Epic Games zamyka studio Impossible, projekt Infinity Blade: Dungeons wstrzymany

Małgorzata Trzyna
2013/02/11 13:44
1
0

Po bankructwie 38 Studios latem 2012 roku, pracownicy Big Huge Games zostali przygarnięci przez Epic i utworzyli zespół o nazwie Impossible Studios. Niespodziewanie Epic uznało, że nie spełnia on ich oczekiwań.

Epic Games zamyka studio Impossible, projekt Infinity Blade: Dungeons wstrzymany

Dwa tygodnie temu dyrektor studia Impossible, Sean Dunn, napisał na Twitterze, że bycie częścią rodziny Epic jest niesamowite. Najwyraźniej nic nie wskazywało na to, że firma nie jest zadowolona z efektów pracy nowej ekipy. Tymczasem założyciel Epic, Tim Sweeney, kilka dni temu ogłosił zamknięcie Impossible:

- Gdy byli pracownicy Big Huge Games zgłosili się w ubiegłym roku do Epic, dostrzegliśmy okazję, by pomóc świetnej grupie osób i przydzielić ich do pracy nad projektem, który potrzebował zespołu. Była to odważna inicjatywa i ludzie z Impossible dzielnie się z tym zmagali, ale ostatecznie okazało się, że rezultaty nie spełniły oczekiwań Epic.

GramTV przedstawia:

- Prócz wypłacenia pracownikom studia równowartości trzymiesięcznego wynagrodzenia, dajemy im możliwość stworzenia nowej firmy o nazwie Impossible Studios i wykorzystywania logo Impossibear. Oznacza to też, że projekt Infinity Blade: Dungeons został zawieszony i zastanawiamy się nad jego przyszłością.

Być może pracownicy Impossible odnajdą swoje miejsce w Irrational Games, które wyraziło chęć zatrudnienia części osób. Dyrektor kreatywny Irrational i twórca BioShock, Ken Levine, przyznał, że jest wielkim fanem wszystkiego, co stworzyło Big Huge Games. Firma aktualnie poszukuje artystów, projektantów, scenarzystów, programistów i inżynierów.

Komentarze
1
Moooras
Gramowicz
11/02/2013 15:38

Zatrudnij ludzi po to, żeby wywalić ich już po kilku miesiącach.