zabawa w sieci. Możemy być pewni, że nie zabraknie darmowych dedykowanych serwerów i konfigurowalnych trybów rozgrywki.

Z poziomu oficjalnej witryny sieciowej produkcji możecie posłuchać kilku kawałków, które złożą się na ilustrację muzyczną tytułu (zakładka „Music”). After Reset, który będzie hulał na silniku Unity 3D, na razie nie ma konkretnego terminu premiery. Wiadomo, że gra trafi wyłącznie na komputery osobiste (Windows i Linux). Niewykluczone ponadto, że w przyszłości zagości na Kickstarterze.

Komentarze
24
Usunięty
Usunięty
19/05/2013 17:59
Dnia 18.05.2013 o 10:21, Budo napisał:

O wow, masochiści są wśród nas jak widać :P Ja już od jakiegoś czasu nie potrafię się zmusić do starych gier. Nie chodzi tu o grafikę, ale raczej archaiczne sterowanie i interfejs, które sprawiają, że gry się robią dla mnie totalnie niegrywalne :)

Z początku było rzeczywiście ciężko, ale wystarczyło kilka godzin i się przyzwyczaiłem.

Usunięty
Usunięty
18/05/2013 10:21

> Dosłownie kilka godzin temu ukończyłem pierwszego Fallouta i bardzo mi się podobało.> Tak więc gdy już uporam się z F2, to pewnie będę wyczekiwał After Reset, tuż obok Numenery.O wow, masochiści są wśród nas jak widać :PJa już od jakiegoś czasu nie potrafię się zmusić do starych gier. Nie chodzi tu o grafikę, ale raczej archaiczne sterowanie i interfejs, które sprawiają, że gry się robią dla mnie totalnie niegrywalne :)

mtsach
Gramowicz
18/05/2013 09:41

Kilka nowych artów i screenów: http://www.gram.pl/galeria.asp?id=6740
Trwa Wczytywanie