BioWare blokuje na forum wzmianki o gejach i lesbijkach

Grzegorz Bonter
2009/04/28 12:06
69
0

Wydawać by się mogło, że po aferze ze scenami miłosnymi w Mass Effect BioWare raczej nie będzie miało kłopotów z homoseksualnymi treściami. A tu psikus, bo ma.

Jeżeli sięgniecie pamięcią do kolejnych części Gwiezdnych Wojen, to ciężko będzie tam znaleźć chociaż jedną homoseksualną osobę/kosmitę. Jasne - C3P0 od zawsze wzbudzał pewne podejrzenia swoim zniewieściałym zachowanie, ale bez przesady. W końcu to robot... BioWare blokuje na forum wzmianki o gejach i lesbijkach

Właśnie ta absencja wątków homoseksualnych w uniwersum George'a Lucasa stała się ostatnio przyczynkiem do sporego zamieszania na oficjalnym forum MMO The Old Republic. Na forum tym zablokowane zostały bowiem tematy związane z odmiennymi orientacjami seksualnymi, a na dodatek wprowadzono filtrowanie słów "gay" i "lesbian". Oburzona społeczność TOR-a chce zniesienia tych ograniczeń wypowiedzi, jednak Community Manager BioWare, Sean Dahlberg, twardo trzyma się argumentu o którym wspomniano na wstępie - nie ma homoseksualistów w świecie Star Wars.

To dość dziwny ruch ze strony studia, bowiem zawarte w poprzedniej grze BioWare, Mass Effect, sceny homoseksualnego seksu wywołały spore kontrowersje w amerykańskich mediach i przyniósł temu tytułowi spory rozgłos.

GramTV przedstawia:

Komentarze
69
Usunięty
Usunięty
02/05/2009 18:02
Dnia 28.04.2009 o 16:01, loczyn napisał:

Nie wiem i nawet nie chcę wiedzieć, domyślam się że były to tematy w takim stylu jak napisał MadeinHell czyli "geje łączcie się" lub "petycja o preferencje seksualne, homo do boju!", bo jak świat pokazuje, homoseksualiści zwłaszcza Ci zza oceanu cechują się coraz większym tupeciarstwem. Wcale by mnie to nie zdziwiło gdyby opowiadali o swoich preferencjach na forum SW :/

Nie wiem osobiście, o czym był ten temat, ale obrażanie ludzi z powodu tego co się domyślasz jest dość słabe. Ale co tam, napisz to: Antykonformizm FTW!

Dnia 28.04.2009 o 16:01, loczyn napisał:

A co do samych homo, może Ciebie nie, ale mnie oburza i mam do tego prawo, zwłaszcza gdy takie bzdety wypisuje się na forach do tego nieprzeznaczonych.

Mnie nie oburza, że ktoś ma krzywe nogi czy jest garbaty. Szczypta tolerancji codziennie a będziesz szczęśliwszym człowiekiem, a na pewno mniej "oburzonym" ;) Swoją drogą to forum gram jest przeznaczone do zwalczania homoseksualistów?

Dnia 28.04.2009 o 16:01, loczyn napisał:

Nie mówie na Polskich, bo u nas bycie homo jeszcze nie jest "w modzie", natomiast na zachodnich serwisach takie wypadki się przytrafiają. Btw. przypomne całkiem niedawną sytuacje z PS Home (czy gdzieś tam już nie pamiętam) gdzie homoseksualiści domagali się rubryczki "orientacja seksualna", to jest chore! :/

Pytanie po co ta orientacja w zasadzie? Albo jakie inne rubryki jeszcze: rozmiar buta? obwód głowy? Jeśli usługodawca nie widzi potrzeby takiej opcji to jej nie wprowadzi i już, ale z drugiej strony nie można zabraniać ludziom zgłaszać takich propozycji.

Usunięty
Usunięty
29/04/2009 16:32
Dnia 29.04.2009 o 16:32, Shelazar napisał:

Czemu na każdym portalu który czytam, piszą o pedałach? To obrzydliwe... ;P

Neisha cię zje.

Usunięty
Usunięty
29/04/2009 16:32

Czemu na każdym portalu który czytam, piszą o pedałach? To obrzydliwe... ;P

Usunięty
Usunięty
29/04/2009 16:09
Dnia 29.04.2009 o 15:28, Ardreth napisał:

Dlatego też nadużyciom powinno się zapobiegać, odpowiednio karać za głupotę oraz wulgarność.

I tak też się prawdopodobnie stało w tym przypadku.Nie sądzę, żeby mieli blokować te słowa bez żadnego ważniejszego powodu :).Tak samo, jak zapewne zablokowaliby słowa typu ''blow-job'' (akurat zły przykład, pewnie to jest zablokowane od samego początku ;)), gdyby dyskusje zeszły na ten temat, niezależnie od orientacji seksualnej wypowiadających się.

