Kickstarter Wildmana, action-RPG-a od Gas Powered Games, anulowany

Mateusz Stanisławski
2013/02/12 10:07
6
0

Zbiórka na Wildmana została zakończona wcześniej, niż zapowiadano, ale niestety nie z powodu szybkiego zgromadzenia na koncie wystarczającej ilości gotówki od graczy.

Kickstarter Wildmana, action-RPG-a od Gas Powered Games, anulowany

Obawy twórców Wildmana dotyczące powodzenia kampanii były jak najbardziej uzasadnione – z racji zgromadzenia tylko połowy zakładanej kwoty (1,1 miliona dolarów) na kilka dni przed oficjalnym zakończeniem zbiórki studio Gas Powered Games postanowiło anulować projekt.

„W tym momencie sens ma tylko koncentracja na innych sposobach utrzymania naszego studia. Niestety nie jesteśmy w stanie upublicznić jakichkolwiek szczegółów; jeśli będziemy mieli coś do ogłoszenia, zrobimy to na naszej stronie. Jeżeli jesteś zainteresowany najświeższymi wieściami albo chcesz nadal dyskutować o Wildmanie, rozważ rejestrację na forums.gaspowered.com.” – czytamy.

GramTV przedstawia:

Wildman miał być mariażem RPG-a i RTS-a, stanowiącym luźne spojenie takich gier, jak Dungeon Siege, Supreme Commander i Demigod. Premiera produkcji wstępnie została zaplanowana na marzec 2014 roku. Szef projektu, Chris Taylor, niedawno ujawnił, że przynajmniej jeden znaczący wydawca zainteresował się tytułem, ale dalsze rozmowy były uwarunkowane powodzeniem akcji na Kickstarterze.

Co dalej z Gas Powered Games, które nie znajduje się w korzystnej sytuacji finansowej? Nie wiadomo. Wierzymy jednak, że „inne sposoby” prędzej czy później zagwarantują ekipie dowodzonej przez Chrisa Taylora upragniony sukces.

Komentarze
6
Usunięty
Usunięty
13/02/2013 19:30

so supcomm 3 maybe?

Kafar
Gramowicz
12/02/2013 15:57

Sukces na kickstarterze polega na tym aby tworzyć gry nowe bez wodotrysków za mniejsze kwoty. Są wyjątki milionowych wsparć ale na prawdę trzeba mieć coś co gracze chcą a nie tylko co twórca chce zrobić.

Usunięty
Usunięty
12/02/2013 12:26

Ja zobaczyłbym supreme commander 3 ale tylko jeśli byłby jak 1 a nie 2 która była krokiem w tył...
Trwa Wczytywanie