PC Gamer: Total War wraca do formy - Shogun 2 oceniony na 92 procent

Adam Berlik
2011/02/11 13:43
11
0

Jeśli macie wątpliwości, czy warto czekać na Shoguna 2, to powinna je rozwiać ta informacja. Gra została zrecenzowana przez brytyjski PC Gamer, który przyznał notę 92 procent i wyróżnienie Editor's Choice.

PC Gamer: Total War wraca do formy - Shogun 2 oceniony na 92 procent

Recenzent PC Gamer UK zachwala Total War: Shogun 2 twierdząc, że dzięki tej odsłonie seria powraca do formy. Creative Assembly udało się poprawić zachowanie Sztucznej Inteligencji, która atakuje z morza i wykorzystuje teren w celu uzyskania przewagi. Autor tekstu docenia nowy system klanów z ulepszonym matchmakingiem oraz wiernie odwzorowany okres Sengoku.

Więcej szczegółów poznamy 16 lutego, kiedy to pojawi się najnowszy numer brytyjskiego PC Gamera. Z kolei Total War: Shogun 2 ukaże się 18 marca. W sklepie gram.pl można już składać zamówienia na edycję kolekcjonerską, specjalną i standardową. Zachęcamy także do zapoznania się z betatestem gry autorstwa Lucasa the Great.

  • Zamów Edycję Kolekcjonerską Total War: Shogun 2 za 219,90 zł
  • Zamów Edycję Specjalną Total War: Shogun 2 za 149,90 zł
  • Zamów Total War: Shogun 2 - wydanie standardowe za 109,90 zł

GramTV przedstawia:

Komentarze
11
Bambusek
Gramowicz
12/02/2011 00:57
Dnia 11.02.2011 o 22:09, Darkstar181 napisał:

Myślę że jemu nie chodziło o realizm, ale raczej sam fakt, że mury są praktycznie zbędne, gdyż zwykła piechota może się po nich bez problemu wspiąć :/

Hmm, ale zasadniczo tego można było się spodziewać. Od początku CA mówiło, że oblężenia w tamtym okresie były inne niż europejskie i nie ma co oczekiwać walk jak w MTW 2. IMO to element w który trzeba zagrać żeby ocenić. Jasne, na filmikach to wygląda dziwnie, ale może w faktycznej grze nie będzie to takie proste.

Gumisiek2
Gramowicz
11/02/2011 23:27

Właśnie wróciłem do domu z pakietem Shogun: Total War Złota Edycja + Medieval: Total War Złota Edycja, więc będę miał okazję zapoznać się z XVI-wieczną Japonią ;] Póki co grałem tylko w Rome: Total War, jedna z najlepszych gier, w jakie miałem przyjemność zagrać.

Pralkosuszarka
Gramowicz
11/02/2011 22:18

Chyba nikt nie spodziewał się innej oceny.

Darkstar181
Gramowicz
11/02/2011 22:09
Dnia 11.02.2011 o 15:47, Bambusek napisał:

Widziałem jakiś późniejszy filmik z oblężeń i tam to wyglądało rozsądniej. Tzn. nadal wspinali siębez sprzętu, ale była animacja jakoś to urealniająca.

Myślę że jemu nie chodziło o realizm, ale raczej sam fakt, że mury są praktycznie zbędne, gdyż zwykła piechota może się po nich bez problemu wspiąć :/ W sumie było to już w Empire, ale tam przynajmniej usprawiedliwiono ją linami piechoty, która była bardzo narażona na ostrzał z dział, i muszkietów które w tej odsłonie są podstawową bronią.W shogunie jednak nie mamy dział, a i broń palna jest mocno ograniczona. Równie dobrze mogłoby więc tych murów nie być.A co do oceny... Empire też na początku dostawało takie noty. Później okazało się, że panowie recenzenci chyba grali z parę minutek, bo po premierze gracze narzekali na fatalne A.I, błędy, wywalanie do pulpitu, i kiepską optymalizację.Jak sam już zauważyłeś, także i w tym wypadku pojawiają się już pewne nieścisłości. Jakim cudem mogli np. ocenić tryb wieloosobowy ?Ja już EK zamówiłem, ale obawiam się że znów będę skazany oczekiwać na patche poprawiające grę :/EDIT: A to właśnie nie jest ten sam magazyn który dał Empire notę 94 !? Bo jeśli tak to mam gdzieś ich recenzję !

karolekx23x
Gramowicz
11/02/2011 20:49

Ładnie sie zapowiada, wysoko ocenione, jestem nawet zaskoczony.

dark_master
Gramowicz
11/02/2011 18:17

to ten sam PC Gamer co dał Empire 94% i nie zauważył tych nastu bugów, które niektórym uniemożliwiały normalną grę?

Bambusek
Gramowicz
11/02/2011 15:47
Dnia 11.02.2011 o 14:25, Blasting_Power napisał:

Co do samej gry to jak dla mnie prezentuje się świetnie, tylko martwią mnie trochę te oblężenia, podczas których wszyscy żołnierze bez żadnego sprzętu wdrapują się na mury, jakby ich praktycznie nie było :/

Widziałem jakiś późniejszy filmik z oblężeń i tam to wyglądało rozsądniej. Tzn. nadal wspinali siębez sprzętu, ale była animacja jakoś to urealniająca.

Dnia 11.02.2011 o 14:25, Blasting_Power napisał:

Wolę jakieś machiny oblężnicze

Podobno jakieś są. Nie tak wiele jak w MTW 2 czy Rome, ale jakaś katapulta i taran jest.

Usunięty
Usunięty
11/02/2011 14:56

Ciekawe jak będzie z optymalizacją..

Casprov
Gramowicz
11/02/2011 14:45

To chyba dobra nowina .. : )

Blasting_Power
Gramowicz
11/02/2011 14:25
Dnia 11.02.2011 o 13:51, Bambusek napisał:

Hmm, trochę dziwna sytuacja. Tzn. znane pismo mające grę miesiąc przed premierą to nic nowego. Tylko w jaki sposób oni zobaczyli cokolwiek z multiplayera, jak ten będzie oparty o Steama?

Może dostali wersję z możliwością gry po LANie i to opisali ;)Co do samej gry to jak dla mnie prezentuje się świetnie, tylko martwią mnie trochę te oblężenia, podczas których wszyscy żołnierze bez żadnego sprzętu wdrapują się na mury, jakby ich praktycznie nie było :/Wolę jakieś machiny oblężnicze, nawet jakieś proste drabiny, ewentualnie jednostki specjalne potrafiące korzystać z jakichś lin z hakami czy coś w ten deseń (jak ninja w Shogunie w wersji bitewnej - jak ktoś nie pamięta to były małe grupki dość skutecznych w zasadzkach ninja, nie mających jednak szans z regularnymi jednostkami w otwartej bitwie).

Bambusek
Gramowicz
11/02/2011 13:51

Hmm, trochę dziwna sytuacja. Tzn. znane pismo mające grę miesiąc przed premierą to nic nowego. Tylko w jaki sposób oni zobaczyli cokolwiek z multiplayera, jak ten będzie oparty o Steama?