Sonda wśród betatesterów Age of Conan - zobacz wyniki!

gram.pl
2009/01/13 16:47
49
0

Trwające betatesty rodzimej wersji gry Age of Conan były doskonałą okazją do zbadania opinii Polaków na temat produkcji Funcomu. Zobaczcie sami, jak gracze znad Wisły oceniają tę pozycję.

Chciałoby się rzec - nareszcie. Do sklepów trafi niebawem pierwsza w pełni zlokalizowana gra MMORPG (od 22 stycznia dostępna będzie wersja standardowa oraz wydanie kolekcjonerskie). Ostatnie tygodnie przed tą długo wyczekiwaną premierą upłynęły nad Wisłą pod znakiem betatestów. Jak poinformowano na początku stycznia, liczba testerów przekroczyła pół tysiąca osób.

Serwis gram.pl skorzystał więc z okazji zbadania nastrojów związanych z AoC PL w tak licznej grupie użytkowników. Przeprowadziliśmy sondę, składającą się z kilku pytań, w których gracze mieli określić swój stosunek do bety Conana. Jedno możemy zdradzić już teraz - produkcja Funcomu wzbudziła bardzo pozytywne reakcje wśród testerów.

Szczegóły znajdziecie w raporcie dostępnym pod tym adresem.

GramTV przedstawia:

Komentarze
49
dark_darek
Gramowicz
22/01/2009 13:36

jak możesz pisać że wow ma lepszy system pvp skoro to jest gra pve - pozdro

cr0n
Gramowicz
22/01/2009 12:33

World of warcraft ma o wiele lepszy system PvP niz to AOC. Niewiem czym sie podniecacie AOC single player w ktorym dolaczaja do ciebie koledzy i razem sie bawicie robiac misje. Praktycznie takie GW. Jedynie smieszny jest system walki,ale co za roznica skoro magowie nie maja tych "sekwencji"

Pizza_Pie
Gramowicz
21/01/2009 17:56

Brak serwerów pvp w polskiej edycji przy największym poparciu dla tego trybu gry - fail. I przez to wiele osób nie zagra.

Jakli
Gramowicz
21/01/2009 14:51

No, no może z tym AoC jednak tak, źle nie jest :), a nawet jeśli jest to zawsze będzie dużo Polaków ;].

Dzibrill
Gramowicz
21/01/2009 14:04

Nie ma PvP? Phi, to ja zostaję na angielskim serwerze.Oj, panowie... PvE to już przeżytek dla singleplayerowych casuali...BTW, poza Ultimą Online, to chyba żadna gra na rynku nie jest MMORPG. Jak już to MMOH&S.

obcy
Gramowicz
20/01/2009 12:13

A - bo mi już zarzucono, manipulacje tymi 50% - no cóż CPvP i RPG są serwerami PvP więc żadna to manipulacja.

obcy
Gramowicz
20/01/2009 12:07

Myśle, że CDP umoczy na graczach "zawodowych" ale casuale (bo o dziwo podobno AoC jest dla casuali) będą w 7 niebie ze biegają i tłuką mobki a ich nikt zatłuc nie może, Ot wersja dla maminsynków którzy by potem płakali ze zapłacili za grę a grac się nie da bo ich zabijają... No i dla ignorantów językowych co to dla nich inne "langłidże" to nieosiągalne dobro. I nie mówcie mi tutaj, że jak dziecko ma znać język - to nie jest gra dla dzieci tylko dla dorosłych (18+).Niestety zapłaciłem już i dla zasady odbiorę grę - sfrajerzylem się po raz ostatni. Po "darmowym" okresie przeboleje pare piw i kupie sobie klienta EU bez ograniczeń i bez ściem. Sonda pokazuje ponad 50% poparcie dla PvP a panowie walą tekstem, że reszta wersji też może się popisać wysokim odsetkiem... normalnie nóż się w kieszeni otwiera jak sie widzi takie manipulacje słowne...PRAWDA JEST JEDNA: CDP ma w d... potrzeby graczy. Robi to co chce i jak chce i jeszcze chce żeby im za to płacić extra. Choć podobno decyzja należy do Funcomu to jakoś nie widzę, że CDP tak grzecznie kiwa głową i przystaje na odpływ graczy na serwery EU.

dark_darek
Gramowicz
20/01/2009 00:27

bez serwera pvp umoczycie to jo jest pewne :)

nemesis78
Gramowicz
19/01/2009 19:55

lama123 ale dowaliles buhahaha, lama to lama eh. Smieszny czlowiek!

