Felieton

Artykuł: Anno 2070 - recenzja

gram.pl, 06 grudnia 2011 11:00 21

Anno 2070, najnowszy owoc współpracy firm Related Designs i Blue Byte, zrywa z historycznymi korzeniami serii i wybiega w przyszłość ludzkości. Na dodatek zaś stara się uczynić fanów budowy miast graczami bardziej towarzyskimi..

Wspaniała oprawa graficzna, futurystyczny (i post-apokaliptyczny) klimat, dopracowana niemal perfekcyjnie mechanika rozgrywki, potężne mapy, na których można spędzać po kilkanaście godzin... gra Anno 2070 ma sporo do zaoferowania. Dodajmy do tego rozbudowaną usługę sieciową, czyli całą meta-warstwę rozgrywki, otwartą na decyzje armii graczy, a już chyba jest jasne, że mamy do czynienia z potwornym złodziejem czasu. Większość recenzentów odpuściła sobie kwestie tego, co dzieje się poza samymi mapami, ja postanowiłem sprawdzić jak wszystkie elementy razem pracują i jak zmienia się świat przyszłości. Dopiero kolejne monity redaktora naczelnego wyrwały mnie z procesu rozgryzania kolejnych zależności w grze. W sumie racja, prawie dwa tygodnie zarwanych nocy to chyba wystarczająco dużo czasu, by uznać, że już się wie jak ocenić grę...

Całą recenzję, uwzględniająca również meta-warstwę gry i ostatnie wydarzenia w niej, znajdziecie klikając w czerwona belkę poniżej:

Control, The Outer Worlds i gry Quantic Dreams - Epic Games ujawniło listę nadchodzących tytułów, które ominą Steam
Rainbow Six Siege z opcją wybaczenia osobie, która zabiła członka z drużyny
To samo, ale lepsze - przegląd ocen The Division 2
Assassin's Creed III Remastered zaoferuje nie tylko poprawioną szatę graficzną
najnowsze