W samo południe z hakerami w naszym ogródku

Lucas_the_Great
2011/06/22 12:00

Kolejne firmy z branży elektronicznej rozrywki zbierają ostatnio cięgi od hakerów. Nasze dane powierzane twórcom i wydawcom gier są mniej bezpieczne niż kiedyś. Jakie niesie to ze sobą implikacje?

W samo południe z hakerami w naszym ogródku

Pisząc tytuł felietonu zawahałem się na chwilę. Istnieje wśród informatyków pewien ścisły kod nazewniczy jeśli idzie o określanie osób włamujących się do systemów i omijających sieciowe zabezpieczenia. Hakerzy, crackerzy, script kiddies, cyber-wandale, cyber-terroryści - każde określenie odnosi się do kogo innego. W mediach i kulturze masowej jednakże niemal zawsze wszystkich razem określa się mianem właśnie hakerów. Niesłusznie i krzywdząco zresztą. Zastanawiałem się długo, czy grupa LulzSec zasługuje mimo wszystko na owo miano. Wychodzi jednak na to, że tak, bo nie podpada jednak pod inne definicje. W wypadku grupy Anonymous jest zresztą podobnie, ale im dziś poświęcę mniej uwagi.

Całość mojego dzisiejszego felietonu z cyklu W samo południe znajdziecie klikając w przycisk poniżej:

GramTV przedstawia:

Komentarze
79
Usunięty
Usunięty
27/06/2011 15:19

Taka prosta porada na hasło które jest trudniejsze do rozwalenia - zamiana liter na cyfry :) W skrócie:Z Lenovo robi się nam L3N0v0 z Motoroli - m0T0R0l4 a z Gram.pl - gR4m.P33L :-)Teraz dorzucić do tego skojarzenia Lucasa i przepis na hasło gotowy :-)

Usunięty
Usunięty
27/06/2011 09:28

Ciekawy felieton.Jak też jestem raczej przezorny, jeśli chodzi o zabezpieczenia kont, hasła itp. Może dlatego, że też jestem sysadminem :) Najważniejsze to trzymać się prostych wytycznych: hasło min. 8 znaków, min jedna cyfra, mała litera, wielka litera, nie używać słów słownikowych, swojego imienia lub nazwiska. Tyle wystarczy. A i oczywiście najlepiej do każdej usługi inne hasło.Zastanawia mnie jedno: czy i ilu usługodawców koduje nasze hasła stratnym algorytmem? Bo to zabezpiecza definitywnie przed odkodowaniem hasła i przejęciem na to hasło innych usług.

Usunięty
Usunięty
27/06/2011 07:54

Ach i jeszcze jedno:Film który polecam można śmiało ściągnąć z neta, myślę, że w tym przypadku twórcy filmu raczej się nie obrażą a może nawet ucieszą ;)
Trwa Wczytywanie