Cirno
Gramowicz
19/01/2009 17:26

Przepraszam, grałem ponad godzinę w betę AoC 2009, i uważam że gra nie jest warta ani złotówki.Over.

Kapistran
Gramowicz
18/01/2009 11:12
Dnia 17.01.2009 o 21:18, verbum napisał:

Dość wysokie wymagania (co zakłada od razu wymóg niezłej przepustowości łącza - ważny upload, który jest piętą Achillesową poslkich dostawców)

Niby dlaczego ? liczba danych do przesłania klient<>serwer jest taka sama i nie ma znaczenia czy gra ma śliczną grafikę czy pracuje w trybie znakowym. Owszem, mogłoby tak być gdyby owa gra miała skomplikowaną mechanikę, dużą interakcję z otaczającym światem, ale tak nie jest (i dotyczy to wszystkich MMO, wbrew pozorom te gry są bardzo ograniczone).

Budo
Gramowicz
18/01/2009 09:20
Dnia 15.01.2009 o 20:09, cieply1234 napisał:

Pierwsza polska lokalizacja? A guild wars to nie jest po polsku? Chca narobic szumu tutaj a nie ma czym sie tak przejmowac.

W całości polska lokalizacja. Zrozumiałeś? Jeszcze raz dla pewności- w całości polska lokalizacja. GW nie jest w całości po polski, jest kinówka.

Admor999
Gramowicz
18/01/2009 00:09

Ludzie grajacy w WoWa i inne MMORPG = "nikczemne" 5 %.Graja w swoje gry, sa pewnie od nich uzaleznieni, wedlug nich to wlanie one sa najlepsze i w ogole, ale gdyby AoC nazywal sie np World Of Warcraft 2 to sliniliby sie z zachwytu......Tak czy siak, wynik zaje*isty! Wedlug mnie, gdyby nie to glupie 5 % i Ci co jeszcze nie probowali - dostalby 100 % (no moze 99,9 ;p)

verbum
Gramowicz
17/01/2009 21:18

Dość wysokie wymagania (co zakłada od razu wymóg niezłej przepustowości łącza - ważny upload, który jest piętą Achillesową poslkich dostawców), spora cena klienta gry (który przy grze abonamentowej powinien być bezpłatny), no i jak wiadomo co miesięczny abonament - oj, ryzykowna decyzja z tymi serwerami CDProjekt, ryzykowna...Powodzenia życzę, ale jakoś słabo to widzę na polskim rynku...

jakubbandi
Gramowicz
17/01/2009 19:13

hmmm szkoda ze nie bedzie serwera pvp chyba bede musial wrocic do wowa

xczar0
Gramowicz
17/01/2009 10:08

Szkoda, że za to też jest abonament :/. Mam nadzieję, że w przyszłości dopracują tą grę i wyciągną z niej 100% możliwości.

Laid_back
Gramowicz
16/01/2009 15:39
Dnia 16.01.2009 o 12:34, lastvegas napisał:

Ależ 13 procent uczestników ankiety zadeklarowało, że nie brało udziału w beta testach, natomiast pytanie brzmi: "Podobała Ci się polska beta Age of Conan 2009?" W jaki sposób się do tego odnieść skoro pytanie było zadane tylko osobom, które wzięły w tym udział?

