Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Total War: Shogun 2 - Zmierzch Samurajów nadejdzie za cztery miesiące

Łukasz Wiśniewski
2011/11/28 16:36
26
0

Tytuł najnowszego, samodzielnego rozszerzenia do gry Total War: Shogun 2 mówi chyba wszystko. Witamy w XIX wieku, gdy honor samuraja to relikt feudalnej przeszłości... Relikt niewygodny dla władzy jak katana między żebrami.

Total War: Shogun 2 - Zmierzch Samurajów nadejdzie za cztery miesiące

Pamiętacie może film Ostatni Samuraj, w którym Tom Cruise, jako weteran Wojny Secesyjnej, trafia do Japonii, by doradzać w kwestii nowoczesnej broni i taktyki? Cóż, w najnowszym dodatku do gry Total War: Shogun 2 zatytułowanym Zmierzch Samurajów trafimy właśnie do tej epoki. Wyglada na to, ze nawet nie historycznej, a filmowej - obraz Edwarda Zwicka połączył kilka powstań w jedno, do tego przerysował rolę buntu ekstremalnych tradycjonalistów. Obrazek, który widzicie powyżej, sugeruje iż Creative Assembly też zamierza pobawić się głównie wizualnymi kontrastami samurajskiej zbroi i współczesnego munduru. Poniższy trailer zaś bardzo mocno nawiązuje do filmu:

Total War: Shogun 2 - Zmierzch Samurajów to zupełnie nowa kampania, osadzona cztery wieki po okresie Sengoku. Warto zauważyć, że w ramach tej serii jeszcze nigdy dotąd nie mieliśmy okazję zawędrować do końcówki XIX wieku. Mapa kampanii będzie większa niż dotąd i obejmie nowe tereny, takie jak wyspa Ezo. Pojawia się nowe elementy w warstwie strategicznej, chociażby nie zabraknie okazji do budowy linii koli żelaznej... Inne czasy to również inne klany. Będzie ich sześć, potwierdono na razie jedynie te najbardziej oczywiste: Satsuma i Nagaoka.

Zmieni się całkowicie walka na morzu - tak zaawansowanych technologicznie jednostek nie było dotąd w serii Total War. Późne parowce czy wczesne pancerniki to okręty walczące w całkiem nowoczesny sposób. Nie należy tez zapominać, że mogą się pojawić pierwsze okręty podwodne, jeszcze dość prymitywne, ale mimo wszystko zmieniające sytuację na polu bitwy - pytanie, czy Creative Assembly zdecyduje się tak utrudnić sobie życie. Za to na pewno w rozszerzeniu Total War: Shogun 2 - Zmierzch Samurajów ujrzymy łodzie torpedowe...

GramTV przedstawia:

Ogólnie Total War: Shogun 2 - Zmierzch Samurajów zafunduje nam szok technologiczny. Oprócz ukazanego w trailerze systemu Gatlinga należy spodziewać się potwornie skutecznej i bardzo celnej artylerii. Wiadomo też, że wśród 39 nowych jednostek znajdą się oddziały na gościnnych występach, czyli US Marines i brytyjska Piechota Królewska. Zmianie ulegnie mechanika prowadzenia oblężeń - nie sposób wyobrazić sobie rozgrywania tego po staremu. Oprócz nowych typów żołnierzy pojawia się też nowi agenci, a raczej współcześniejsi odpowiednicy tych z Total War: Shogun 2.

Premiera rozszerzenia Total War: Shogun 2 - Zmierzch Samurajów zaplanowana jest na marzec 2012. Jego dystrybutorem w Polsce, podobnie jak i "podstawki" jest firma CD Projekt. Jako samodzielny dodatek, Total War: Shogun 2 - Zmierzch Samurajów zostanie wydany również w wersji pudełkowej.

Komentarze
26
waldemar4
Gramowicz
20/12/2011 17:27

OOO!!! Panie iluż tu wariatów...a ja jednym z nich eeeechhh jakież to fascynujące no cóż czekamy z niecierpliwością!!!

