Felieton

12 milionów subskrybentów World of Warcraft

Patryk Purczyński, 07 października 2010 16:21 53

World of Warcraft dobił wreszcie do granicy 12 milionów subskrybentów. Napięcie przed zaplanowaną na 7 grudnia premierą trzeciego rozszerzenia, zatytułowanego Cataclysm, wyraźnie wzrasta.

Dziś rano informowaliśmy o furorze, jaką robi masówka Free Realms. Okazuje się jednak, że i najpotężniejsze płatne MMO na rynku, World of Warcraft, nie zwalnia tempa. Blizzard oficjalnie podał, że liczba subskrybentów gry urosła do 12 milionów. Nie bez znaczenia jest zapewne zbliżająca się premiera World of Warcraft: Cataclysm. Trzeci dodatek zjawi się w sklepach 7 grudnia. World of Warcraft

- Wsparcie i entuzjazm, jaki gracze z całego świat wciąż okazują World of Warcraft, utwierdzają nas w przekonaniu, że gra oferuje najlepsze wartości rozrywkowe dostępne dziś na rynku - mówi Mike Morhaime, szef Blizzard Entertainment. - Jesteśmy oddani jak nigdy wcześniej temu, by wznieść grę jeszcze wyżej. Chcemy to zademonstrować dzięki premierze World of Warcraft: Cataclysm - dodaje.

Sprawdzają się zatem słowa Franka Pearce'a sprzed kilku miesięcy. Przyznawał on wówczas, że 11,5 miliona subskrybentów, co było poprzednim oficjalnym wynikiem World of Warcraft, nie jest szczytem możliwości gry. Niedawno, na podstawie badań Screen Digest, mogliśmy natomiast okrzyknąć masówkę Blizzarda królem MMO na Zachodzie.

Mortal Kombat 11 - zobacz pierwsze fragmenty rozgrywki!
W Metro: Exodus możesz być kim chcesz; subtelny system moralności
Dead or Alive 6 na PC będzie lepiej dopracowane od piątej części - zapewniają twórcy
Mijanki, zderzenia i kurz - zobacz dynamiczny trailer DiRT Rally 2.0
najnowsze