Normalnie. Nie patrzyliśmy każdemu w monitor czy grał w AoC. Link do ankiety otrzymały osoby, które miały wygenerowany kod do betatestów.

lastvegas
Gramowicz
16/01/2009 12:34
Dnia 14.01.2009 o 09:35, Laid back napisał:

Ankieta przeprowadzona została wśród graczy biorących udział w betatestach - więc z założenia to już osoby które były grą zainteresowane, a nie przekreślały ją z góry. Po drugie - być może gracze, którym się nie spodobała, nie wzięli udziału w ankiecie... i tyle :)

Ależ 13 procent uczestników ankiety zadeklarowało, że nie brało udziału w beta testach, natomiast pytanie brzmi: "Podobała Ci się polska beta Age of Conan 2009?" W jaki sposób się do tego odnieść skoro pytanie było zadane tylko osobom, które wzięły w tym udział?Druga kwestia. Ilość uczestników to było coś ok 700 osób? Tak podawała swego czasu WP. Licząc te pół tysiąca i dodając informację, że frekwencja nie była pełna to mniej więcej mamy liczbę respondentów.

zawcia
Gramowicz
15/01/2009 22:31

to już było powtarzane 100 razy, zasadniczo GW nie jest MMORPG :>

cieply1234
Gramowicz
15/01/2009 20:09

Pierwsza polska lokalizacja? A guild wars to nie jest po polsku? Chca narobic szumu tutaj a nie ma czym sie tak przejmowac.

mstoprocent
Gramowicz
15/01/2009 14:51

"Age of Conan jest grą w której walka między postaciami jest istotnym elementem rozgrywki" roflocopter... i dalej"W tej chwili najbardziej nam zależy na rozszerzaniu możliwości gry w trybie PvP"Wypowiedzi osoby z Funcomu w filmie promocyjnym Polskiej wersji. CDP i gram biorą przykład z naszych Polityków oj biorą:D

zawcia
Gramowicz
14/01/2009 22:43

He, ja tam już się nieraz sparzyłem,ale... KRĘCI MNIE TO :D

Igorwer
Gramowicz
14/01/2009 22:09

Oj zawcia zawcia, nei nakręcaj się, bo się sparzysz ;) Ja się nakręcałem na Far cry 2, Nfs undercover, AoC PL (październikowa premiera) i co? I gó**o :D

zawcia
Gramowicz
14/01/2009 20:18

No dobra, i co fakt to fakt, marketing CDP zapomina o niektórych rzeczach, inne nieco przekolorowuje, no ale cóż...Jeżeli mam być szczery naprawdę nie polecam grania na serwie polskim PvE tylko żeby grać, jak AoC kogoś kręci to PvP jest jedyną słuszną drogą. Choć, życzę sukcesu i serwerowi PvE - może właśnie FC i CDP liczą, że zainteresują się ludzie, którzy z mmo nie mieli styczności i nie do końca wiedzą z czym to się je i jak.Co do PvP samego w sobie, za tydzień premiera Darkfalla, który może się okazać czymś więcej niż kolejnym MMO ;>Nie robię sobie specjalnych nadziei, aczkolwiek przyznam, że się nieco nakręciłem ;)

mstoprocent
Gramowicz
14/01/2009 19:58

Tak i ja Ci przyznałem, że faktycznie jest niższy. Nie jestem krową i jak ktoś mi wytyka błąd i ma rację to dlaczego mam się z tym nie zgodzić? Nie jest to na pewno cena 40% jak CDP zapowiadało, ale fajnie, że jest troszkę taniej. Problem jest taki, że to nie jest cena, którą FC nam daje za nic. W zamian za korzystną cenę tracimy część funkcji, np. nie możemy mieć serweru PvP.Cena w tym sklepe to w ogóle No comments. Kod aktywacyjny kosztuje tam 50 euro.... 200zł. Dla porównania na allegro i w niektórych sklepach 39zł. Wersja pudełkowa 49, 55 spokojnie u nas w kraju można kupić. Na ebayu za 100zł masz kolektora, za 40zł zwykłą grę z Wielkiej Brytanii. OD siebie dodam, że jak się poprosi to dostanie się sam cdkey. Cena u nas według CDP nie jest promocyjna tak więc odnoszę się do ich słów.(zadałem pytanie czy pre-paidy w Polsce są w cenie promocyjnej i dostałem odp, polecam aoc.gram.pl tam jest oficjalny FAQ i to pytanie). To, że mamy cenę niską to raczej zasługa tego, że Conan się słabo sprzedaje.Osobiście bardzo lubię COnana, ale nie pasuje mi to, że CDP/Gram chce okantować sporą rzeszę ludzi. Wystarczy wejść w filmiki promocyjne gdzie Norweg z FC mówi jasno i wyraźnie "Polscy gracze nie będą mogli grać z np. Anglikami, ale będą mieli do wyboru serwer PvE i PvP" a życie pokazuje inaczej tak więc jest to oszustwo...