Usunięty
Usunięty
29/04/2009 15:28
Dnia 29.04.2009 o 15:07, Furr napisał:

Ale nikt najwyraźniej nie czuje potrzeby ich nadużywania. Kolejny raz widać, że homoseksualiści zbierają wokół siebie więcej medialnej uwagi, niż na nią zasługują. Całe szczęście, że ktoś jeszcze to dostrzega i temu przeciwdziała.

Dlatego też nadużyciom powinno się zapobiegać, odpowiednio karać za głupotę oraz wulgarność. Nie widzę nic "demoralizującego" w pojęciach takich jak "gej" czy "lesbijka" (oczywiście pod warunkiem, że nie są użyte obraźliwie).Całkowita cenzura nie ma najmniejszego sensu. Od początku powinni wiedzieć, że to wywoła jedynie niepotrzebną burzę i falę obustronnej krytyki. Ogień krzyżowy, brak nici porozumienia. Dajmy już temu lepiej spokój.

Usunięty
Usunięty
29/04/2009 15:07
Dnia 29.04.2009 o 14:58, Ardreth napisał:

A gdzie wolność słowa?

Tam, gdzie jest też resentyment moralny i dewaluacja pojęcia tolerancji.

Dnia 29.04.2009 o 14:58, Ardreth napisał:

"Hetero" lub "straight" również nawiązują do - o zgrozo! - seksualności.

Ale nikt najwyraźniej nie czuje potrzeby ich nadużywania. Kolejny raz widać, że homoseksualiści zbierają wokół siebie więcej medialnej uwagi, niż na nią zasługują. Całe szczęście, że ktoś jeszcze to dostrzega i temu przeciwdziała.

Usunięty
Usunięty
29/04/2009 14:58

Proszę, jaka to krótka droga od zwykłego newsa do kolejnej bezsensownej dyskusji o tym, że homoseksualiści są "be i w ogóle". A gdzie wolność słowa? Każdy ma prawo do wyboru i to jest wyłącznie JEGO prywatna sprawa. Dajcie im żyć, zostawcie w spokoju.BioWare z kolei przesadziło. Skoro obrali taką właśnie drogę cenzury, to niech pójdą o krok dalej. "Hetero" lub "straight" również nawiązują do - o zgrozo! - seksualności.

Usunięty
Usunięty
29/04/2009 14:31

Tolerancja czy akceptacja? Bo dzieci często mylą te pojęcia. Homoseksualizm po części na pewno jest chorobą umysłową, ale czy to powód by nienawidzić? Nawet nie chodzi o to że trzeba im współczuć, wystarczy się nie czepiać. Jak nie umiesz czegoś zrozumieć to powiedz że to moda i trzeba tępić. Ciekawe podejście, z takimi to się nawet na frondzie nie spotkałem.

Usunięty
Usunięty
29/04/2009 09:17
Dnia 28.04.2009 o 23:07, Qumi napisał:

Opal, co według ciebie to tolerancyjność? Brak równych praw, wytykanie palcami, brak możliwości trzymania się za rękę na ulicy z obawy, że zostaniesz pobity? To może zabronić używania słowa "kobieta" na tamtym forum, w końcu one też walczyły o równość, urządzały parady, itp.

Ale tolerancja musi mieć swoje granice. Musimy akceptować każde zboczenie, bo jest ono w modzie na zachodzie? Przestań... Jeszcze to porównywanie gejów do kobiet, aj nie wiesz jak bluźnisz.

Usunięty
Usunięty
29/04/2009 01:42
Dnia 28.04.2009 o 23:08, Kowal155 napisał:

Jaki dymorfizm płciowy skoro nie wiemy jak wygląda teoretyczny samiec Asari, gdyż są to organizmy prawdopodobnie obojnacze, a rozmnażają się poprzez wymianę materiału genetycznego czy jakiegoś tam innego (nie pamiętam specyfikacji fantasy co do tej rasy :P - wymiana kwiecistych członków czy fal mózgowych :P). Możesz o człowieku powiedzieć, że występuje dymorfizm płciowy bo wiesz, że pani różni sięe w kilku kwestiach znacząco od pana, a u Asari nie jesteś w stanie tego z niczym porównać. Twierdzenie, że istnieje dymorfizm, ponieważ Asari jest podobna do ludzkiej kobiety jest z biologicznego punktu widzenia kategorycznie błędne.

