Square Enix: przez najbliższe dwa lata nie będziemy mieli zysków z gier konsolowych

Małgorzata Trzyna
2012/12/18 17:37
6
0

Square Enix aktualnie skupia się na japońskich grach społecznościowych. CEO firmy, Yoichi Wada, wyjaśnił, że jest to mniej ryzykowna inwestycja i niewiele takich tytułów nie przynosi zysków.

Square Enix: przez najbliższe dwa lata nie będziemy mieli zysków z gier konsolowych

- Gry HD zazwyczaj są mieszanką dochodowych i niedochodowych tytułów, ale ogółem przynoszą zyski – powiedział Yoichi Wada. – Jeśli chodzi o Gry Społecznościowe & Inne, jest niewiele tytułów, które nie są opłacalne.

Na poniższej grafice niebieski pasek przedstawia gry społecznościowe i inne tytuły, które przynoszą zyski, czerwony – nieopłacalne projekty, zaś zielony – gry, które jeszcze nie zostały wydane.

GramTV przedstawia:

Square Enix przewiduje, że zyski z gier konsolowych nie wzrosną w znaczącym stopniu w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat, ale Wada oczekuje, że po tym czasie sytuacja się poprawi dzięki nowym modelom biznesowym. Chociaż Final Fantasy XIV okazało się porażką, firma nie zamierza przestać inwestować w wysokobudżetowe gry – w planach jest wydanie nowej wersji Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, Tomb Raider, Final Fantasy Versus XIII oraz Final Fantasy: Lightning Returns. Być może w 2013 roku doczekamy się zapowiedzi Thief 4.

W ubiegłym roku wydawca wykupił licencje na silniki Unreal i Unity, wiadomo również, że trwają prace nad jeszcze nie zapowiedzianymi projektami. Prócz tego podczas E3 2012 mieliśmy okazję podziwiać nowy silnik, Luminous, zaprojektowany z myślą o nowej generacji konsol.

Komentarze
6
Usunięty
Usunięty
18/12/2012 22:33
Dnia 18.12.2012 o 22:17, Ozi_GT napisał:

Boże, że się ludzie łapią w tych cały final fantasach.

Nie muszą. Każda część Final Fantasy ma zupełnie inną fabułę z zupełnie innymi postaciami w zupełnie innym świecie. Wyjątkiem części typu X-2 czy XIII-2, które są sequelami głównych części.

Usunięty
Usunięty
18/12/2012 22:17

Boże, że się ludzie łapią w tych cały final fantasach.

Usunięty
Usunięty
18/12/2012 20:30

> Pani Gosiu !>> Bardzo chwytliwy tytuł, taki onetowy, ale warto by było podać jakieś przykłady, bo w> newsie pani tego nie zrobiła :/Ja się pod tym podpisuję, też nie łapię skąd ten tytuł artykułu.
Trwa Wczytywanie