News

Blizzard nie planuje wskrzeszania StarCraft: Ghost

Patryk Purczyński, 19.06.2012 12:36 26

Wiele ostatnio mówi się o przeniesieniu Diablo poza komputery. A co z nieco zapomnianym już StarCraft: Ghost, który przecież w oryginalnych założeniach miał trafić na konsole?

- Nie mamy planów związanych ze Starcraft: Ghost. Nie mówię, że nigdy nie wrócimy do tego tytułu, ale mogę powiedzieć to, co wiem: w tej chwili nie ma żadnych spotkań. Nie ma zespołu. Nikt nie mówi o zrobieniu tej gry - deklaruje na łamach Kotaku Dustin Browder z Blizzarda. Co przyniesie przyszłość? Tego główny projektant StarCrafta II nie jest w stanie powiedzieć.

- Nie oznacza to, że za dwa lata takich spotkań nie będzie, że nie będziemy formować zespołu. W tej chwili wokół tej gry nie dzieje się jednak dosłownie nic, co wskazywałoby na to, że jest jakakolwiek możliwość, by do tego doszło. To jest równie prawdopodobne jak to, że wrócimy do Lost Vikings (jednej z pierwszych gier Blizzarda, powstałych jeszcze za czasów Silicon & Synapse - red.). Nie ma żadnej gwarancji dla któregokolwiek ze scenariuszy, ale na razie nic się nie dzieje - dodaje.

StarCraft: Ghost tworzony był z myślą jeszcze o poprzedniej generacji konsol. Ta trzecioosobowa gra akcji, mająca charakter spin-offu dla słynnego RTS-a, miała ukazać się na PlayStation 2, pierwszym Xboksie i zapomnianym już GameCubie. Na początku 2006 roku Blizzard ogłosił, że prace zostały bezterminowo wstrzymane. Ten stan utrzymuje się do dziś i, jak widać po wypowiedziach Dustina Browdera, nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miało się w tej kwestii zmienić. <a href=Konkurs" src="//img6.gram.pl/20120619113657.jpg" />

najnowsze