PlayStation Portable 2 w pigułce

Łukasz Odziewa
2010/11/08 13:33

Wprawdzie PlayStation Portable 2 nie zostało jeszcze nawet oficjalnie zapowiedziane, ale od kilku miesięcy pojawiają się coraz to nowe plotki dotyczące nowego urządzenia od Sony. Wygląda na to, że jest w nich ziarnko prawdy.

Od dawna pojawiają się plotki, że PlayStation Portable 2 jest już w rękach developerów. Od tamtego czasu w sieci pojawia się coraz więcej domysłów dotyczących nowej konsoli Sony. Jeżeli handheld faktycznie znajduje się u producentów gier, to możemy być niemal pewni, że część z nich ma w sobie ziarnko prawdy. Zobaczmy więc, co już "wiemy"... PlayStation Portable 2 w pigułce

 • Producenci gier już mają PSP2
  W zasadzie to od tej plotki rozpoczęło się poważne traktowanie podejrzeń dotyczących tego, że nowa konsola Sony naprawdę istnieje. Wprawdzie doniesienia z różnych studiów developerskich czasem się rozmijają, ale jest też kilka aspektów łączących je.
 • Brak czytnika UMD
  Wygląda na to, że Sony bardzo wspiera cyfrową dystrybucję. Wprawdzie PSP Go! pokazało, że może nie jest to najlepszy pomysł sprzedaży gier, ale nie zapominajmy, że w przypadku PlayStation Portable 2 nie będzie rzeszy rozżalonych fanów, którzy mają kolekcję płyt UMD, a chcieliby zakupić nowy sprzęt. Oznacza to jednak brak pełnej, wstecznej kompatybilności.
 • PSP2 posiada panel dotykowy z tyłu
  Jednym z największych problemów PlayStation Portable jest brak drugiej gałki analogowej. Wygląda na to, że w przypadku PSP2, Sony chce naprawić tę niedogodność. Z tyłu urządzenia miałby znajdować się panel dotykowy, coś w rodzaju touchpada znanego z laptopów, który pracowałby jak gałki analogowe. Rozwiązanie to zdaje się mieć sens i wcale nie być takie nieprawdopodobne, jak niektórym może się wydawać.
 • Ekran wyświetlający grafikę w wysokiej rozdzielczości
  Plotki mówią, że PSP2 będzie miało ekran o około jeden cal większy od swojego poprzednika. Co ciekawe, wygląda też na to, że grafika na ekranie nowej kieszonsolki ma być wyświetlana w wysokiej rozdzielczości. Wszystko to pozwala nam sądzić, że ekran zastosowany w przypadku PlayStation Portable 2 może przypominać ten znany z iPhone 4. Przypomnijmy, że wyświetlacz w najnowszym telefonie od Apple jest w stanie obsłużyć rozdzielczość 960x640. Z kolei iPhone 3GS, czyli poprzedni model, to tylko 320x480 pikseli - różnicę widać gołym okiem.
 • Technicznie, PSP2 będzie lepsze od Xboksa 360
  Od dawna już mówi się, że PlayStation Portable 2 ma dorównywać stacjonarnym konsolom obecnej generacji pod względem technicznym. Póki co wiadomo, że konsola ma posiadać około 1GB pamięci RAM. Pierwsze PSP posiada 64MB pamięci, natomiast Xbox 360, 512MB. Nie wiadomo jednak nic na temat procesora oraz układu graficznego jaki miałoby zastosować Sony. Możemy się jednak domyślać, że firma nie będzie chciała zostać w tyle, w stosunku do Nintendo i ich najmłodszego dziecka, 3DS.
 • Premiery możemy spodziewać się w 2011 roku
  Nikt chyba nie sądzi, że PSP2 zobaczymy jeszcze w tym roku. Najbardziej prawdopodobne jest to, że Sony pokaże nowy sprzęt na najbliższych targach E3, w Los Angeles. Wszystko wskazuje więc na to, że premiery samej konsoli możemy spodziewać się na jesień, lub pod sam koniec roku 2011. Nie bez znaczenia jest tu także fakt, że na marzec zaplanowana została premiera 3DS od Nintendo.

A Wy jak myślicie? Czy powyższe przypuszczenia i domysły, które powstały na podstawie doniesień z różnych stron sieci sprawdzą się? Jakie funkcje chcielibyście zobaczyć w nowym PlayStation Portable? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

GramTV przedstawia:

Komentarze
23
Tom_pl
Gramowicz
09/11/2010 10:30
Dnia 08.11.2010 o 22:33, Krzycho napisał:

Ten fragment posta nie tyczył się akurat ciebie, tylko ogólnie narzekania na brak czytnika UMD.

Ale za to w 3DS będą karty, i spoko :) jakoś bardziej mnie ciągnie do nintendo.

Usunięty
Usunięty
08/11/2010 22:33

Ten fragment posta nie tyczył się akurat ciebie, tylko ogólnie narzekania na brak czytnika UMD.

Tom_pl
Gramowicz
08/11/2010 19:30
Dnia 08.11.2010 o 16:56, Krzycho napisał:

> I dylemat PSP 2 czy 3DS :) coś kupię. Jasne, że 3DS. Stawiam, że na PSP2 tak jak na PSP wyjdzie jakieś 10 dobrych gier i tyle. ;] Co do braku czytnika UMD, to co z tego, skoro ma się gry na UMD to ma się PSP i na nim można grać w starsze gry. Po co ten płacz.

Płaczu nie nie ma ;p bo nie mam ani jednej, ani drógiej. Tylko się zastanawiam nat next genowymi konsolami, i tu nie ma płaczu tylko zastanowieniel.
Trwa Wczytywanie