Dźgnął 17 razy i... poszedł grać w Counter-Strike'a

Patryk Purczyński
2010/01/18 21:26
56
0

Uzależniony od gier i Internetu 15-latek z Rumunii w brutalny sposób zabił matkę, wziął pieniądze i poszedł do kafejki internetowej. Po kilku godzinach sam oddał się w ręce policji.

"Cichy", "zamknięty w sobie" - tak 15-latka z Rumunii określa jego nauczyciel. Niegroźny z pozoru chłopak w środę zabił swoją przybraną matkę, wykonując 17 dźgnięć nożem. Powodem morderstwa były... niezapłacone rachunki za Internet. Opiekunka nastolatka celowo nie wniosła opłaty, gdyż uznała, że to jedyny sposób, by skutecznie walczyć z uzależnieniem adoptowanego syna.

Trzy godziny po dokonaniu tego brutalnego morderstwa, chłopak był widziany w kawiarence internetowej. Kobieta, nadzorująca lokal, potwierdza słowa nauczyciela. Prawie w ogóle się nie odzywał, nie reagował emocjonalnie, nie przeklinał - jak większość - gdy przegrywał. Pieniądze na kafejkę wziął z domu.

Równie duże opanowanie wykazał na komisariacie policji, na który sam się zgłosił. "Myślę, że to mnie szukacie" - przyznał spokojnym głosem. W czasie, gdy on grał w kawiarence internetowej w Counter-Strike'a, mąż zamordowanej wrócił do domu i odnalazł zwłoki, po czym zawiadomił policję.

GramTV przedstawia:

Nieletniemu zabójcy grozi 12 lat więzienia. Przed sądem będzie jednak trzeba wykazać, że w momencie popełnienia czynu chłopak był w pełni świadomy. Specjaliści twierdzą, że okoliczności morderstwa (17 dźgnięć) świadczą o zaburzeniach umysłowych. 15-latek przebywa obecnie w klinice psychiatrycznej.

Komentarze
56
KaPe
Gramowicz
19/01/2010 02:00
Dnia 18.01.2010 o 22:31, Niewiernus napisał:

Wiem o tym, ale "morał" nie dotyczył tego przypadku. Wymyśliła ryzykowny sposób, lecz zapłaciła to życiem. Warto było? Przypadek jakoś mnie szokuje, przypominam sobie nasze polskie przypadki....

Czemu "ryzykowny"? Odcinanie dzieciaków od komputera na różne sposoby jest chyba standardem i żaden rodzic nie zakłada, że dzieciak rzuci się na niego z nożem. Idąc tą logiką, najlepiej byłoby pozwolić na wszystko, bo wtedy nic nie ryzykujemy.

MaccCry
Gramowicz
19/01/2010 01:27

No i? Co w tym fascynującego lub niezwykłego? Na świecie jest masa świrów robiąca gorsze rzeczy. Dziwne, że nikt nie wspomniał o szkodliwości gier..

Ximos
Gramowicz
19/01/2010 00:58

Stanowczo już niedługo pojawi się jakiś polityk mówiąc że to wina gier. Może powinni po prostu usunąć z sieci CSa. Jak dotąd przeczytałem tylko dwa artykuł o tym że gracze zabili kogoś i grali w coś innego. Wszystkie inne artykuły były związane z CSem.

hammerfall87
Gramowicz
19/01/2010 00:43
Dnia 19.01.2010 o 00:21, vegost napisał:

Tak to jest jak mali chłopcy grają w gry dla dorosłych potem widać na czym dzieci mają sie krztałcić na krwawycch grach przeznaczonych tylko dla osób dorosłych. Dlatego się nie dziwie większośći ludzią że odnoszą się krytycznie do gier ale przypomnijmy jedną zasade, gry nie uczą jak wychować dziecko od tego są rodzice a jeżeli oni nie potrafią tego zrozumiec to będzie dochodzi zawsze do takich przestępstw i będzie sie oskrażac gry. Jak zabijać to pewnie podpatrzył z CS`a sławny knife zawsze jest i będzie. Ja bym go do psychiatryka nie dawał raczej do więzenia wtedy może sie nawróci.

gejem zostanie i doświadczy analu za młodu

vegost
Gramowicz
19/01/2010 00:21

Tak to jest jak mali chłopcy grają w gry dla dorosłych potem widać na czym dzieci mają sie krztałcić na krwawycch grach przeznaczonych tylko dla osób dorosłych. Dlatego się nie dziwie większośći ludzią że odnoszą się krytycznie do gier ale przypomnijmy jedną zasade, gry nie uczą jak wychować dziecko od tego są rodzice a jeżeli oni nie potrafią tego zrozumiec to będzie dochodzi zawsze do takich przestępstw i będzie sie oskrażac gry. Jak zabijać to pewnie podpatrzył z CS`a sławny knife zawsze jest i będzie. Ja bym go do psychiatryka nie dawał raczej do więzenia wtedy może sie nawróci.

hammerfall87
Gramowicz
19/01/2010 00:12

niech wczyta save :)

TobiAlex
Gramowicz
19/01/2010 00:07

I oczywiście wszystko wina gier i internetu... czy aby na pewno? Proponuję obejrzeć film Jeźdźcy Apokalipsy. Myślę, że ten film dokładnie pokazuje, gdzie tkwią problemy...