Asari to bez wątpienia ssaki i naczelne, czyli praktycznie 100% rozdzielnopłciowość na pewnym etapie ewolucji. Jeżeli określone różnice pomiędzy kobietą a mężczyzną podyktowane są dymorfizmem płciowym, to może posiadające identyczne cechy Asari musiały podlegać podobnej jak homo sapiens presji ewolucyjnej? Np. podział pracy, panie zbierają jagódki i wychowują dzieci a panowie biegają za mięsem. W innym wypadku, niektóre detale ich anatomii nie miały by większego sensu np. mniejsza siła mięśni, wąskie barki, zaokrąglone kształty itp. Wg messeffect.wikia.com nie są organizmami obojnaczymi tylko samicami a rozmnażanie ma mieć coś wspólnego z połączeniem się układów nerwowych partnerów dowolnej płci i gatunku O_o

Dnia 28.04.2009 o 23:08, Kowal155 napisał:

PS: Kocham Bioware za tępienie pedalstwa chociaż w jednym uniwersum :D Homo zaraza jeszcze nie przeżarła całego świata w takim razie i czuję się szczęśliwy z świadomością, że istnieje oaza homo-free :D STAR WARS!!!

Problem polega na tym, że to właśnie Bioware upycha te elementy do swoich gier (ME, JE i na upartego KOTOR). Pachnie mi tu hipokryzją.

Usunięty
Usunięty
29/04/2009 01:22

I bardzo dobrze.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 23:15

Jak chcesz rasizmy to zagraj w RE5 tam nawalasz do bambusow ja nie wiem czego tu sie czepiac...Gry to gry i malo mnie obchodzi czy sa w niej geje czy nie...

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 23:12
Dnia 28.04.2009 o 23:08, Kowal155 napisał:

PS: Kocham Bioware za tępienie pedalstwa chociaż w jednym uniwersum :D Homo zaraza jeszcze nie przeżarła całego świata w takim razie i czuję się szczęśliwy z świadomością, że istnieje oaza homo-free :D STAR WARS!!!

Chciałbyś... nawet tam już trafili i co najlepsze, maczało w tym palce BioWare ;|. Co prawda, nie zawsze jest to powiedziane wprost, ale można się domyślić.

nVid
Gramowicz
28/04/2009 23:11

Nie zapominajcie o Manekinie Skywalker...

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 23:10

Ależ są! Juhani i Belaya, czytałem coś o homoseksualnym małżeństwie dwóch Mandalorian, ale to mógł być po prostu wynik nieścisłości w continuity...

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 23:08
Dnia 28.04.2009 o 19:33, michal_w napisał:

> Trzeba zwrócić tu uwage na to , że w Mass Effect ta potencjalna lesbijka ,czyli Asari > - Liara T''soni niemogła ną być ponieważ to dotyczy tylko ludzi i gatunków gdzie jest > podział na płci, tak? Tmczasem , o ile dobrze pamiętam, to wśród Asari niebyło kobiet > ani mężczysz, poprostu niemały podziału na płeć- była tylko jedna , więc mogł się łączć > zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.Dlatego w tej grze akurat lesbiaństwa niema. Proponuję przyjrzeć się dokładnie Liarze, posiada wszystkie cechy ludzkiej samiczki i na pewno jest ssakiem z rzędu naczelnych (minus kolor i macki na głowie) ;-) Budowa fizyczna Assari i wyraźny dymorfizm płciowy wskazuje, że kiedyś musieli istnieć "panowie" Assari a ten dziwny sposób rozmnażania został nabyty, naturalnie lub sztucznie. Albo po prostu Bioware walnął babola wymyślając tą rasę ;-D ps: w Jade Empire (Bioware) można hetero, homo, lesbo a nawet był trójkąt!!!

Jaki dymorfizm płciowy skoro nie wiemy jak wygląda teoretyczny samiec Asari, gdyż są to organizmy prawdopodobnie obojnacze, a rozmnażają się poprzez wymianę materiału genetycznego czy jakiegoś tam innego (nie pamiętam specyfikacji fantasy co do tej rasy :P - wymiana kwiecistych członków czy fal mózgowych :P). Możesz o człowieku powiedzieć, że występuje dymorfizm płciowy bo wiesz, że pani różni sięe w kilku kwestiach znacząco od pana, a u Asari nie jesteś w stanie tego z niczym porównać. Twierdzenie, że istnieje dymorfizm, ponieważ Asari jest podobna do ludzkiej kobiety jest z biologicznego punktu widzenia kategorycznie błędne.PS: Kocham Bioware za tępienie pedalstwa chociaż w jednym uniwersum :D Homo zaraza jeszcze nie przeżarła całego świata w takim razie i czuję się szczęśliwy z świadomością, że istnieje oaza homo-free :D STAR WARS!!!

