Sony zapewnia: Vita będzie sobie radzić coraz lepiej

Małgorzata Trzyna
2012/06/13 17:59
8
0

Przedstawiciele Sony liczą na to, że PS Vita zacznie sobie radzić coraz lepiej w miarę pojawiania się coraz ciekawszych pozycji przeznaczonych na przenośną konsolę.

Sony zapewnia: Vita będzie sobie radzić coraz lepiej

- Trzy miesiące, czterdzieści tytułów. Uważam, że to świetna maszyna. Oczywiście, chcielibyśmy sprzedać więcej i mamy kluczowy plan, jak to zrobić – mówi starszy wiceprezes do spraw rozwoju produktów Sony, Scott Rohde. – Tworzymy masę dodatkowych tytułów w naszej firmie. Mamy także wsparcie innych twórców, mieliście okazję zobaczyć to podczas naszej konferencji. Uważamy, że (PS Vita) nadal ma tendencję zwyżkową. Czy chcielibyśmy, by było lepiej? Oczywiście. I robimy wszystko, co w naszej mocy, by tak się stało – planujemy 60 nowych tytułów w przyszłym roku. Jest cała masa innych, większych i mniejszych rzeczy, których jeszcze nie zapowiedzieliśmy.

Szef działu sprzedaży osprzętu, John Koller, ma podobne zdanie.

- Aktualnie jesteśmy na etapie przewidywania, jak rozwinie się ta platforma – mówi. – Wiedzieliśmy, że możemy ją sprzedać. Nasze badania w ciągu ostatnich czterech lat wskazywały na to, że jest dla nas miejsce na rynku. Nadal w to wierzymy.

GramTV przedstawia:

Mimo zapewnień Rohde’a, podczas konferencji E3 nie poświęcono dość uwagi PS Vita i zapowiedziano tylko kilka tytułów: PlayStation All-Stars Battle Royale, Call of Duty Black Ops: Declassified oraz Assassin’s Creed 3: Liberation, nie zobaczyliśmy za to żadnej ze wspomnianych 60 gier.

- Wiecie, że Sly również pojawi się na PS Vita – mówi Rohde. – Są pewne rzeczy, których jeszcze nie ogłosiliśmy. Widzieliście LittleBigPlanet Vita… Jeśli powiem, że macie PlayStation All-Stars, Sly, Assassin’s, Call of Duty i LittleBigPlanet – to całkiem niezły zestaw, który może stanowić fundamenty. Będzie także mnóstwo innych, mniejszych lub większych pozycji, których jeszcze nie zapowiedzieliśmy.

Jeśli chodzi o sam system, Rohde jest zadowolony i nie chciałby w nim niczego zmieniać. Żałuje jedynie, że nie ukazało się do tej pory więcej pozycji. Wraz z premierą PS Vita, która miała miejsce w lutym bieżącego roku, ukazało się 25 lepszych i gorszych gier przeznaczonych na tę konsolę. Planowano wydać 10 kolejnych w okolicach premiery (jeszcze nie wszystkie z nich się ukazały, nadal czekamy na Silent Hill: Book of Memories). Ostatnią grą, jaka ukazała się na PS Vita, jest ciepło przyjęty tytuł Gravity Rush, z którego recenzją możecie zapoznać się na naszych łamach.

Komentarze
8
Usunięty
Usunięty
14/06/2012 09:49

PS Vita to nawet fajna zabawka (sprzętowo), ale ceny softu na nią zupełnie dyskwalifikują tą konsolkęGry są jeszcze droższe niż były te na PSP w dobie gier komórkowych za free lub kilku dolców.Coś nie kaman z polityką Sony.Na tą chwilę to zmarnowany potencjał. Może uda się odblokować Vitę i zdolni ludzie napiszą sporo darmowego softu, który lepiej ten sprzęt wykorzysta.PS Vita ma wystarczająco mocy, by zdać się dobrym pocket PC lub żeby wgrać na nią androida 4.0 z jego aplikacjami. Szkoda, że Sony poblokowało ten sprzęt jak ZSRR kiedyś berlin wschodni.

Dared00
Gramowicz
13/06/2012 20:17
Dnia 13.06.2012 o 19:59, KMyL napisał:

A mogli się poddać wcześniej?!

Mogli, poddać się zawsze mogą ;)

Usunięty
Usunięty
13/06/2012 19:59

Ekhem- drodzy panowie od Sony- VITA MUSI sobie radzić lepiej... Inaczej fail będzie...To takie marketingowe pierdoły, jak wczorajsza wypowiedź Franciszka Smudy przed meczem z Rosją: " No... Obiecuję, że... wytrzymamy 90 minut" :O A mogli się poddać wcześniej?! -.-"
Trwa Wczytywanie