Informacje

The Amazing Spider-Man - przegląd ocen

12

Pierwsze recenzje The Amazing Spider-Man pokazują, że gra może nie jest "amazing", ale trzyma dość wysoki poziom. Warto zwrócić uwagę na niewielką rozpiętość dotychczas wystawionych ocen.

The Amazing Spider-Man - obrazek 1
The Amazing Spider-Man

W minionym tygodniu The Amazing Spider-Man zaliczył swoją premierę na konsolach. Pecetowcy na swoją wersję muszą poczekać jeszcze ponad miesiąc. Czy w przypadku tych pierwszych warto już teraz sięgnąć po egzemplarz gry, a drudzy mają na co czekać? Średnia ocen w portalu Metacritic nie daje jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Wersje na Xboksa 360 i PlayStation 3 zgodnie legitymują się 73 punktami na 100 możliwych. Jakie niedociągnięcia dostrzegają w The Amazing Spider-Man recenzenci? Za co doceniają produkcję studia Beenox, dla którego jest to już trzecia samodzielna produkcja z Człowiekiem Pająkiem w roli głównej? Sprawdźmy.

GamingTrend - 88/10

Beenox dokonał niemożliwego. The Amazing Spider-Man to powrót do czasów, kiedy poruszaniu się po ulicach Nowego Jorku przy użyciu pajęczej sieci towarzyszyło sporo przyjemności. Studio zadbało też o interesującą historię i osadziło ją w grze, w którą warto zagrać.

GT TV - 80/100

Poprzednie Spider-Many w wykonaniu ekipy Beenox były co najwyżej przeciętne, tymczasem The Amazing Spider-Man to odsłona najwyższej klasy, która sprawia, że można mieć nadzieje na kolejne udane gry.

EGM - 80/100

Najlepsza przygoda Spider-Mana na przestrzeni ostatnich lat nie jest do końca tym, czym powinna być. Beenox wpycha do tej gry zbyt dużo rzeczy, w efekcie zaśmiecając tę produkcję.

GameTrailers - 75/100

Spider-Man nie jest może niesamowity, ale ostatecznie i tak wypada pozytywnie. Jego przygoda ma wystarczającą porcję pomysłowości i nieustającej akcji, by odwrócić uwagę od błędów. Nawet zważywszy na przedszkolne sterowanie chcesz poznać tę historię do samego końca.

Meristation - 75/100

The Amazing Spider-Man nie jest prawdziwie "amazing" (niesamowity - red.), ale to i tak bardzo fajna gra: bardzo dobrze wykonana w niemal każdym aspekcie, niestety nie stanowi większego wyzwania. Bardzo przyjemnie się w nią gra, ale koniec końców powinna nosić tytuł "The Average Spider-Man" (Przeciętny Spider-Man).

Destructoid - 70/100

Nawet pomimo poczucia zmarnowanego potencjału gra jest dobra. Pomysły podkrada Batmanowi, ale robi to z na tyle wysokimi umiejętnościami i stylem, że można jej to wybaczyć.

IGN - 70/100

Wizualizacje nie są piękne, fabuła nie jest szalenie ekscytująca, a misje stają się powtarzalne. Mimo to w The Amazing Spider-Man gra się przyjemnie.

TeamBox - 70/100

Beenox wyznaczył standardy dla gier spod znaku Spider-Mana. Choć The Amazing Spider-Man ma swoje dziwactwa, i tak jest jedną z najlepszych pozycji traktujących o tym superbohaterze.

GamesRadar - 60/100

To kolejna gra, która stąpa bardzo ostrożnie, by nie wywrócić wszystkiego do góry nogami. Nic nie jest tu zepsute czy wybitnie nieudane, a rozgrywce towarzyszy wewnętrzna radość z bycia Człowiekiem Pająkiem - ale jest tu zbyt wiele tego, w co mieliśmy okazję zagrać już wcześniej. W The Amazing Spider-Man twórcy postępują jeszcze bardziej zachowawczo niż w Web of Shadows i Ultimate Spider-Man.

The Amazing Spider-Man - przegląd ocen - obrazek 2

12 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
NemoTheEight

Najniższa dotąd to 60/100? Nieźle.

Odpowiedz
Tezert

"GamingTrend - 88/10" jak to możliwe 0.o

Odpowiedz
G Ecko09

Niezłe oceny, chyba się skuszę.

