Informacje

Gabe Newell potwierdza: Half-Life 3 i Source Engine 2 w produkcji!

... Mateusz Stanisławski

Prace nad Half-Lifem 3, określanym przez pracowników Valve jako Ricochet 2, „wystartowały”. Mało tego, w drodze – zgodnie z plotkami – jest również całkowicie nowy silnik, Source Engine 2.

Przedstawiciele 4chana zrobili niemałą niespodziankę Newellowi i osobiście wręczyli mu prezenty z okazji pięćdziesiątych urodzin. Nie zabrakło czasu na krótką pogawędkę, którą uczestnicy spotkania postanowili uwiecznić w formie materiału wideo. Szczególnie interesujący nas fragment rozpoczyna się w okolicach 1:20.

Szef Valve został zapytany, czy trwają prace nad silnikiem (Source Engine 2), który nie jest rozwinięciem poprzedniej technologii i który może zostać określony jako całkowicie nowe narzędzie. – Yeah – stwierdził Newell, po czym szybko dodał, że „prace nad Ricochetem 2 (nieoficjalna nazwa kodowa Half-Life’a 3) wystartowały”!

Żadnych innych informacji nie ujawniono, brak też potwierdzenia, czy kolejne przygody Gordona Freemana (ponoć w otwartym świecie) będą napędzane właśnie przez Source Engine 2. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na oficjalną zapowiedź omawianych produktów.

Źródło: BeefJack