Wysypu kart z procesorem Fermi ciąg dalszy

Jak było do przewidzenia, niemalże każdy liczący się producent kart graficznych zaserwował nam zapowiedzi swoich nowych produktów opartych na procesorze NVIDIA GF100.

Co dość znamienne, większość tych kart, to na razie produkty ściśle oparte o model referencyjny. Tak naprawdę mamy więc do czynienia z tymi samymi modelami, różniącymi się w praktyce jedynie marką i naklejkami na obudowie.

Wysypu kart z procesorem Fermi ciąg dalszy

W większości ofert trafiamy na obydwa modele: GeForce GTX 470 i GeForce GTX 480. Do grona producentów oferujących tego typu karty ze standardowymi parametrami dopisać możemy firmy: Zotac, MSI, Leadtek, Sparkle i Point of View. Poza kosmetyką, ewentualnymi dodatkami w postaci gier, czy oprogramowania, wszyscy z wymienionych producentów wprowadzają na rynek karty o identycznych parametrach technicznych. Zapewne z czasem sytuacja ta ulegać będzie zmianie, gdyż już teraz pojawiają się pierwsze modele fabrycznie podkręconych kart z Fermi na pokładzie.

GramTV przedstawia:

Jak na razie jedynie EVGA, które od zawsze oferowało takie rozwiązania, jako jedna z pierwszych firm, zdecydowało się na wprowadzenie kilku fabrycznie podkręconych kart, w tym dwóch wyposażonych w ciche chłodzenie wodne. Za ciszę i niższą temperaturę firma każe sobie jednak dość słono zapłacić. W poniżej zamieszczonej tabeli (żródło: TechConnect Magazine) znajdziecie zarówno ich parametry, jak i sugerowane ceny.

Krążą także plotki, że dwie karty z ulepszonym, aktywnym systemem chłodzenia ma w planach firma Palit. Czekamy na kolejne informacje od producentów, bo jak łatwo się domyślić, to zapewne dopiero początek wiosennego wysypu gorących GeForce'ów.

Komentarze
13
Usunięty
Usunięty
30/03/2010 08:04

Na takim sprzęcie pecetowe porty gier konsolowych będą zasuwać jak rakieta. Jak się jeszcze podkręci to dopiero będzie. :->

Usunięty
Usunięty
29/03/2010 19:26

oczekiwałem dużo po tych kartach a tu EPIC FEIL ROKU jak na raziewole kupić radkapodziękował !!

Usunięty
Usunięty
29/03/2010 19:20

Aż się zdziwisz jak nielicznych. Grupa osób posiadająca takowe chłodzenie jest bardzo spora, a wśród nich co 5-6-ty ma karty w trybie sli. Poczytaj fora a zobaczysz, że świat WC w Polsce nie jest wcale taki mały. Sam m.in. do niego należę. I rzeczywiście - kupno takiej karty z hydro cooperem nie ma sensu, a już na pewno podkręcanego egzemplarzu. Lepiej kupić podstawowa wersje, dobry full cover i można wykręcać. Z pierwszych testów wynika, że te nowe karciochy potrafią nieźle się kręcić. Cóż trzeba czekać do 12.04 na ogólną dostępność i mieć nadzieję, że w naszym "pięknym kraju" ceny nie zwalą z nóg...
Trwa Wczytywanie