Wiedzmin2012
Gramowicz
19/01/2010 00:02

Widac ze jest PRO. Zabil kolesia z noza, a po liczbie dzgniec mozna stwierdzic ze koles mial ok. 935HP. HOHO ciekawe ktory lvl. A tak na serio to chyba przestane grac w c-s i zainstaluje w koncu tego Dead Space-a. Przykro dowiadywac sie o takich zeczach :/

ibisz
Gramowicz
18/01/2010 23:55

I teraz ja zwykle oberwie się grom. Oczywiście, gra miała duży wpływ na morderstwo, ale nie na stan psychiczny mordercy. On po prostu był psycholem i prędzej czy później by kogoś zabił, nieważne czy przez grę, czy przez zbyt słoną zupę.

Pitej
Gramowicz
18/01/2010 23:54

Gram.pl zaczyna coraz częściej dawać newsy rodem z "Super Expressu"...

SongoX
Gramowicz
18/01/2010 23:18
Dnia 18.01.2010 o 23:13, Albii napisał:

Mógł walić headshota, więcej pkt. by było... :(

Może i zrobił, ale pewnie był zdziwiony kiedy nie usłyszał dźwięku HEADSHOT! lub MONSTER!.

KannX
Gramowicz
18/01/2010 23:17

Adoptowała go, to ją z wdzięczności zabił - na pewno miało to podłoże satanistyczno-okultystyczne. Niech policja poszuka Szatana w jego komputerze, może jeszcze nie uciekł :)

marcinsud
Gramowicz
18/01/2010 23:16
Dnia 18.01.2010 o 22:41, Marekku napisał:

a po co go trzymać przy życiu ? podajcie mi jeden powód i nie wyjeżdżać mi z tekstem, że to niehumanitarne, on potrafił zabić nożem dźgając 17 razy, TO jest niehumanitarne.

Powinien być przy życiu, bo w normalnych krajach tacy ludzie pracują, w ten sposób oszczędza się na zakładach pracy zamkniętych (np. produkcja tablic rejestracyjnych etc.). No i teoretycznie po tych 12 latach może być normalny pracować i płacić podatki.

Albii
Gramowicz
18/01/2010 23:13

Mógł walić headshota, więcej pkt. by było... :(

Bezi_113
Gramowicz
18/01/2010 23:13

Rety, niedługo jak chinnole wynajdą jeszcze nowsze gry to już nikt chyba nie przeżyje ... -.-

Dante_Syn_Spardy
Gramowicz
18/01/2010 23:12

CS jest od lat 16. Dziecko nie pojmuje pewnych rzeczy. Myśli że to co robi w grach to można to samo w życiu zrobić. Wina wyłącznie po stronie rodziców że pozwolili grać w taką grę. Ale co się dziwić jak 10-latki grają w GTA które jest od lat 18.

Redjevel
Gramowicz
18/01/2010 23:10

Tak to jest jak sie spokojne dzieci z sierocinca bierze, a powino sie tylko te biegające i krzyczące poniewarz przynajmniej potrafíą się jakoś wyrzyć

ShaunHastings
Gramowicz
18/01/2010 22:44
Dnia 18.01.2010 o 22:41, Marekku napisał:

a po co go trzymać przy życiu ? podajcie mi jeden powód i nie wyjeżdżać mi z tekstem, że to niehumanitarne, on potrafił zabić nożem dźgając 17 razy, TO jest niehumanitarne.

A Batmana kiedyś oglądałeś? Czy on zabijał psycholi?

Starscream
Gramowicz
18/01/2010 22:44

Pojdzie do szpitala dla psychicznych na leczenie i uniknie paki. Moim zdaniem takie spoleczne medy powinno się posyłac do gazu. Byc moze to nie jego wina ze ma tak zryta psyche ale dlaczego maja obrywac inni?Ale i tak pojdzie do szpitala a dostanie się grom:DJakliJedyny pozytyw, że chociaż sam się oddał w ręce policji...W jakim sensie pozytyw? To tylko świadczy o:1. Tym ze naprawde gosc ma z deklem:D2. Ma chytry plan i argument z poddaniem sie policji zostanie wykorzystany w sądzieI tak by go złapali przecież

Usunięty
Usunięty
18/01/2010 22:41

a po co go trzymać przy życiu ? podajcie mi jeden powód i nie wyjeżdżać mi z tekstem, że to niehumanitarne, on potrafił zabić nożem dźgając 17 razy, TO jest niehumanitarne.