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 23:07

Heh, ludzie się oburzają, że sex homoseksualistów jest niezgodny z biblią i ją obraża, ale nie zauważyłem, aby to samo mówili o:-masturbacji-używaniu kondomów-wszelkich innych środkach antykoncepcjiBo moi mili, grzech popularnie zwany sodomskim (który tak naprawdę był grzechem niegościnności, ale to już inna bajka...) to uprawianie sexu w każdej formie, który nie kończy się prokreacją, w tym masturbacja. De facto oznacza to, że te wszystkie czynności są równoznaczne, bo to jeden i ten sam grzech sodomski :-P Co stawia w oczach Boga na takiej samej pozycji facetów, którzy się masturbują, itp i aktywnych homoseksualistów :DOpal, co według ciebie to tolerancyjność? Brak równych praw, wytykanie palcami, brak możliwości trzymania się za rękę na ulicy z obawy, że zostaniesz pobity? To może zabronić używania słowa "kobieta" na tamtym forum, w końcu one też walczyły o równość, urządzały parady, itp.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 22:31

Co gusta to gusta, wybacz ale nie dotknąłbym kobiety w niebieskiej karnacji z mackami na głowie.@SERGYOPo to jest forum by na nim dyskutować, ot o na przykład innych forach -.-'''' Jak nie ma o czym dyskutować? Jak dla mnie to jest swojski debilizm. Mogli wrzucać warny na forum za gejuchów ale że ingame i filter?

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 19:33
Dnia 28.04.2009 o 12:39, Bezimek napisał:

Z tego co wiem to pierwszym tytułem Bioware, w którym były obecne treści homoseksualizmu był KOTOR 1 (vide Juhani) :)

Z tego co ja wiem to pierwszym tytułem Bio Ware który był blisko tego tematu był Balbur''s Gate, był tam mianowicie Pas Zmiany Płci :-) (oczywiście to nie to samo ale...)__________Dobrze zrobili. Niedługo nie będzie można odmówić bo wyjdziesz na homofoba.Być tolerancyjnym to za mało - MUUUSISZ ICH KOCHAĆ.Jeśli w ME były tamie motywy (jeszcze nie grałem ale jak widzę chodzi tu o Interracial :-P) to w GW też muszą być? A jeśli ja sobie nie życzę?Jeśli na forum były tematy "domagające się", może to były pokręcone dyskusje w stylu: Czy skoro Obi-Wan mówi do Anakina Skywalkera po pojedynku pod koniec Zemsty Sithów, że go "kochał" to oznacza, że był gejem? i BW nie chce takich dyskusji to je zamknął.Filtrowanie słów: skoro nie ma dyskusji na ten temat to pozostaje użycie w formie "epitetu" a to już...Jak w universum nie ma, to nie ma - na forum też :-)Taki rozgłos GW nie jest potrzebny.Zobaczcie że to w Ameryce a tam "strach kichnąć w obecności..." :-)@Lamb3rt...Miłość nie musi oznaczać tylko tej między kobietą, a mężczyznąChodziło chyba Ci o kontekst seksualny a zabrzmiało jak walka o równouprawnienie. :-)

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 19:33
Dnia 28.04.2009 o 18:37, SERGYO napisał:

Trzeba zwrócić tu uwage na to , że w Mass Effect ta potencjalna lesbijka ,czyli Asari - Liara T''soni niemogła ną być ponieważ to dotyczy tylko ludzi i gatunków gdzie jest podział na płci, tak? Tmczasem , o ile dobrze pamiętam, to wśród Asari niebyło kobiet ani mężczysz, poprostu niemały podziału na płeć- była tylko jedna , więc mogł się łączć zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.Dlatego w tej grze akurat lesbiaństwa niema.

Pewnie, przemalować kobietę na niebiesko i już nie jest kobietą, gdzie ty masz oczy? Proponuję przyjrzeć się dokładnie Liarze, posiada wszystkie cechy ludzkiej samiczki i na pewno jest ssakiem z rzędu naczelnych (minus kolor i macki na głowie) ;-)Budowa fizyczna Assari i wyraźny dymorfizm płciowy wskazuje, że kiedyś musieli istnieć "panowie" Assari a ten dziwny sposób rozmnażania został nabyty, naturalnie lub sztucznie. Albo po prostu Bioware walnął babola wymyślając tą rasę ;-Dps: w Jade Empire (Bioware) można hetero, homo, lesbo a nawet był trójkąt!!!

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 19:14

A może to celowe, bo takowe elementy będą? Ba, dodadzą nawet transseksualizm! ...i wprowadzą trzecią płeć :P

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 18:44
Dnia 28.04.2009 o 18:37, SERGYO napisał:

Trzeba zwrócić tu uwage na to , że w Mass Effect ta potencjalna lesbijka ,czyli Asari - Liara T''soni niemogła ną być ponieważ to dotyczy tylko ludzi i gatunków gdzie jest podział na płci, tak?

I teraz pytanie co jest gorsze. Homoseksualizm, czy heterogatunkizm?

