Bethesda otwiera nowe studio. Na czele producent wykonawczy Star Wars: The Old Republic

Patryk Purczyński
2012/10/04 18:58
3
0

Battlecry Studios to nowo utworzone przez Bethesdę studio. Jego szefem będzie człowiek mający na koncie kilka znanych, popularnych masówek. Czy właśnie w ten gatunek uderzy powstająca załoga?

Bethesda otwiera nowe studio. Na czele producent wykonawczy Star Wars: The Old Republic

Bethesda Softworks powołała do życia Battlecry Studios. Nowej ekipie szefować będzie Rich Vogel, człowiek z 20-letnim doświadczeniem, współtwórca takich tytułów, jak Ultima Online czy Star Wars Galaxies. Jego ostatnim dziełem jest Star Wars: The Old Republic - Vogel był jego producentem wykonawczym.

- Zawsze podziwiałem i szanowałem podejście Bethesdy do robienia świetnych, oryginalnych gier - mówi Vogel w komunikacie prasowym. - Dzielę z tą firmą jej pasję i wiarę, nie mogąc się już doczekać zbudowania zespołu wysokiej klasy producentów, którzy cechować się będą takim samym poziomem zaangażowania i kreatywnej energii, poświęcanej na tworzenie gier - dodaje.

GramTV przedstawia:

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli w Bethesdzie skorzystać z tak bogatego doświadczenia, jakim dysponuje Rich Vogel - komplementuje szefa studia Battlecry jego założyciel, prezes Bethesda Softworks, Vlatko Andonov. - Rich budował już zespoły i nimi zarządzał, a także tworzył wysokiej jakości gry, dlatego nie możemy się już doczekać rozpoczęcia współpracy przy nowym, ekscytującym projekcie - dodaje.

Co to za projekt? Tego na razie nie ujawniono. Fani wirtualnej rozrywki nie powinni być jednak wprawieni w osłupienie, gdyby okazało się, że Vogel wraz z formującą się dopiero ekipą Battlecry Studios pracuje nad MMO w uniwersum The Elder Scrolls.

Komentarze
3
Usunięty
Usunięty
04/10/2012 20:35

Zgadzam się, niech już odpuszczą sobie tego MMO i zrobią porządnego RPGa. Przecież potrafią, do dziś wzdycham na myśl o Knights of the Old Republic.

Usunięty
Usunięty
04/10/2012 19:52

Błagam, błagam, błagam, anulujcie fabularnie TOR i zróbcie porządnego KotORa III z historią Revana i Wygnanej Jedi w tle.I po co te moje płacze ;(

Usunięty
Usunięty
04/10/2012 19:39

Elder Scrolls Online już przecież robią... Czyżby chcieli zrobić drugiego MMORPG tylko takiego na jakiego fani Morrowinda, Obliviona i Skyrim faktycznie czekali?
Trwa Wczytywanie