Portal 2 bez wsparcia technologii 3D na PS3

Patryk Purczyński
2010/07/28 12:31
0
0

Ani Move, ani technologia 3D nie będą wspierane przez Valve w grze Portal 2. "Właściciele PS3 muszą z tym poczekać na Portal 3 albo inny tytuł" - mówi Doug Lombardi.

Valve jest w stanie naprawić krzywdy, jakie w przeszłości wyrządziło właścicielom PS3. Na czoło zarzutów wysuwa się zestaw Orange Box, który dla konsoli Sony nie robili twórcy Half-Life'a, a studio EA UK. "Mamy teraz własny zespół dedykowany w pełni PS3, a to pozwala nam tworzyć gry na tę konsolę wewnątrz firmy" - mówi Doug Lombardi. Portal 2 bez wsparcia technologii 3D na PS3

"Ma to dla nas kluczowe znaczenie, ponieważ teraz możemy tworzyć gry cechujące się najwyższą jakością" - dodaje. Dowodem na to ma być Portal 2, który pierwotnie był zapowiadany jedynie na platformy PC i X360, ale ostatecznie trafi również na PS3. Lombardi wyklucza jednak możliwość wykorzystania dobrodziejstw technologicznych, oferowanych przez tę konsolę.

"Move i 3D muszą poczekać na Portal 3 lub jakąś inną grę. Nie będziemy ich wspierać w Portalu 2" - komentuje. Portal 3? Chyba nie tylko właściciele konsoli Sony z zainteresowaniem czekaliby na ten tytuł. Na razie trzeba jednak wypatrywać drugiej odsłony. Ta zaś zadebiutuje w 2011 roku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!