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 18:37

Geleralnie rzecz biorąć , to myśle że niema tu specjalnie o czym dyskutować. Poza tym, przecież jeśli BioWare wprowadził taką cenzure, zablokował temat, czy nawet go usuną z forum, to nikomu nic do tego. Niezapominajmy przecież ,że to ICH forum i to oni tam rządzą.Trzeba zwrócić tu uwage na to , że w Mass Effect ta potencjalna lesbijka ,czyli Asari - Liara T''soni niemogła ną być ponieważ to dotyczy tylko ludzi i gatunków gdzie jest podział na płci, tak? Tmczasem , o ile dobrze pamiętam, to wśród Asari niebyło kobiet ani mężczysz, poprostu niemały podziału na płeć- była tylko jedna , więc mogł się łączć zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.Dlatego w tej grze akurat lesbiaństwa niema.p.s. forum o grach niepowinno być zaśmiacane takimi tematami(! nic niemówiłem o postach!)pozdro

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 18:33

Homoseksualizm w SW zostawcie dla pisarzy fanficów. Srsly.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 18:00

E tam homoseksualnego... jedna z tych osób to była kosmitka... chyba, że o czymś nie wiem XD

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 17:45
Dnia 28.04.2009 o 16:06, Lamb3rt napisał:

Chciałeś powiedzieć kontrowersyjnych... Nie ma to jak sobie nabijać licznik oceny i komentarzy newsów przez poruszanie kontrowersyjnych tematów ;) Kiedyś Zaitsev był znany z powalających obrazków, teraz z zupełnie czego innego...

zdecydowanie wole takie kontrowersyjne newsy zwiazane z grami/konsolami niz newsy o kolejnych wersjach sterownikow (wielka mi rzecz) czy o kolejnych laptopach w produkcji (tego jest zdecydowanie za duzo, gram podnieca sie prawie kazdym nowym modelem)

MonkOfWar
Gramowicz
28/04/2009 17:41
Dnia 28.04.2009 o 17:08, FranTheMan napisał:

Tak jak w świecie Warcrafta nie ma statków kosmicznych...

Jedno słowo: the Exodar. ;)Co do tematu: bardzo daleko mi od lobbowania na rzecz homoseksualistów a na myśl o zabawach dwóch radosnych panów robi mi się, delikatnie rzecz ujmując, słabo. Może i jestem zgredziałym czcicielem starego porządku (co przy dwóch dekadach na karku nie wróży mi zbyt dobrze), ale z pewnością nie mam ochoty oglądać w moim - póki co hipotetycznie - MMO scen z udziałem Tęczowych Mniejszości. Z drugiej zaś strony stanowczo popieram wolność wypowiedzi, wobec czego filtrowanie postów pod kątem niektórych słów zdaje mi się być pewną przesadą.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 17:08

Tu chodzi o to że w świecie Starwarsa nie ma gejów ani lesbijek. Tak jak w świecie Warcrafta nie ma statków kosmicznych.. Tak jak w świecie mass effecta są homo/bi seksualiści, tak w świecie pieprzonego Starwarsa nie ma, nie istnieje, tak zaprojektowane to zostało przez Georga i takie są jego postanowienia... Trudne? Chociaż za ostro pojechali z cenzurą, nadal jedni myślą że to przez tą scenkę z mass effectu ale nie dostrzegają że to pieprzone realia inne ;/ ..

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 16:33

Nie bardzo rozumiem skąd zdziwienie stanowiskiem Biowaru. Przecież to nie "gieje" i lesby napędzają sprzedaż tylko rodzice którzy chcą chronić swoje dzieci przed tą zarazą. Wydaje się że wyciągnięto wnioski z zamieszania wokół Mass Effect. Szkoda tylko że to księgowi muszą nas chronić przed "zabawiającymi się inaczej"....

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 16:11
Dnia 28.04.2009 o 16:06, Lamb3rt napisał:

Chciałeś powiedzieć kontrowersyjnych... Nie ma to jak sobie nabijać licznik oceny i komentarzy newsów przez poruszanie kontrowersyjnych tematów ;) Kiedyś Zaitsev był znany z powalających obrazków, teraz z zupełnie czego innego...

Nic dodać, nic ująć. Ale z drugiej strony i tak dobrze, że nie propaguje homoseksualizmu i nie zachęca do zakładania osobnych tematów na forum gram.pl

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 16:06
Dnia 28.04.2009 o 15:43, palpatine napisał:

A ja lubię "wypociny" ;) Zaitseva- nie sztuka pisać o przyjemnych i bezproblemowych rzeczach.

Chciałeś powiedzieć kontrowersyjnych... Nie ma to jak sobie nabijać licznik oceny i komentarzy newsów przez poruszanie kontrowersyjnych tematów ;) Kiedyś Zaitsev był znany z powalających obrazków, teraz z zupełnie czego innego...

