Nintendo: Wii U pozwoli marce The Legend of Zelda na ewolucję

Michał Ostasz
2011/09/12 12:55
2
0

Główny producent serii The Legend of Zelda, Eiji Aonuma, nie może doczekać się przeskoku tego cyklu na nową konsolę - Nintendo Wii U. jest on zdania, że dzięki temu seria będzie mogła dalej się zmieniać.

Nintendo: Wii U pozwoli marce The Legend of Zelda na ewolucję

Aonuma w rozmowie z dziennikarzami serwisu GameInformer powiedział:

Demo, które pokazaliśmy Wam na E3 było czymś więcej niż konceptem na kolejną część serii. Zelda w HD faktycznie może tak wyglądać. Jesteśmy zaintrygowani możliwościami jakie da nam Wii U. Dzięki nowej technologii stworzymy rzeczy, których nie widzieliście nigdy w żadnej Zeldzie.

Poniżej możecie obejrzeć rzeczone demo:

Aonuma wspomniał także o swoistej "misji" gry The Legend of Zelda: Skyward Sword:

GramTV przedstawia:

Jednym z naszych celów jest zaprezentowanie (przy pomocy Skyward Sword) jak ta seria może się zmieniać i ewoluować.

Aonuma zapytany o kolejną grę z serii na Nintendo 3DS nie potwierdził oficjalnie jej istnienia. Gdyby taka gra powstała, to 3D faktycznie coś by w niej znaczyło - skwitował. Czy jest coś na rzeczy?

Przypomnijmy, że The Legend of Zelda: Skyward Sword pojawi się wyłącznie na konsoli Wii już 18 listopada bieżącego roku.

Źródło: VG247

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
12/09/2011 13:47

W pełni się zgadzam. Wszystkie odsłony Zeldy jak dla mnie były wystarczającym powodem do zakupu konsoli od Nintendo . Oczywiście wszelakie inne pozycje na ten sprzęt też są godne polecenia :)

TobiAlex
Gramowicz
12/09/2011 13:24

Cóż, Wii zakupiłem tylko i wyłącznie dla Zeldy (choć później do grona Zeldy dołączył Monter Hunter 3, Red Steel 2 i kilka dni temu niesamowity Xenoblade Chronicles). W listopadzie wychodzi nowa Zelda na Wii więc zapewne nabędę a co do Wii U to jeszcze się zobaczy.