zawcia
Gramowicz
14/01/2009 18:51
Dnia 14.01.2009 o 15:25, bora napisał:

Zawcia - servery łączone są po raz DRUGI. Sądząc po ilości jaka zostaje może być co najwyżej jeszcze jeden merge i będą zamykać. Jeszcze nigdy w historii merge serverów nie oznaczał rozkwitu gry. Imho padnie do końca roku. Grałem na Ymirze, znam ze trzy osoby co jeszcze grają bo im klimat podszedł ale zachwytu nie ma ani nawet nie próbują mnie namawiać do powrotu. Gra od początku przerosła Funcom i nawet po redukcji założeń ciągle nie udało się dostarczyć tego co obiecano. Na Ymirze, z tego co wiem,nie odbyła się ani jedna prawdziwa bitwa o twierdzę, a jedynie kilka ustawek. Nawet gdyby jakimś cudem polski server kwitł Funcom nie będzie robić updateów tylko pod niego.

To powiedz mi kiedy był pierwszy raz? Czy coś przeoczyłem? A może spora ilość osób na najpopularniejszym serwerze EU Fury PvP jest właśnie wynikiem tego "sekretnego" merge''a?Wybacz, ale zapewniam Cię, że oprócz tego testowego połączenia 2 serwerów US nie było czegoś takiego jak Merge. Merge mamy teraz i więcej nie będzie bo nie ma już zbytnio jak ;)Trafiłeś na zły serwer, jak dla mnie liczą się tylko Fury PvP i RP-PvP Aquilonia, serwery PvE są pomyłką, chyba, że ktoś lubi samo lore w sobie i cieszy go kolejna gra z wybijaniem mobków.Narzekanie dla narzekania nie jest metodą, po prostu gra jest skierowana do innych osób niż ty. Nie będę mówił, że dla jakichś hardcoreowych graczy pvp, ale to jest właśnie solą tej gry i to jest powód dla którego zatrzymało się przy niej spore community.Wiadomo nie jest to sukces na miarę WoWa, ale gra trafiła do swojej niszy i zebrała grono zwolenników i zagorzałych fanów.@mstoprocentNic nie wyssałem :PProszę bardzo, o to jedna z form płatności oferowanych przez FC dla graczy w Europie: http://www.paybycash.com/conan/codelist.php33 euro to jak się nie mylę przy aktualnym kursie można bardzo ładnie pomnożyć razy 4 ;]Wklejać z konta ile wynosi miesięczny koszt przy pobraniu z karty?Myślę, że to zbędne ;)Więc nawet jeżeli jest możliwość dostania pre-paidów w cenie trochę ponad 70zł, to u nas są po 60 :P A do tego będziemy mieli niższą opłatę używając innych metod płatności.

mstoprocent
Gramowicz
14/01/2009 17:04

"I zapytam wprost, jakie jest kłamstwo w tym, że jest w Polsce niższy abonament? Jest niższy i to ewidentnie. Gdybym chciał zakupić kod na 60 dni do gry używając usługi pay by cash, to w przeliczeniu na złotówki opłata wynosi około 116zł. Coś jeszcze?"Ależ ją się z tym zgadzam. Niezależnie od wyboru mamy tańszy abonament. Nie jest on jednak tańszy na Polskim serwerze a ogółem. Tak naprawdę pre-paidy można kupić od 16 funtów w Irlandii co przy obecnym kursie 72zł. Na Ebayu stoją tyle samo. Nie wiem skąd wyssałeś cenę 116zł.Age of Conan zakupił po premierze 700tys graczy z czego po miesiącu zostało 400tys. Potem było tylko gorzej. Nie znam gry gdzie łączenie serwerow by nie oznaczało początku końca(TR, Fury, Dungeon,...), ale nie oznacza to ,że AOC się nie podniesie. To zależy od FC.Mi się bardzo podoba Age of Conan i trzymam kciuki za tą grę. To pierwszy dobry MMO w przyzwoitej cenie.