Namaru
Gramowicz
18/01/2010 22:40
Dnia 18.01.2010 o 22:35, zibi20 napisał:

hmmm ciekawe ilu teraz zabije w wiezieniu... bo tam przez 12lat internetu nie bedzie mial...a to chyba dla niego gorsze niz smierc......... ale szczerze czemu wystepuje taka patologia >_____< .... czemu maja takie problemy z odruznieniem swiata wirtualnego od rzeczywistego.... a psychopaci sa natchnieni grami..... dla mnie taka patologie powinno sie tepic... a ludzi tych trzymac od wszelakich komputerow czy konsol z daleka bo sa zagrozeniem dla ludzi normalnych....... coz ja lubie czasami sobie zagrac 1-2h ale gra to tylko gra nie widze powodu zebym wyszeld i mordowal ludzi......

Imo mieli pecha jak go adoptowali: http://pl.wikipedia.org/wiki/Socjopatia. Gry miały bardzo małe znaczenie.

Namaru
Gramowicz
18/01/2010 22:38
Dnia 18.01.2010 o 22:24, DragonCat86 napisał:

"Nie ma ludzi zdrowych, są tylko źle zdiagnozowani". Nie można powiedzieć, że gry nie miały tutaj żadnego wpływu. Krzywa psychika + odpowiednia gra = nieszczęście. W tym wypadku to była ukryta bomba.

Ja bym raczej obstawiał socjopatię. Jak adoptujesz dziecko "niewiadomego pochodzenia" to niestety istnieje ryzyko na trafienie socjopaty. Specjalnie dużo się raczej w takiej sytuacji nie zrobi.

zibi20
Gramowicz
18/01/2010 22:35

hmmm ciekawe ilu teraz zabije w wiezieniu... bo tam przez 12lat internetu nie bedzie mial...a to chyba dla niego gorsze niz smierc......... ale szczerze czemu wystepuje taka patologia >_____< .... czemu maja takie problemy z odruznieniem swiata wirtualnego od rzeczywistego.... a psychopaci sa natchnieni grami..... dla mnie taka patologie powinno sie tepic... a ludzi tych trzymac od wszelakich komputerow czy konsol z daleka bo sa zagrozeniem dla ludzi normalnych....... coz ja lubie czasami sobie zagrac 1-2h ale gra to tylko gra nie widze powodu zebym wyszeld i mordowal ludzi......

Jakli
Gramowicz
18/01/2010 22:33

Przykre. Jedyny pozytyw, że chociaż sam się oddał w ręce policji... Takie rzeczy powinno się leczyć.

Niewiernus
Gramowicz
18/01/2010 22:31

Wiem o tym, ale "morał" nie dotyczył tego przypadku.Wymyśliła ryzykowny sposób, lecz zapłaciła to życiem. Warto było?Przypadek jakoś mnie szokuje, przypominam sobie nasze polskie przypadki....

evilemot
Gramowicz
18/01/2010 22:28

Bo zupa była za słona.A tak na serio, to jestem, jak niektórzy tutaj, za sznurkiem dla pana, bo zamiast wydawać pieniędzy na utrzymanie takiego więźnia państwo może je przeznaczyć np. na nowe noże dla anty-terrorystów. Pomysł zdecydowanie rozsądniejszy.

janek1312
Gramowicz
18/01/2010 22:26

A ty Mr_Terrorist pewnie chodzisz dopiero do gimnazjum albo podstawówki i takie rzeczy cie bawią...Żal ze jesteś tak prymitywny;/

the_bishop
Gramowicz
18/01/2010 22:25

cs jest od 16 lat.

Sarturias
Gramowicz
18/01/2010 22:25

Krzesło elektryczne dla niego, raz!

DragonCat86
Gramowicz
18/01/2010 22:24

"Nie ma ludzi zdrowych, są tylko źle zdiagnozowani". Nie można powiedzieć, że gry nie miały tutaj żadnego wpływu. Krzywa psychika + odpowiednia gra = nieszczęście. W tym wypadku to była ukryta bomba.

janek1312
Gramowicz
18/01/2010 22:23

Ziomek przestał rozróżniać rzeczywistość od gry komputerowej ;/

Dr_Freeman
Gramowicz
18/01/2010 22:22

Po za tym CS chyba nie jest od 15 lat...

Os0
Gramowicz
18/01/2010 22:21

W CS-ie jest nóż, to stamtąd się nauczył nim posługiwać i jeszcze szybciej biega!

nov_pl
Gramowicz
18/01/2010 22:20

czemu nie krzesłem...?

