Sony ochroni Twoje dane osobowe

Miłosz Białas
2011/08/09 10:22
8
0

Kilka miesięcy temu aktywistyczna grupa hakerska wykradła prywatne dane blisko 80 milionów użytkowników PlayStation Network. Sony obiecało ochronę i właśnie ją dostarcza.

Sony ochroni Twoje dane osobowe

Obietnicy dotrzymało względem rezydentów USA, Azji i większości Europy już przed paroma tygodniami. Mieszkańcy Polski musieli z trwogą przemieszczać się po ulicach, usuwać konta na portalach społecznościowych, zamykać z bliskimi w piwnicy... No może bez przesady, ale włamania na konta, kradzież tożsamości, niespodziewane kredyty wcale nie były i nie są czymś wielce nieprawdopodobnym.

W Polsce Sony wykupiło w firmie CSIdentity, zajmującej się ochroną danych osobowych, roczny abonament, dla każdego pełnoletniego użytkownika, który zarejestrował swoje konto przed 20 kwietnia 2011 roku na PlayStation Network. Od chwili otrzymania wiadomości e-mail z kodem macie 60 dni na aktywowanie usługi przy jego pomocy. Usługa obejmuje między innymi:

  • Funkcja monitorowania Internetu CyberAgent™
  • Przywracanie tożsamości
  • Bezpieczne logowanie online

GramTV przedstawia:

Więcej szczegółów o usłudze znajdziecie na stronie www.sony.csidentity.com/

Cieszę się, że SCEP wprowadził usługę ochrony danych osobowych także dla polskich użytkowników PSN, szczególnie po tym, jak walczyłem o odzyskanie mojego konta battle.net (byłem młody i głupi, ustawiłem to samo hasło w obu usługach).

Komentarze
8
Vojtas
Gramowicz
09/08/2011 19:01

Niezłą sałatę zgarnęła ta firma. Pogratulować udanego biznesu. :)

Usunięty
Usunięty
09/08/2011 17:09

Jak dobrze, że Xboxowcy nie mają takich problemów. :)

Usunięty
Usunięty
09/08/2011 17:07
Dnia 09.08.2011 o 11:44, Shift116 napisał:

Ci "hakerzy" planują także atak na facebook 5 listopada :) Będzie sie działo !

Zapewne będzie to wyglądało mniej więcej jak walenie gumowym młotkiem w stalową płytę pancerną - co jak co, ale dla sieci społecznościowych bezpieczeństwo to "serious business" - w końcu te informacje to ich jedyny towar, a ich utrata byłaby katastrofą. Anyway - uwierzę, jak zobaczę. Przy okazji mogą się z google spróbować ;)
Trwa Wczytywanie