bora
Gramowicz
14/01/2009 15:25

Zawcia - servery łączone są po raz DRUGI. Sądząc po ilości jaka zostaje może być co najwyżej jeszcze jeden merge i będą zamykać. Jeszcze nigdy w historii merge serverów nie oznaczał rozkwitu gry. Imho padnie do końca roku. Grałem na Ymirze, znam ze trzy osoby co jeszcze grają bo im klimat podszedł ale zachwytu nie ma ani nawet nie próbują mnie namawiać do powrotu. Gra od początku przerosła Funcom i nawet po redukcji założeń ciągle nie udało się dostarczyć tego co obiecano. Na Ymirze, z tego co wiem,nie odbyła się ani jedna prawdziwa bitwa o twierdzę, a jedynie kilka ustawek. Nawet gdyby jakimś cudem polski server kwitł Funcom nie będzie robić updateów tylko pod niego.

zawcia
Gramowicz
14/01/2009 15:20

W listopadzie? Nie wiesz o czym mówisz... Miały być wtedy, aczkolwiek było sporo problemów dlatego przesunęli datę łączenia serwerów i właśnie w tym tygodniu się doczekaliśmy :>Dwa serwery US zostały testowo połączone w grudniu. Jednak jest to wszystko wciąż według zaplanowanego schematu łączenia serwerów.Gracze o merge proszą od dawna, choćby dlatego, że AoC jest instancjonowany i na "jednym" serwerze, gdy liczba osób w jakiejś lokacji przekracza pewien pułap otwiera się nowa instancja tej samej lokacji itd. Coś powiedzmy na kształt tego co było w GW.Więc mój drogi Mstoprocent trafiłeś na złą osobę, by podawać informacje o rzekomych merge''ach.Jeżeli idzie o inne aspekty gry - tak, śledzę wszystko od premiery, więc nieskromnie powiem, że ciężko mnie czymś zagiąć -_-Co do statystyk Xfire nie zaprzeczam w żadnym wypadku i co więcej, zapewniam, że od premiery AoC śledzę liczbę użytkowników XF, która gra w AoC ;]Ale trochę sprostowania - Najwięcej graczy (Xfire users playing per day ) odnotowano 2 tygodnie po launchu i było to trochę ponad 16k użytkowników. Na dzień dzisiejszy liczba graczy dziennie ustatkowała się na poziomie 850 w tygodniu do 1200 w weekendy. Dla porównania taki WAR w szczytowym momencie cieszył się liczbą 13k graczy dziennie, a aktualnie liczba ta spadla do poziomu 3500-4000 użytkowników. WoW może się pochwalić średnio 95k - 110k użytkowników dziennie.I zaufaj mi, gram, wiem co się dzieje. Był okres na oficjalnym forum gry, że spamowano quit topicami, a teraz często widzimy tematy typu resubscribed itd.I zapytam wprost, jakie jest kłamstwo w tym, że jest w Polsce niższy abonament? Jest niższy i to ewidentnie. Gdybym chciał zakupić kod na 60 dni do gry używając usługi pay by cash, to w przeliczeniu na złotówki opłata wynosi około 116zł. Coś jeszcze?Czytasz jakieś niesprawdzone newsy z trzeciej ręki od osób, które gry na oczy nie widziały, wyciągasz błędne i nieprawdziwe wnioski po czym rozprzestrzeniasz je na forum siejąc panikę :|

mstoprocent
Gramowicz
14/01/2009 14:31

zawcia, chyba żartujesz, że jest coraz więcej graczy. Jeżeli masz takie dane to proszę przedstaw je. Graczy ubywa i to w zastraszającym tempie. Wystarczy spojrzeć na statystyki z Xfire: http://www.massively.com/2008/07/06/xfire-age-of-conan-statistics-eschew-easy-classification/ . W ciągu 5 miesięcy z 60tys graczy do 3,5tys używających Xfire.Nie płaczę na abonament. Zwyczajnie kłamstwa i oszustwa mam już dosyć.Po drugie widać jak grałeś w Conana i się nim interesujesz. Merge już było w Listopadzie. Z pewnością to dlatego, że liczba graczy rośnie. :D:D