Lordpilot
Gramowicz
01/12/2011 07:07

> 12 miejsce na liście bestsellerów... :/ The Total War battle engine has been re-engineered for the ultimate in visceral conflict. Intricate new animations enable your Samurai to carve a bloody, limb-strewn path through enemy armies.O, lol :D Sega ostro pogrywa. Ja się tylko dziwię, że są chętni żeby za coś takiego zapłacić. Hehe, a kiedyś coś takiego nazywało się po prostu patchem (o ile zabierał się za to wydawca/deweloper) albo modem (o ile wydawca nie raczył kiwnąć palcem i to gracze poprawiali niektóre rzeczy). Nie no Sega ma niezły tupet, żeby coś takiego sprzedawać... no, ale "gracze" też nie lepsi, skoro zamiast olać kupują...@dark master,ciekawe kiedy wyjdzie dodatek ''high details''.A czegoś takiego nie było czasem w Sacred 2 ? Coś mi świta, że najlepsze ustawienia tekstur były tylko dla edycji kolekcjonerskich, "pospólstwo" z wersją podstawową musiało się zadowolić niższą jakością, ś.p. Ascaron nie zamierzał supportować "gołodupców" ;-)

dark_master
Gramowicz
30/11/2011 20:30
Dnia 30.11.2011 o 20:11, Vojtas napisał:

12 miejsce na liście bestsellerów... :/

pewno dlatego że cena atrakcyjna, aczkolwiek i tak podziwiam desperację, bo efekt jest strasznie killbillowaty.ciekawe kiedy wyjdzie dodatek 'high details'.

Vojtas
Gramowicz
30/11/2011 20:11
Dnia 30.11.2011 o 19:32, dark_master napisał:

a propos, sega/ca przeszli samych siebie

12 miejsce na liście bestsellerów... :/

dark_master
Gramowicz
30/11/2011 19:32

Dnia 28.11.2011 o 22:36, Vojtas napisał:

Zapewne i tak trochę rzeczy wycięli. :) Trzeba by nie znać Segi... :/

a propos, sega/ca przeszli samych siebie - http://store.steampowered.com/app/201272/zaczynam wątpić w to, czy kiedykolwiek następne DLC będą miały poziom Penisular Campagin..

Vojtas
Gramowicz
29/11/2011 13:59

No to teraz CA niech zrobi Total Civil War, w czasie której wynaleziono kartaczownicę Gatlinga. No chodźcie, chodźcie, jesteśmy już tak blisko. Kici, kici... ;)

Muradin_07
The King of Iron Fist
29/11/2011 08:45

No właśnie: ja jeszcze podstawy nie ograłem a już mam się brać za wyśmienity dodatek... trzeba nadrabiać jak teraz będą święta :D

Damianuss1
Gramowicz
28/11/2011 23:51

Zupełnie jakbym "Ostatniego Samuraja" oglądał, świetne.

Vojtas
Gramowicz
28/11/2011 22:36
Dnia 28.11.2011 o 22:24, Madoc napisał:

> Dodatek? Pełnoprawny? W sensie w old-schoolowym stylu? No nie wierzę :) Właśnie, kto robi takie rzeczy w dzisiejszych czasach? Bez sensu, potnijcie to na 4 DLC i sprzedawajcie po 15$ sztuka.

Zapewne i tak trochę rzeczy wycięli. :) Trzeba by nie znać Segi... :/

Madoc
Gramowicz
28/11/2011 22:24
Dnia 28.11.2011 o 17:20, R3nO napisał:

Dodatek? Pełnoprawny? W sensie w old-schoolowym stylu? No nie wierzę :)

Właśnie, kto robi takie rzeczy w dzisiejszych czasach?Bez sensu, potnijcie to na 4 DLC i sprzedawajcie po 15$ sztuka.

Boguslav4
Gramowicz
28/11/2011 22:22

Poprzedni dodatek wydany był tylko cyfrowo, ten prawie na pewno zostanie wydany w zwykłej dystrybucji. Dzięki temu można zobaczyć, jaka jest granica wielkości dodatku zasługującego na wydanie pudełkowe. :) A sam dodatek wydaje się całkiem dobrą kontynuacją Shoguna 2.

Bambusek
Gramowicz
28/11/2011 19:32

A już się bałem, że 2012 będzie rokiem bez Total War, bo jakoś nic o dodatku do Shoguna nie mówiono. Jak dobrze, że jednak stanie się inaczej ;]

dark_master
Gramowicz
28/11/2011 19:26

Dnia 28.11.2011 o 18:25, Lucas_the_Great napisał:

To samodzielny dodatek, więc nie widzę powodu łączenia z podstawką przez dystrybutora wcześniej, niż przy okazji wznowień typu Platynowa Kolekcja.

złote kolekcje?zresztą, skoro napoleona z empire tak łączono (który chyba tylko dlatego nie został nazwany "Empire: Napoleon", że samo empire budziło mieszane uczucia, głównie za sprawą warstwy technicznej - w końcu N wyszedł taniej i generalnie był ''mały'' jak na dużą część) to czemu by nie shoguna i dodatek do niego.

maciekwitek
Gramowicz
28/11/2011 19:23
Dnia 28.11.2011 o 18:21, wojteq-pol napisał:

omnomnomnom, zapowiada się soczyście, nie kupiłem Shoguna 2 po premierze bo miałem przesyt serią po nieudanym Empire i nawet niezłym Napoleonie.... a ostatnio czekałem na promocję lub właśnie dodatek. No i będzie :P szkoda że dopiero marzec :( Liczę że będzie zestaw podstawka + dodatek za ok. 140 zł jak by dobrze poszło ;) No chyba, że na Święta pojawi się jakaś kusząca cena podstawki to zakupię, na razie jednak grasuję po Arkham City ;P

Na gramie w sklepie jest platyna za 49,90 zł.

