Felieton

Assassin's Creed: Revelations - koniec domysłów, już wszystko wiadomo

Łukasz Wiśniewski, 05 maja 2011 20:15 101

Ubisoft ulitował się nad graczami, od jakiegoś czasu analizującymi każdą klatkę kolejnych trailerów gry Assassin's Creed: Revelations. W oficjalnej wiadomości oficjalnie zapowiedziano grę, podano garść szczegółów i... przybliżoną datę premiery!

Kiedy powstawała gra Assassin's Creed, twórcy wspominali o tym, że planują trzyczęściową serię. Cóż, furora jaką zrobiła druga część cyklu zmieniła nieco plany wydawnicze. Opowieść o Ezio Auditore da Firenze, czyli środkowa część trylogii, sama stała się trylogią... Assassin's Creed: Revelations będzie ostatnią opowieścią o włoskim zabójcy, ale bynajmniej nie będzie się toczyć w Italii...<b>Assassin''s Creed: Revelations</b> - sam ten pierwszy obrazek mówi chyba więcej niż filmiki

Assassin's Creed: Revelations rozgrywać się będzie w Konstantynopolu. Do miasta będącego niegdyś stolicą Bizancjum, a teraz perłą w koronie Imperium Otomańskiego, Ezio uda się tropiąc ślady Altaira. Twórcy określają tę podróż jako "pełną odkryć i objawień". U jej końca czeka go oczywiście walka z Templariuszami, budującymi na miejscu coraz większą armię...

Oprócz zapowiadającej się ciekawie kampanii dla pojedynczego gracza, spinającej ze sobą wątki dwóch przodków Desmonda, w Assassin's Creed: Revelations otrzymamy też ulepszony tryb multiplayer, oparty o to, co widzieliśmy w Assassin's Creed: Brotherhood. Co chyba oczywiste, dostaniemy w nim nowe mapy, opcje i bohaterów. Ciekawie zapowiada się też nowy tryb rozgrywki, oparty o używanie Animusa w celu manipulowania strukturą wspomnień Desmonda. Ma on nam pozwolić nie tylko lepsze zrozumienie przeszłości, ale i dać swoisty wgląd w przyszłość.

Realizacja ostatniego rozdziału trylogii Ezio jest przełomowym momentem dla marki Assassin’s Creed, dla nas oraz naszych fanów. Assassin’s Creed Revelations zawiera wiele nowych funkcji i kilka znaczących niespodzianek. Nie możemy się doczekać, aby podczas targów E3 w tym roku, pokazać naszym fanom to co mamy do zaoferowania. - Alexandre Amancio, dyrektor kreatywny Ubisoft Montreal, jasno daje do zrozumienia, że pierwszych pokazów gry możemy spodziewać się już niedługo. Premiera zaś zapowiedziana jest na listopad 2011.

Kodowanie popkultury: ten nasz wspólny Wiedźmin
Chodzenie po bagnach wciąga - już graliśmy w Elder Scrolls Online: Murkmire
Ilustrowany przewodnik po wyspie Summerset (The Elder Scrolls Online)
World of Warships - testowaliśmy nowe lotniskowce i... okręty podwodne
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.