zawcia
Gramowicz
14/01/2009 13:28

Jedziemy po kolei :>@mstoprocentwiadomo, że liczba beta testerów jest zawsze niższa od liczby graczy, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, że klient AoC do małych nie należy...więc, nie rób dramy na dzień dobry, bo jest to bezsensowne.dalej, płaczesz na abonament...jak coś nie pasuje nie ma problemu by kupować pre-paid za 60zł i grać w wersję EU. Szkoda, że nie zainteresowałeś się tym, że tylko w Polsce jest możliwość kupna pre-paida w tak niskiej cenie...Co za tym idzie - mamy abonament niższy niż w innych krajach, zarówno na wersję EU jak i PL.Cieszyć się, nie płakać :O@TobiAlexNa WoWa czy WARa?Bądźmy poważni, gdybyś się interesował sytuacją AoC wiedziałbyś, że jest od października, listopada coraz lepiej i lepiej, zarówno pod względem samej gry, grywalności itd. jak i liczby ludzi.Nie ubywa graczy, a wręcz przeciwnie, coraz więcej starych znajomych wraca, gildii, które posypały się w okolicach sierpnia itd.Dla niektórych słowo merge kojarzy się z końcem MMO, a zupełnie niesłusznie i bezpodstawnie.@Pitkin"Nubki" są wszędzie i nie tylko w Polsce.@boraserwer łączone są po raz PIERWSZY.EDIT.sonda z aoc.gram.pl odnośnie, który serwer byłby najlepszy na start, czyli odnośnie preferencji graczy ;) http://aoc.gram.pl/images/stories/sonda1.jpg

mstoprocent
Gramowicz
14/01/2009 12:24

Ok. 700 brało udział w CB więc pewnie z 650. Z tego trzeba odjąć prawie 300 graczy, którzy chcą PvP i tych którzy chcą cultural, rp. Trzeba doliczyć tych którzy nie przedłużą subskrybcji. Bardzo liczebny będzie Polski serwer. 8 gildii po 25osób -> nie będzie tylu i nie zajmą slotów na BK. Nie będzie PvP. W końcu serwer umrze tak czy owak.

Fenarid
Gramowicz
14/01/2009 12:20

Jedna dość istotna informacja nie została podana. Ile osób brało udział w ankiecie ? Bo jeśli jakaś mała grupka to choć nie wiem jak by byli zachwyceni ta gra umrze zanim się narodzi. Bo co z tego że 100 osób będzie grą zachwyconych jak serwery świecą pustkami ?

mstoprocent
Gramowicz
14/01/2009 10:59

Ankieta została przeprowadzona w czasie gdy powstawały dwa serwery: PvP i PvE. Jako, że PvP serwer na OB tętnił życiem, a nie am co ukrywać PvE serwer był pusty każdy myślał, że dostainemy PvP. Skąd gracze mieli wiedzie, że w zamian za niższy abonament(aż o 2,5 zł miesięcznie) FUNCOM odbierze część gry.

Kafar
Gramowicz
14/01/2009 10:30

Dziwne bo od każdego beta testera na jakiego trafiłem słyszałem słowa krytyki.. no cóż akurat na szczęście w takie coś jak ankiety nie wierzę.

Laid_back
Gramowicz
14/01/2009 09:35

Ankieta przeprowadzona została wśród graczy biorących udział w betatestach - więc z założenia to już osoby które były grą zainteresowane, a nie przekreślały ją z góry. Po drugie - być może gracze, którym się nie spodobała, nie wzięli udziału w ankiecie... i tyle :)

sevrond
Gramowicz
14/01/2009 09:10
Dnia 13.01.2009 o 17:16, Jakub Bobrowski napisał:

CDP postawi tylko serwer PvE. Zawiedzione 43% prawdopodobnie nie zagra. Szkoda.

