Szykuje się walka Dawida z Goliatem - studio NovaLogic pozywa giganta Activision w sprawie Call of Duty: Modern Warfare 3

Michał Ostasz
2012/05/16 12:57

Pamiętacie serię gier Delta Force? Ich producent, ekipa NovaLogic, rozpoczyna sądową batalię z firmą Activision. Powód? Nazwa tej jednostki specjalnej pojawiła się w Call of Duty: Modern Warfare 3.

Szykuje się walka Dawida z Goliatem - studio NovaLogic pozywa giganta Activision w sprawie Call of Duty: Modern Warfare 3

Prawa do nazwy Delta Force należą do NovaLogic już od 1998 r. Należy wspomnieć, iż do tej pory na rynku ukazało się aż dziewięć gier z cyklu Delta Force. Zdaniem oficjeli tego studia nazwa Delta Force pojawiła się bezprawnie w jednej z najlepiej sprzedających się gier wszech czasów, Call of Duty: Modern Warfare 3. Przypomnijmy, że w dziele Infinity Ward w kilku misjach wcielaliśmy się właśnie w żołnierzy należących do tej grupy specjalnej.

Najciekawsze jest to, że pozwie firma Novalogic wyraźnie zaznaczyła, iż Armia amerykańska oficjalnie zaprzecza istnieniu jakiejkolwiek jednostki o nazwie Delta Force i nie posiada żadnych praw do tej nazwy ani jej logotypu. Jednakże grupą Delta Force często nazywa się amerykańską jednostkę specjalną 1st SFOD-D (1st Special Forces Operational Detachment-Delta) utworzoną w 1977 r.

To jeszcze nie koniec kłopotów Activision i studia Infinity Ward. Fikcyjne logo Delta Force użyte w Call of Duty: Modern Warfare 3 bardzo przypomina to, które zaprojektowali ludzie z NovaLogic.

Zgodnie z oświadczeniem autorów serii Delta Force firma Activision zignorowała dwa wysłane do nich listy z prośbą o zaprzestanie i zaniechanie użycia nazw i symboli, do których prawa ma NovaLogic, dlatego też finał tej sprawy rozegra się na sali sądowej.

GramTV przedstawia:

Activision nie skomentowało jeszcze tej afery. Trzymamy rękę na pulsie i będziemy Was na bieżąco informować o przebiegu procesu.

Źródło: The Verge

Komentarze
21
Dared00
Gramowicz
16/05/2012 21:06
Dnia 16.05.2012 o 21:03, Moonstorm napisał:

Gdyby tak wygrali z Acti i wypuścili kolejną część Delty... Na nowym silniku i z takim samym stopniem trudności jak pierwsza część (misje bez save''ów)...

http://en.wikipedia.org/wiki/Delta_Force:_Angel_Falls

Usunięty
Usunięty
16/05/2012 21:03

Gdyby tak wygrali z Acti i wypuścili kolejną część Delty... Na nowym silniku i z takim samym stopniem trudności jak pierwsza część (misje bez save''ów)...Marzenie ściętej głowy, a szkoda. Do serii mam do dziś olbrzymi sentyment :)

zadymek
Gramowicz
16/05/2012 19:09
Dnia 16.05.2012 o 14:20, Dared00 napisał:

> W ogóle ktokowiek wygrał w sądzie z molochami typu Acti, elektroniki czy Ubi? Zazwyczaj dostawali tyle kasy na ugodę, że nie opłacało im się wygrywać.

W amerykańskim sądownictwie ugoda jest zwycięstwem;)Podobno tam większość spraw kończy się ugodą i trzeba trafić na wyjątkowo ciętego zawodnika by w ogóle doszło do starcia w sądzie: ot, takie kapitalistyczne podejście do sprawiedliwości...
Trwa Wczytywanie