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 16:04

O kutwa, znów robią problem w związku z treścią homoseksualną, jeśli nie chcą, aby "niepowołane" osoby się na ten temat wypowiadały/czytały, oglądały to jest chyba od czegoś ograniczenie wiekowe, a nie takie cyrki odwalać.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 16:01
Dnia 28.04.2009 o 15:41, Namaru napisał:

A wiesz czego dotyczył ten temat? Może motywy homoseksualne w świecie SW? Nie wolno o tym dyskutować? Słowo homo w tememacie = dyskusja o ordynarnym (nienaturalnym i przeklętym przez Boga oczywiście) seksie?

Nie wiem i nawet nie chcę wiedzieć, domyślam się że były to tematy w takim stylu jak napisał MadeinHell czyli "geje łączcie się" lub "petycja o preferencje seksualne, homo do boju!", bo jak świat pokazuje, homoseksualiści zwłaszcza Ci zza oceanu cechują się coraz większym tupeciarstwem. Wcale by mnie to nie zdziwiło gdyby opowiadali o swoich preferencjach na forum SW :/ A co do samych homo, może Ciebie nie, ale mnie oburza i mam do tego prawo, zwłaszcza gdy takie bzdety wypisuje się na forach do tego nieprzeznaczonych.

Dnia 28.04.2009 o 15:41, Namaru napisał:

Co ty za fora odwiedzasz? Może dla gejów? Ja jeszcze się nie spotkałem na forum geja (albo raczej tym, że ktoś się specjalnie tym chwali), ani na tym, ani żadnym innym jakie odwiedzam. To chyba jakaś gejowska psychoza.

Nie mówie na Polskich, bo u nas bycie homo jeszcze nie jest "w modzie", natomiast na zachodnich serwisach takie wypadki się przytrafiają. Btw. przypomne całkiem niedawną sytuacje z PS Home (czy gdzieś tam już nie pamiętam) gdzie homoseksualiści domagali się rubryczki "orientacja seksualna", to jest chore! :/PS. palpatine - zgadzam się w pełni.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 15:43

A ja lubię "wypociny" ;) Zaitseva- nie sztuka pisać o przyjemnych i bezproblemowych rzeczach. A jak widać, ostatnie artykuły są strasznie gorące i każdy ma coś do powiedzenia od siebie.Chyba nie ma nic gorszego niż artykuł, koło którego przechodzimy obojętnie ? ;)

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 15:42

Czuje się tu jak na pudelku, tylko ze tu o gry chodzi.Btw. bardzo ładny screen :]

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 15:41
Dnia 28.04.2009 o 13:52, loczyn napisał:

> Ale filtrowanie słów :gej" i "lesbijka " ?? Czy to są jakieś obraźliwe , wulgarne zwroty > jak ch** i ku*** ? > > Chyba zaszło to troszkę za daleko Zaszło zadaleko to postępowanie homoseksualistów. Dobrze że blokują takie tematy bo po kiego tematy o gejach i lezbach na forum o grach :/? Wiedziałem że są pogięci ale żeby aż tak? Btw. Jakoś nie widziałem na WoWie tematów typu "Fisting" "Bukkake" "Group sex" "Swingers" :/

A wiesz czego dotyczył ten temat? Może motywy homoseksualne w świecie SW? Nie wolno o tym dyskutować?Słowo homo w tememacie = dyskusja o ordynarnym (nienaturalnym i przeklętym przez Boga oczywiście) seksie?>> Zwierza Ci się ktoś ?

Dnia 28.04.2009 o 13:52, loczyn napisał:

Sami homoseksualiści ostro się tym chwalą ;]

Co ty za fora odwiedzasz? Może dla gejów? Ja jeszcze się nie spotkałem na forum geja (albo raczej tym, że ktoś się specjalnie tym chwali), ani na tym, ani żadnym innym jakie odwiedzam. To chyba jakaś gejowska psychoza.

Vojtas
Gramowicz
28/04/2009 15:13

Good job, Zajcew!Po newsach o religii w PS3, czas na gejów/. Jeszcze tylko eutanazja, aborcja i rasizm i będziemy mieli komplet. Gram.pl, liczę na WAS!

Choinix
Gramowicz
28/04/2009 15:13

I dobrze typowo. Nie ma w uniwersum homoseksualistów, to nie ma. ;) Za tymi tematami żaden szanujący się gracz nie powinien tęsknić. :) Bo i po co o tym mają rozmawiać homoseksualiści? Ja nie mam potrzeby gadać na około wszystkim że jestem hetero.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 15:11

Bzdura, my tam spotykamy Jedi, która mówi, że była mistrzynią Juhani. Jest różnica. Czy skoro Obi-Wan mówi do Anakina Skywalkera po pojedynku pod koniec Zemsty Sithów, że go "kochał" to oznacza, że był gejem? oO Trochę zdrowego rozsądku... Miłość nie musi oznaczać tylko tej między kobietą, a mężczyzną.Co do tematu - blokowanie wolności słowa, poza tym ograniczanie świata. Jak dla mnie duży minus do tego projektu, bo wyraźnie zostało dane nam do zrozumienia, że "my, gracze, tutaj tworzyć świata SW nie będziemy".

