News

Wiedźmin 3 na "konsole nowej generacji"; doskonała sprzedaż serii

Paweł Pochowski, 05.02.2013 15:00 43

Dzisiejszy dzień z całą pewnością należeć będzie do Wiedźmina 3. Po oficjalnej zapowiedzi publikujemy kolejne ważne informacje - Adam Kiciński w rozmowie z PAP-em przyznał, że gra ukaże się na konsolach nowej generacji. Opowiedział także o planowanych działaniach marketingowych oraz o świetnych wynikach finansowych serii

Zapowiedź Wiedźmin 3: Dziki Gon to informacja, która poruszyła prawie całą branżę i hula aktualnie po całym internecie. Szczegóły dotyczące tej produkcji opisaliśmy w naszym poprzednim newsie - pisaliśmy wtedy o tym, że CD Projekt RED zapowiedziało, że gra ukaże się w roku 2014 na PC oraz wszystkie najnowsze konsole. Było to delikatne zaznaczenie tego, że produkcja ta powstaje także na next-geny. Teraz mamy już więcej informacji w tej sprawie.

Mówi o tym wprost wprost Adam Kiciński, prezes spółki. - Premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie mieć miejsce w 2014 roku. Gra ukaże się w tym samym czasie na komputery PC i na nowe, mocne sprzętowo konsole nowej generacji - powiedział A. Kiciński w rozmowie z PAP. Dla nas jest to potwierdzenie, że w 2014 na rynku pojawią się już obie nowe konsole - nowy PlayStation oraz nowy Xbox. Dodatkowo to dobra informacja dla sympatyków Sony, którzy po raz pierwszy otrzymają możliwość grania w Wiedźmina na swojej ulubionej konsoli. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów ukazał się bowiem jedynie na PC oraz Xbox 360.

Co ciekawe, A. Kiciński wypowiada się pozytywnie na temat kosztów produkcji gry, pomimo tego, że powstaje ona na konsole nowej generacji. - CAPEX przewidziany na Wiedźmina 3 jest trochę większy niż na drugą część gry, ale nie wielokrotnie większy. Wejście w nową generację nie powoduje bowiem istotnego zwiększenia kosztów. Ten tytuł ma natomiast potencjał zyskowny wielokrotnie większy niż cokolwiek, co do tej pory zrobiliśmy - powiedział w rozmowie z PAP prezes spółki. Czyżby więc tworzenie gier na PlayStation 4 oraz Xbox 720 nie pociągało za znacznie większych kosztów niż na konsole obecnej generacji? Mamy taką nadzieję.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Adam Kiciński skomentował bowiem aktualną sytuację serii, która jak dotąd - sprzedaje się fenomenalnie. - Na przełomie stycznia i lutego osiągnęliśmy sprzedaż rzędu 5 mln egzemplarzy pierwszej i drugiej części Wiedźmina - powiedział Kiciński. Oczywiście nie możliwe, by CD Projekt RED wraz z Wiedźminem 3 zakończyło swoją przygodę z tym uniwersum. Byłoby to co najmniej nierozsądne, ale prezes spółki w rozmowie z PAP-em wprost mówi o tym, że nic takiego się nie stanie. - Jest to także ostatnia część trylogii, w której będzie miał miejsce wielki finał fabuły. Nie jest to jednak jednoznaczne z końcem franczyzy. Franczyza będzie kontynuowana.

Wraz z zapowiedzią w Game Infomerze CD Projekt RED rozpoczyna długą kampanię promocyjną, która dodatkowo ma wpłynąć pozytywnie na sprzedaż Wiedźmina 2, co powinno przełożyć się na większy zysk spółki i być głównym generatorem zysku. - Game Informer, który ukazał się we wtorek, ma na okładce Wiedźmina 3, a w środku czternastostronicową zapowiedź naszej gry. Game Informer to miesięcznik poświęcony grom wideo, który jest magazynem o najszerszym dotarciu do grupy docelowej mężczyzn 18-34 lata na całym świecie. Ma nakład ponad 8 mln egzemplarzy, łączny zasięg 34 mln osób i konwersję czytelnictwa na decyzje zakupowe rzędu 91 proc. Przez najbliższe 3 tygodnie Game Informer będzie miał wyłączność na komunikację medialną dotyczącą Wiedźmina 3. Oczekujemy, że bardzo mocno przełoży się to później na sprzedaż całej serii Wiedźmina. Na przełomie lutego i marca zaprezentujemy się w innych magazynach i rozpoczniemy intensywną kampanię informacyjną. Jeszcze w pierwszej połowie roku pokażemy masę nowych materiałów. Bardzo ciekawie zapowiada się nasz występ na czerwcowych targach E3. W drugiej połowie roku będziemy chcieli zawrzeć umowy z dystrybutorami. Kampania Wiedźmina 3 będzie trwała aż do premiery. Będzie zawierała elementy wspierające sprzedaż drugiej części gry. Wierzymy, że dwójka jako stosunkowo nowy tytuł ma jeszcze duży potencjał sprzedaży i będzie głównym generatorem wyniku finansowego CD Projekt w 2013 roku - dodaje A. Kiciński.

Wygląda więc na to, że już niedługo dowiemy się wielu nowych i ciekawych rzeczy na temat nowego Wiedźmina. Póki co wiemy na pewno, że Wiedźmin 3 to produkcja pod każdym względem większa od swojej poprzedniczki. Adam Kiciński mówi o tym, że gra połączy sprawdzone dotąd elementy jak wciągająca nieliniowa fabuła czy ulepszony system walki z zupełną nowością dla serii - otwartym światem. - W trzeciej części Wiedźmina fabuła będzie tak samo rozwinięta i nieliniowa jak w poprzedniej części, a jednocześnie świat będzie otwarty. Teren, po którym będzie poruszać się gracz, jest 30 razy większy niż w Wiedźminie 2 - kończy swoją wypowiedź.

PS Za cynk w tej sprawie dziękujemy użytkownikowi Lordpilot.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.