Hard Reset bez DRM-u

Patryk Purczyński
2011/09/07 16:07

Klaudiusz Zych z Flying Wild Hog jednoznacznie określił swój stosunek do uprzykrzających pecetowcom życie zabezpieczeń. Gracze oczekujący na Hard Reset mogą spać spokojnie.

Hard Reset bez DRM-u

- Jestem zarówno graczem, jak i producentem. Nie cierpię DRM-u, więc go nie będzie - tak oto Klaudiusz Zych z Flying Wild Hog skwitował pytanie dziennikarzy serwisu ArsTechnica o zabezpieczenia w pierwszoosbowej strzelaninie na PC, Hard Reset.

W trakcie rozmowy poruszony został także problem zapisów stanu rozgrywki. Polska produkcja nie będzie bowiem zawierała funkcji quick-save. - System zapisów ma duży wpływ na rozgrywkę, zmienia sposób, w jaki ludzie grają - zauważa współzałożyciel rodzimego studia. - Dla przykładu, jeśli gra nie ma systemu checkpointów, to może dochodzić do frustrujących sytuacji, w których gracz zapomni zapisać swoje postępy. Z drugiej strony szybki zapis może zrujnować poziom trudności i balans gry - dodaje.

GramTV przedstawia:

Hard Reset w Polsce zadebiutuje już 13 września. Wydawcą jest firma CD Projekt.

Komentarze
12
Usunięty
Usunięty
07/09/2011 22:51
Dnia 07.09.2011 o 19:36, TobiAlex napisał:

metronom no właśnie ciężko to stwierdzić, bo tak naprawdę to zależy od producenta jaki miał celu umieszczenia gry na Steam.

Może nie każdy producent o tym myśli ale Steam DRMem jest. Gdyby tak nie było to sklep mógłby funkcjonować na zasadzie np. GOGa, a klient X-Fire, Raptr itp.

Dnia 07.09.2011 o 19:36, TobiAlex napisał:

Dla twórców Hard Reset może to być to, iż nie mają dużego zaplecza i odpowiednich serwerów np. dla patch''y itp. itd. O łatwym sposobie udostępniania DLC to już nie wspomnę :) Trzeba pamiętać, że Steam to nie tylko cyfrowa platforma, ale także zestaw narzędzi dla developerów.

Ależ ja o tym pamiętam, do tego sklep, przez który mniejsi wydawcy mogą sprzedawać swoje małe dzieła i platforma społecznościowa, nie zmienia to jednak faktu, że DRMem również. W jakimś tam stopniu przeze mnie akceptowalnym ;-]Z trojga złego wolę Steam niż GFWL albo system Ubisoftu.

HiddenNick
Gramowicz
07/09/2011 22:12
Dnia 07.09.2011 o 16:27, tykus napisał:

Taa, a na polskim pudełku "aktywacja wymaga połączenia z internetem". Domyślam się, że chodzi o Steam, który jak najbardziej jakimś rodzajem DRM jest.

Nie. Valve udostępnia możliwość zabezpieczenia DRM''em gier dystrybuowanych za pomocą Steam. Jest to jednak opcja i tak jak w przypadku HR nie zawsze się z niej korzysta.

tykus
Gramowicz
07/09/2011 19:43

Tylko że idąc tym tokiem myślenia... Oficjalnie żaden producent/wydawca nie działa przeciwko graczom, jakże tak można przecież. A jakby nie patrzeć to DRM jest - nie dość że aktywacji wymaga to jeszcze utrudnia odsprzedanie tytułu.Ale nic to, demo jest na Steamie, więc ściągam sprawdzić, czy w ogóle warto dyskutować o tym tytule ;)
Trwa Wczytywanie