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 15:09

Lubię gram.pl, z radością tu zaglądam, ale newsy Zaitseva są tragiczne. Dziennikarze z Plotka, Pudelka i Kozaczka mogliby się od niego uczyć.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 14:50
Dnia 28.04.2009 o 13:00, Fomorian napisał:

> Z tego co wiem to pierwszym tytułem Bioware, w którym były obecne treści homoseksualizmu > był KOTOR 1 > (vide Juhani) :) Heh, pamiętam - tylko, że to nigdy nie było wprost zaznaczone, tylko chmarą półsłówek i niedopowiedzeń (czyżby żeby George się nie dowiedział?). Notabene Juhani była chyba postacią najbardziej rozchwianą emocjonalnie - tak nagłe zmiany nastroju nagłe chwilami miała, że podejrzewałem ją nawet o ADHD :P

Masz dużo racji ale jeśli postanowiliśmy zabić Juhani to po powrocie do Enklawy zatrzyma na Jedi - kobieta, która przy odpowiednim przeprowadzeniu rozmowy prawie wprost wyzna, że była w "związku" z Juhani. Zresztą na forach czytałem, że Juhani jest pierwszą Jedi-lesbijką w świecie SW.PozBezimek

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 14:40

Ale trzeba mieć tupet aby na forum BW gadać o homoseksualistach...

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 14:28

Co za durny temat kgo to wląściwe obchodzi ?.. moze by ktoś napisał jak to nam ładnie cofneli gwarancje na gry.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 14:27

Jeśli wypowiedzi na forum dotyczą gry, nie widzę sensu ich filtrowania/blokowania. Każdy powinien móc sobie dywagować jak i o czym chce, nawet, jeśli w grze nie występują wątki homoseksualne. Jeśli zaś blokada objęła luźną pogadankę na temat homoseksualizmu, okraszoną, dajmy na to, soczystymi szczegółami, to nic dziwnego, że BioWare wprowadziło blokadę - jak komuś zależy, może sobie przecież znaleźć forum dla niewyżytych.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 14:17

Trochę BioWare rozumiem. Po prostu na forum z różnych dziwnych przyczyn zaczęły się pojawiać posty "gay marriage" lub "wszyscy homoseksualni forumowicze niech wpisują się tutaj". Po prostu totalny "Gay spam"OK... no dobra nie mam nic przeciwko gejom i lesbijkom (chyba że ci pierwsi nagle zaczynają mnie chwytać za dupsko, wtedy dostają plombę [no raz ;P]) ale na miłość boską to jest forum poświęcone grom BioWare-u a nie strona organizacji homoseksualnej. Oni mają swoje fora.Dlatego chociaż uważam, że filtrowanie tych 2 słów jest sporą przesadą. To jestem w stanie zrozumieć co się do tej decyzji przyczyniło.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 14:06

>Zwierza Ci się ktoś ?Sami homoseksualiści ostro się tym chwalą ;]

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 14:03
Dnia 28.04.2009 o 12:50, Triderus napisał:

I cieszę się że blokują posty od pederastów .Jak zwykle Bioware klasa sama w sobie.

A ktoś powiedział, że słów gej i lesbijka używają tylko "pederaści" ? Jak poznasz geja piszącego posta i po czym ? Zwierza Ci się ktoś ?Bzykające się laski pewnie lubisz, a takie durne rzeczy piszesz. Zastanawiasz się czasem nad tym ?

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 14:00

CHWAŁA im za to ;]

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:57

He he - czy to była homoseksualna? Raczej zoofilia na nasze standardy :)

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:52
Dnia 28.04.2009 o 13:46, palpatine napisał:

Ale filtrowanie słów :gej" i "lesbijka " ?? Czy to są jakieś obraźliwe , wulgarne zwroty jak ch** i ku*** ? Chyba zaszło to troszkę za daleko

Zaszło zadaleko to postępowanie homoseksualistów. Dobrze że blokują takie tematy bo po kiego tematy o gejach i lezbach na forum o grach :/? Wiedziałem że są pogięci ale żeby aż tak? Btw. Jakoś nie widziałem na WoWie tematów typu "Fisting" "Bukkake" "Group sex" "Swingers" :/

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:46

Ale filtrowanie słów :gej" i "lesbijka " ?? Czy to są jakieś obraźliwe , wulgarne zwroty jak ch** i ku*** ?Chyba zaszło to troszkę za daleko

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:42

Gromkie brawa dla Pana Sean Dahlberg''a! Wreszcie ktoś mądry kto przykrócił zuchwalstwo homoseksualistów ;] Brawa jeszcze raz!

