Blizzard nie wyklucza StarCrafta II na konsolach

Patryk Purczyński
2010/05/11 15:30
0
0

Chris Sigaty z Blizzarda stwierdził, że w przyszłości być może jego firma stworzy konsolową wersję StarCrafta II. Na razie załoga skupia się jednak na innych rzeczach.

Przywiązanie Blizzarda do pecetów to znany graczom krajobraz. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pracownicy firmy deklarowali jednak kilkakrotnie, że w przyszłości być może stworzą grę na konsole. Teraz temat ten powraca, i to w kontekście StarCrafta II. Chris Sigaty już na wstępie zaznacza jednak, że - jeśli już Zamieć podejmie się tego zadania - to na pewno nie stanie się to w najbliższej przyszłości. Blizzard nie wyklucza StarCrafta II na konsolach

"Konsole nie są obecnie naszym celem" - mówi. "Dokonało się jednak kilka interesujących ruchów w tym kierunku (wdrażania RTS-ów na konsole). Pojawiło się kilka fajnych rzeczy w zakresie sterowania. Mimo to wciąż uważam, że - przynajmniej z naszej perspektywy - mysz i klawiatura najlepiej pasują do tego gatunku. W przypadku konsol wciąż się do tego momentu zbliżamy. Gdy zostanie on osiągnięty, sądzę, że zabierzemy się za eksplorację tej sfery" - dodaje.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!