Nie będzie polskiego severa PvP ? kurde, szykowałem sie na tą grę ale jednak bedą z tego nici po zabijanie innych graczy jest pewnym urozmaiceniem

Phoenixpl
Gramowicz
14/01/2009 08:29

e tam AoC wolal bym EVE :D

Xantulus
Gramowicz
14/01/2009 00:07

Heh a któż broni mieć angielska wersje i ja spatchowac no kto heh ..

Crolug
Gramowicz
13/01/2009 23:13

500 testerów? Epic fail...

mstoprocent
Gramowicz
13/01/2009 22:29

To co CDP zrobiło z tą grą to śmiech na sali. Cały internet się śmieje z Polskiej wersji Conana, jak dobrym piarem można wcisnąć ludziom KIT. Dostajemy niepełną wersję gry a płacimy abonament praktycznie taki sam. Nie wiem na czym opierały się owe twarde negocjacje i nie wiem gdzie jest ten sukces. Przypominam, że CDP deklarowało 40% niższy abonament. Jak wygląda to w praktyce? Niższy abonament mamy aż 3 miesiące, ale gre mamy droższą o 100%. Proste wyliczenie. Pre-paid na EU serwer na 60dni to koszt 60zł. Klucz do gry 39zł(30dni). Razem za 90dni zapłacimy 99zł. W przypadku Age of Conan PL za samą grę i miesiąc płacimy 129 + 40 = 169zł. Jak z bicza strzelił o wiele drożej. Zresztą GM na pytanie o abonament(dlaczego nie jest niższy) pocieszał, że Polski serwer to nie koniecznie niższy abonament, ale Polskie community itp. :) Brak słów.Dostajemy możliwość gry na Polskim serwerze PvE. Kto grał na EU PvE np. Ymir to wie jak tam wygląda PvP. Nie ma go praktycznie. Jest to serwer parę razy liczniejszy od przyszłego Polskiego serweru. Na "naszym" całkowicie można zapomnieć o PvP.Jednym słowem wielki lol. Dostajemy połowę gry płacąc tą samą cenę co na zachodzie. Żenua

TobiAlex
Gramowicz
13/01/2009 22:21

bora odnośnie mergów - oznacza to, że AoC upada i jest co raz bliżej końca. CDP utopi dużo kasy. A mogli przeznaczyć to na inny mmo.

takeo
Gramowicz
13/01/2009 21:28

hehe, dobre to było Michaelius :D Ale masz racje. Nie wierze takim sondom.

Michaelius
Gramowicz
13/01/2009 18:40

Hehehe spodziewalem sie wynikow w stylu bialoruskim z 99% poparciem , ale jednak stanelo na wariancie rosyjskim ze skromna 80-90 dla zachowania pozorow :D

Redspirit
Gramowicz
13/01/2009 18:27

Dojdą polskie ''nubki'' to wam się odwidzi ''polskich mega premier MMO''...

Angar0
Gramowicz
13/01/2009 18:17

Age of Conan PL już jest kto będzie następny po cichu modle sie o EVE.

Hacket
Gramowicz
13/01/2009 18:11

Sam brałem udział, ale tylko 14 % na culture PVP postawiło szkoda, bo na pvp chamstwo (na ob grałem) wdzierało się mocno. Zobaczymy, jaka będzie frekwencja przy zakupach ja swój egzemplarz kupię, bo gra się spodobała, ale pewnie anuluje zamówienie w gram, bo i tak pojadę do empika lub na allegro zakupie taniej :P.

Jakub_Bobrowski
Gramowicz
13/01/2009 17:16

CDP postawi tylko serwer PvE. Zawiedzione 43% prawdopodobnie nie zagra. Szkoda.

bora
Gramowicz
13/01/2009 17:11

Gratuluję. W sumie dobrze by było jakby pierwsza tak odważna próba zakończyła się sukcesem i powstał MMO po polsku. Imho tak się raczej jednak nie stanie. http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Age_of_Conan_PC__-_poczatek_konca._Funcom_znow_laczy_serwery-15964.htmlDla leniwych - kolejny merge serverów. W USA zostaje 6 z 24, w Europie 12 z 25 (kilka wersji językowych).