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:28
Dnia 28.04.2009 o 13:27, MAD_G4M3R napisał:

W przyrodzie osobniki homoseksualne są wypędzane ze stada lub zabijane...

Niedawno "ujawniony" słoń gej FTW ^^

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:27

W przyrodzie osobniki homoseksualne są wypędzane ze stada lub zabijane...

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:19
Dnia 28.04.2009 o 13:04, miszczur-yeti napisał:

Nawet zwierzęta raczej dobierają partnerów odmiennej płci- widać homoseksualiści są bardziej zboczeni od nich...

No i tu słowo kluczowe "raczej" tak samo jest z ludzmi. Ja widze to tak że dla tej produkcji homo jest zakazane dla ME nie i w ME2 też nie bedzie problemu. Po prostu takie uniwersum

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:12
Dnia 28.04.2009 o 13:00, Fomorian napisał:

Heh, pamiętam - tylko, że to nigdy nie było wprost zaznaczone, tylko chmarą półsłówek i niedopowiedzeń (czyżby żeby George się nie dowiedział?). Notabene Juhani była chyba postacią najbardziej rozchwianą emocjonalnie - tak nagłe zmiany nastroju nagłe chwilami miała, że podejrzewałem ją nawet o ADHD :P

Juhani nigdzie nie została nazwana lesbijką - była przywiązana do Revan female przez bijącą z niej "boskość" jako Jedi (vide jeden z dialogów z nią), poza tym dobrze powiedziane - była rozchwiana emocjonalnie, więc dyskusje na temat jej orientacji mogą byc mylne, w końcu skąd wiadomo jak wyglądają stosunki towarzyskie catharskich kobiet? >.<

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:11

Trzeba zasięgnąć języka u Georga Lucasa, czy geje i lesbijki w świecie star wars są czy ich nie ma ;-)

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:06

Jak znam życie to pewnie ktoś w jakimś temacie/tematach ostro przesadził. A, że najprościej zablokować wszystko.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:04

Człowiekowi się przypomina Miss Kalifornii, którą zaczęto tępić, jak powiedziała, że toleruje homoseksualizm, ale za właściwy uważa związek mężczyzna-kobieta i dowcip, że w 2100 roku w końcu zalegalizowano małżeństwa heteroseksualne...Nawet zwierzęta raczej dobierają partnerów odmiennej płci- widać homoseksualiści są bardziej zboczeni od nich...

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:03

Albo mają daleko gdzieś homoseksualistów, którym wydaje się, że wszystko im wolno...

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:00

Oczywiście, w czasach, kiedy za homofobiczne uznawane jest stanowisko "nie obchodzi mnie, co oni ze sobą robią" (faktyczne zdanie z badań brytyjskiego uniwersytetu), to taką postawę można zdecydowanie pochwalić.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:00
Dnia 28.04.2009 o 12:39, Bezimek napisał:

Z tego co wiem to pierwszym tytułem Bioware, w którym były obecne treści homoseksualizmu był KOTOR 1 (vide Juhani) :)

Heh, pamiętam - tylko, że to nigdy nie było wprost zaznaczone, tylko chmarą półsłówek i niedopowiedzeń (czyżby żeby George się nie dowiedział?). Notabene Juhani była chyba postacią najbardziej rozchwianą emocjonalnie - tak nagłe zmiany nastroju nagłe chwilami miała, że podejrzewałem ją nawet o ADHD :P

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 13:00

Jest spora szansa, że to Lucas Arts przycisnęło BioWare.

Willow
Gramowicz
28/04/2009 12:55

Po prostu Sean Dahlberg zaczął słuchać toruńskiej rozgłośni.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 12:50

W mass effect ,gdzie był yen watek homoseksualny ,bo ja nie pamiętam ?Zreszta wyrażnie powiedziane było w Mass Effecie ,że rasa Asari przystosowuje sie do partnera w zalezności od płci.Ale jak ktos nie rozumie gier cRPG to juz nie moja wina.I cieszę się że blokują posty od pederastów .Jak zwykle Bioware klasa sama w sobie.Życze im jak najlepiej .Zarówno jako mojej ulubionej firmy jak i królów RPG.

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 12:39

Z tego co wiem to pierwszym tytułem Bioware, w którym były obecne treści homoseksualizmu był KOTOR 1(vide Juhani) :)

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 12:30

ostro :P

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 12:23

Przestraszyli się powrotu do tego tematu chyba...

Usunięty
Usunięty
28/04/2009 12:10

Coraz ciekawsze te newsy... :) Jakość, nie ilość.