Odpowiedz
Alek96

Gra jest naprawdę dobra. Mimo iż jest całkiem łatwa, sama przyjemność z poruszania sie po świecie gry jest bardzo duża. System walki moze nie to co w batmanie(trochę mniej akrobacji i nie taki płynny) jest całkiem dobry. Jak dla mnie dotychczas najlepsza gra o Spider manie!!

Odpowiedz
G Nagaroth

Jestem zaskoczony, jest o wiele lepiej niż się spodziewałem. Cóż, w takim razie dam Spider-Manowi szanse.

Odpowiedz
Tezert

Mówiąc "w takim razie dam Spider-Manowi szanse" masz na myśli że ściągniesz z neta? mimo iż sam kupuję a nie pobieram gry to szczerze wątpię żeby kilka ocen osób które możliwe że nawet nie przeszły gry (w większości tych ocen nie ma nawet wzmianki o tym co tak naprawdę im się w grze podoba) przekonały kogoś do wydania ponad 100zł na grę, no offense of course :P z kupnem gry radzę poczekać na jakąś porządną recenzję

Odpowiedz
lis_23

> Mówiąc "w takim razie dam Spider-Manowi szanse" masz na myśli że ściągniesz z neta?
Gra na PC ukaże się dopiero w sierpniu, więc o " ściąganiu z neta " nie ma nawet mowy, musiałby kupić grę na konsole, no chyba że tak jak i ja poczeka do tego sierpnia na wersję PC ;)

Odpowiedz
Janek_Izdebski

Nikt Ci tutaj się nie przyzna do piractwa, bo to grozi permanentnym banem, hehehehe.

Odpowiedz
G dariuszp

@Tezert> Mówiąc "w takim razie dam Spider-Manowi szanse" masz na myśli że ściągniesz z neta? mimo
> iż sam kupuję a nie pobieram gry to szczerze wątpię żeby kilka ocen osób które możliwe
> że nawet nie przeszły gry (w większości tych ocen nie ma nawet wzmianki o tym co tak
> naprawdę im się w grze podoba) przekonały kogoś do wydania ponad 100zł na grę, no offense
> of course :P z kupnem gry radzę poczekać na jakąś porządną recenzję
@Janek_Izbelski> Nikt Ci tutaj się nie przyzna do piractwa, bo to grozi permanentnym banem, hehehehe.
Przepraszam ale na jakiej podstawie mówicie do kogoś że "ściągnie sobie ją z neta ?". Sugestia - zajmijcie się swoim nędznym życiem. Niektórzy mają odrobinę szacunku do innych, nie oskarżają ich bezpodstawnie i co najdziwniejsze dla Was - kupują swoje gry.Więc powstrzymajcie się od takich żałosnych komentarzy. Bo wyglądają jak by jakiś pirat szukał usprawiedliwienia u innych.

Odpowiedz
G Undertaker

Ech, gdzie są te czasy, gdy gra dostawała 8/10 i była prawdziwą perełką?

Odpowiedz
G Leos8

Tak, ja ściągnę ją z neta.Po tym jak kupię oryginalny cd-key, w tańszej cenie, jakiejś promocji, po tym jak wydanie pudełkowe spadnie do 40 zł

Odpowiedz
Janek_Izdebski

> @Janek_Izbelski
>
> > Nikt Ci tutaj się nie przyzna do piractwa, bo to grozi permanentnym banem, hehehehe.
>
>
> Przepraszam ale na jakiej podstawie mówicie do kogoś że "ściągnie sobie ją z neta ?".
> Sugestia - zajmijcie się swoim nędznym życiem. Niektórzy mają odrobinę szacunku do innych,
> nie oskarżają ich bezpodstawnie i co najdziwniejsze dla Was - kupują swoje gry.
>
> Więc powstrzymajcie się od takich żałosnych komentarzy. Bo wyglądają jak by jakiś pirat
> szukał usprawiedliwienia u innych.
Ale ja nikogo nie oskarżam, nie oceniam. Tylko ostrzegam (chciałem, by przybrało to dowcipny charakter), że chwalenie się piractwem i nielegalnym ściaganiem gier grozi banem. Bywają jeszcze tacy "nierozgarnięci"na tym forum. Takie ostrzeżenie sie im przyda. Zresztą to Tezert rozpoczął dyskusję o piractwie, nie ja. I nie nazywaj mojego życia żałosnym, nie życze sobie tego, ok?? Nie znasz mnie i nie masz prawa oceniać! EOT. Pozdrawiam.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?