Mercuror
Gramowicz
28/11/2011 19:18
Dnia 28.11.2011 o 17:25, Lucas_the_Great napisał:

> Dodatek? Pełnoprawny? W sensie w old-schoolowym stylu? No nie wierzę :) :) To zapnij pasy:

http://www.youtube.com/watch?v=VLnWf1sQkjYWoooooooooooooooooow. Kupuję Shoguna przy pierwszej możliwej okazji.

KamyK_84
Gramowicz
28/11/2011 19:13

Boże, ja jeszcze Shogun''a 2 nawet nie kupiłem. Czas nadrabiać zaległości...

wojteq-pol
Gramowicz
28/11/2011 18:57
Dnia 28.11.2011 o 18:25, Lucas_the_Great napisał:

To samodzielny dodatek, więc nie widzę powodu łączenia z podstawką przez dystrybutora wcześniej, niż przy okazji wznowień typu Platynowa Kolekcja.

Oczywiście głowy nie dam, ale wydawało mi się, że przy okazji premier dodatków w Total War dość szybko dystrybutor wypuszczał równolegle zestaw podstawka+dodatek, ceny były różne (nie pamiętam już jakie), ale oscylowały wokół ceny za dodatek + trochę pomniejszonej ceny podstawki (np. Rome + Alexander pamiętam lub Empire razem z Napoleonem). Możliwe, że mogło mi się z resztą pomylić, ale samego Rome w zestawie z dodatkiem, tuż po wyjściu dodatku jestem na 99% pewien :P

towarzysz90
Gramowicz
28/11/2011 18:53

Next step: Total War World War ? :P

Ostrowiak
Gramowicz
28/11/2011 18:27

algren i katsumoto albo nie kupuje

Lucas_the_Great
Redaktor
28/11/2011 18:25

>Liczę że będzie zestaw

Dnia 28.11.2011 o 18:21, wojteq-pol napisał:

podstawka + dodatek za ok. 140 zł jak by dobrze poszło ;)

To samodzielny dodatek, więc nie widzę powodu łączenia z podstawką przez dystrybutora wcześniej, niż przy okazji wznowień typu Platynowa Kolekcja.

rem_cio
Gramowicz
28/11/2011 18:25

całkiem klimatyczny ten trailer.

wojteq-pol
Gramowicz
28/11/2011 18:21

omnomnomnom, zapowiada się soczyście, nie kupiłem Shoguna 2 po premierze bo miałem przesyt serią po nieudanym Empire i nawet niezłym Napoleonie.... a ostatnio czekałem na promocję lub właśnie dodatek. No i będzie :P szkoda że dopiero marzec :( Liczę że będzie zestaw podstawka + dodatek za ok. 140 zł jak by dobrze poszło ;) No chyba, że na Święta pojawi się jakaś kusząca cena podstawki to zakupię, na razie jednak grasuję po Arkham City ;P

Darkstar181
Gramowicz
28/11/2011 17:54

Czekam na ten dodatek od premiery Shoguna 2.Jak dadzą bitwę z "Ostatniego Samuraja" to ułożę na ich cześć poemat :)

Mawpishon
Gramowicz
28/11/2011 17:45

Chyba wybuchnę że szczęścia! O Boziu nie dość że Total War to i XIX wiek i do tego zapakowane w pudełko jako samodzielny dodatek aaaaaaaaaaaaaaaaaaa... wznoszę okrzyki zachwycenia

Lucas_the_Great
Redaktor
28/11/2011 17:25
Dnia 28.11.2011 o 17:20, R3nO napisał:

Dodatek? Pełnoprawny? W sensie w old-schoolowym stylu? No nie wierzę :)

:)To zapnij pasy:

/old_forum/2011_48/20111128172501.jpg" class="ipsAttachLink ipsAttachLink_image">/old_forum/2011_48/20111128172501_m.jpg" class="ipsImage ipsImage_thumbnailed" alt="20111128172501">

R3nO
Gramowicz
28/11/2011 17:20

Dodatek? Pełnoprawny? W sensie w old-schoolowym stylu? No nie wierzę :)