Epic zebrało ponad 150 000 dolarów dla organizacji charytatywnej

Michał Ostasz, 06 września 2010 12:37 7

Epic Games ogłosiło, że w ramach akcji charytatywnej związanej z grą Gears of War 3 udało jej się zebrać aż 150 000 dolarów, które zostaną przekazane na pomoc dzieciakom znajdującym się w szpitalach.

Pieniądze były zbierane w bardzo ciekawy sposób. Otóż jakiś czas temu twórcy serii Gears of War ogłosili dość ciekawą kampanię, w której to sami gracze mieli okazję zadecydować czy wolą aby Clayton, brat Carmine'a, zginął lub ocalał w Gears of War 3. Swoje zdanie można było wyrazić poprzez zakup prawdziwego bądź wirtualnego podkoszulka w odpowiednim kolorze (wzory możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej).

Akcja okazała się ogromnym sukcesem. Zwłaszcza, że zebrane środki zostaną przekazane na naprawdę szczytny cel. Niestety Epic nie potwierdziło jaka przyszłość czeka wspomnianego Claytona. Poniżej znajdziecie klip, na którym Cliff Bleszinski i Rod Fergusson ogłaszają wyniki zbiórki.

Warto wspomnieć też kilka słów o samej organizacji Child's Play. Jest to społeczność graczy, która zajmuje się pozyskiwaniem środków na polepszanie warunków pobytu dzieci w szpitalach w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory zaopatrzyli szpitale w książki, gry i zabawki dla najmłodszych o łącznej wartości ponad pięciu milionów dolarów!

Jason West – współzałożyciel Respawn Entertainment i Infinity Ward – zasilił szeregi firmy Epic Games
Steam zepsuł rynek pecetowy, Epic Games Store go naprawia - twierdzi były pracownik Valve
Książę Harry uważa, że Fortnite jest uzależniające i powinno być zakazane
The Witness darmowe w Epic Games Store, zapowiedziano kolejny bezpłatny tytuł
najnowsze