Premiera DotA 2 w 2011 roku; pierwszy publiczny pokaz gry na gamescomie 2011

Mateusz Stanisławski
2011/08/02 10:29

Valve oficjalnie potwierdziło, że jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy DotA 2. Firma zapowiedziała również, że na gamescomie 2011 odbędzie się prestiżowy turniej The International.

Premiera DotA 2 w 2011 roku; pierwszy publiczny pokaz gry na gamescomie 2011

Tylko nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas do chwili, w której po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć w akcji strategię DotA 2. Na rozpoczynających się już 17 sierpnia targach gamescom 2011 w Kolonii odbędą się bowiem pięciodniowe zawody The International, podczas których 16 drużyn z całego świata (ich listę znajdziecie na oficjalnej witrynie sieciowej wydarzenia) będzie walczyło o okrąglutki milion dolarów, rywalizując ze sobą w wyczekiwanej kontynuacji moda Defense of the Ancients do Warcraft III: Reign of Chaos. Turniej będzie emitowany w sieci w czterech językach – angielskim, niemieckim, chińskim i rosyjskim (rzecz jasna, za oglądanie rywalizacji za pośrednictwem internetowej transmisji nic nie zapłacimy).

The International będzie pierwszym publicznym pokazem gry, dzięki któremu miliony miłośników serii na całym świecie w końcu zobaczą naszą nową produkcję. Miałem sposobność obserwować przygotowujących się do turnieju zawodników i muszę przyznać, że ich umiejętności są niezwykłe – powiedział Gabe Newell, szef studia Valve.

GramTV przedstawia:

Dowiedzieliśmy się przy tym, że DotA 2 trafi na komputery osobiste oraz Mac jeszcze w tym roku. Czy mowa o najbliższych paru tygodniach czy okresie okołoświątecznym – nie wiadomo.

Komentarze
10
Deathscythe
Gramowicz
02/08/2011 18:19

Tak przy okazji: na stronie DoTA2 pojawiła się lista zaproszonych drużyn. Przyznam, że aż 5 drużyn z Chin mnie zaskoczyło. Ale przynajmniej pojawi się MYM, Na`Vi i GGnet.

Usunięty
Usunięty
02/08/2011 18:16
Dnia 02.08.2011 o 11:45, Fang napisał:

Dlaczego niesprawiedliwe? Według mnie uczciwe bo to oni najlepiej znają grę a co za tym idzie mogą pomóc w jej zbalansowaniu i mogą podzielić się swoimi pomysłami co warto by było dodać nowego w stosunku do pierwszej DotA.

Co innego testowanie gry, a co innego rywalizacja i ekskluzywny dostęp do turnieju o milion baksów.Ja tam się czuję urażony tym, że nawet nie dają czasu innym drużynom na zapoznanie się z grą.Samo testowanie gry przez najlepszych uważam za jak najbardziej trafiony pomysł.

Deathscythe
Gramowicz
02/08/2011 14:58

W sieci można znaleźć mnóstwo informacji o grze. Począwszy od adresów serwerów testowych na Steam, poprzez listę championów, a na dokładnych patch notes prosto ze Steam kończąc. Niestety - screenów brakuje, więc tym bardziej oczekuję na pierwszy pokaz.
Trwa Wczytywanie