Pecyn
Gramowicz
18/01/2010 22:12

Był adoptowany, więc pewnie nie czuł żadnych uczuć wobec swojej przybranej matki/ojca. Nie chcę usprawiedliwiać takiego zachowania, nawet więcej, potępiam takie czyny. Chodzi mi głównie o to, że taki karygodny czyn nie jest spowodowany jedynie przemocą w grach. Tutaj bardziej chodzi o zaburzenia emocjonalne. Przemoc w grach jest od dawna i ile było przypadków, w których ewidentnie można by było wskazać gry jako przyczynę przestępstwa? Niewiele. Osoby postępujące w ten sposób mają więcej niż jedno "ale" do osoby, która stała się obiektem przemocy.

Rammi
Gramowicz
18/01/2010 22:12

Hmm, niech ja sobie przypomnę czy moje ostatnie rachunki za internet mama już zapłaciła...]:)

RazorBMW
Gramowicz
18/01/2010 22:11

Słaba psychika + pozwolenie na siedzenie nagminnie przed PC = to, co wyszło. :(

crash807
Gramowicz
18/01/2010 22:11

Nie wiem jak może CS aż tak wciągnąć, żeby (nie 1 już zresztą raz...) dopuścić się takiego czynu... no cóż, są ludzie i ludziska :)

EdonU
Gramowicz
18/01/2010 22:07

Są ludzie i parapety ;]

Zabujca_Smokuf
Gramowicz
18/01/2010 22:06

Takich powinni palić na stosie lub nabijać na pal i emitować to na TVN24

MisticGohan_MODED
Gramowicz
18/01/2010 22:05

Ja bym go wsadził do pokoju bez klamek... z liną i hakiem na suficie xpCiekawe ile by wytrzymał bez neta xp

Mateuszencjowaty
Gramowicz
18/01/2010 22:05
Dnia 18.01.2010 o 22:00, Niewiernus napisał:

Jaki z tego morał? Nie adoptuj dzieci, mając problemy pieniężne...

Matka specjalnie nie zapłaciła, nie dlatego, że kasy nie miała

Ichibanboshi-kun
Gramowicz
18/01/2010 22:03

Dowód, że wszystko jest dla ludzi... rozsądnych.

Mr_Terrorist
Gramowicz
18/01/2010 22:03

ale krejzol hihih :D

EmperorKaligula
Gramowicz
18/01/2010 22:01

Nieletniemu zabójcy grozi 12 lat więzienia.bez jaj... dozywocie w domu bez klamek albo konpny sznur - ja jestem za sznurem bo taniej i bez mozliwosci powtorzenia takiej tragediia gry tu nic nie maja do rzeczy - rownie dobrze to mogla byc ksiazka czy film, a gra byla pod reka... takich trzeba usuwac ze spoleczenstwa

Damianuss1
Gramowicz
18/01/2010 22:01

Dożywocie dla takiego. Odebrał życie więc teraz niech zgnije w pierdlu.

Niewiernus
Gramowicz
18/01/2010 22:00

Jaki z tego morał? Nie adoptuj dzieci, mając problemy pieniężne...

KlocekLego
Gramowicz
18/01/2010 21:58

Życie.

Kafar
Gramowicz
18/01/2010 21:57

Wielkie mi Halo.. pewnie miał derby w CS''a :)

Grinczar
Gramowicz
18/01/2010 21:57

Nie wiem czemu, ale śmiać mi się zachciało. Jestem chyba nienormalny albo to przez to, że jeszcze tak długo do ferii.Twardziel z niego, ale szkoda mi niewinnej kobiety.

SongoX
Gramowicz
18/01/2010 21:55

Takiego łebka powinni przymknąć na co najmniej 25 lat, albo skierować do jakiegoś ośrodka dla psychicznie chorych.

Pile
Gramowicz
18/01/2010 21:54

Najgorsze jest to że chłopak był adoptowany. Pewnie Ci ludzie wiele dla niego zrobili a on tak się odpłacił. Podoba mi się że gram.pl daje takie artykuły bo to uświadamia i poszerza pewne horyzonty.

Suomalainenka
Gramowicz
18/01/2010 21:54

I znów dostanie się grom i graczom za coś, czemu tak naprawdę nie są winne ani gry ani internet. Kwestia wychowania przez rodziców, tyle.

SKIL
Gramowicz
18/01/2010 21:51

Powinni zakazać tych gier. Biedny chłopczyk, te głupie gry zmusiły go do tak karygodnego czynu. Producenci gier powinni pójść do więzienia!

NdysH
Gramowicz
18/01/2010 21:49

I znów będzie nagonka na gry i graczy, ponieważ one jak i my są złe...

Sipso
Gramowicz