Informacje

Trzy gry indie pomogą w promowaniu Serious Sam 3

0 Igor Wiśniewski

Na ciekawy sposób promowania Serious Sam 3 zdecydowali się panowie z Croteam oraz Devolver Digital. Jeszcze przed premierą gry otrzymamy trzy spin offy serii, każdy robiony przez innego developera niezależnego.

Serious Sam: Kamikaze Attack - obrazek 1
Serious Sam: Kamikaze Attack

Sam pomysł na promowanie swojej produkcji jakąś małą grą nie jest nowy - robiono to już lata temu, choćby przy okazji The Settlers IV. Jednak chyba pierwszy raz się zdarza, aby miały w tym celu powstać trzy tytuły niezależne i każdy robiony przez kogo innego. Tak stanie się w przypadku Serious Sam 3, którego premiera będzie poprzedzona wydaniem Serious Sam: Double D, Serious Sam: Kamikaze Attack oraz Serious Sam: The Random Encounter. Nad pierwszym z tytułów pracuje Mommy's Best Games (twórcy Explosionade) i będzie to dwuwymiarowa strzelanka z ładnie wyglądającą, rysowaną grafiką. {b>Double D trafi na PC i konsole. Be-Rad Entertainment odpowiada za drugą produkcję, Serious Sam: The Kamikaze Attack. Tytuł przeznaczony na platformy przenośne pozwoli wcielić się w jednego z przeciwników Sama - bezgłowego kamikadze. Kierując postacią będziemy musieli dobiec do celu omijając po drodze wszystkie przeszkody.

Chyba najambitniej zapowiada się ostatnia z gier - Serious Sam: The Random Encounter. Produkcja studia Vlambeer (odpowiedzialni za Super Crate Box) łączy w sobie strategię turową z RPG. Posiadamy niewielki oddział żołnierzy i bronimy się przed hordami wrogów. W trakcie zabawy zdobywamy coraz lepszy ekwipunek, który pozwala pokonywać silniejszych przeciwników.

Serious Sam: The Random Encounter - obrazek 2
Serious Sam: The Random Encounter

Premiera Serious Sam 3 planowana jest na lato, tak więc wszystkie trzy gry powinny wyjść trochę wcześniej. Double D oraz Kamikaze Attack będzie można zobaczyć na PAX East.

Najnowsze
Lubisz nas?