News

Edycja kolekcjonerska The Elder Scrolls V: Skyrim zapowiedziana

Mateusz Stanisławski, 05.08.2011 21:35 85

Firma Bethesda ujawniła podczas tegorocznej imprezy QuakeCon skład rozszerzonego wydania nowej odsłony cyklu The Elder Scrolls. Jest skromnie, ale nad wyraz stylowo. I drogo.

The Elder Scrolls V: Skyrim - edycja kolekcjonerska

Na edycję kolekcjonerską The Elder Scrolls V: Skyrim, której wizualizację możecie zobaczyć powyżej, złożą się – oprócz płyty z grą – następujące elementy:

  • stworzony we współpracy z IP Factory posążek smoka Alduina (około 30 cm wysokości, materiał PVC wysokiej jakości),
  • ponad 200-stronicowy artbook The Art of Skyrim z komentarzami ekipy ze studia Bethesda oraz kolorowymi ilustracjami i szkicami prezentującymi między innymi postacie, potwory i uzbrojenie występujące w grze,
  • płyta DVD The Making of The Elder Scrolls V: Skyrim (będzie zawierać między innymi unikatowe wywiady z twórcami produkcji).

Całość, rzecz jasna, zostanie zapakowana w ekskluzywne pudełko. Gwoli ścisłości dodajmy, że w opublikowanej przez firmę Bethesda zapowiedzi zestawu nie wspomniano nic o widocznej na wizualizacji mapie. Najprawdopodobniej jednak będzie ona odgrywać rolę dodatku do artbooka.

Omawiane wydanie jest przygotowywane z myślą o posiadaczach zarówno komputerów osobistych, jak i konsoli PlayStation 3 i Xbox 360 (data premiery identyczna jak w przypadku standardowej edycji, czyli 11 listopada bieżącego roku). Na Starym Kontynencie oficjalna cena zestawu wyniesie 149,99 euro – mniej więcej 600 zł, przy czym nie wiadomo, czy dotyczy ona wersji konsolowych, czy pecetowej (oferta internetowego sklepu Amazon sugeruje, że wszystkich). Uwaga: ponoć liczba egzemplarzy jest bardzo ograniczona!

najnowsze

Crash Team Racing Nitro-Fueled podbiło angielskie serca

Produkcja wystartowała z naprawdę potężnym przytupem – Activision odnotowało w Wielkiej Brytanii trzeci najlepszy debiut w tym roku, przegrywając tylko z Days Gone oraz z Resident Evil 2. 

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.