Age of Conan 2009 PL – pierwsze wrażenia

gram.pl
2009/01/03 18:28
66
0

Na tę premierę polskim graczom przyszło czekać dość długo. Jednak już za kilka tygodni uruchomiony zostanie pierwszy polski serwer Age of Conan. Zapraszamy do lektury naszych wrażeń z wersji beta oraz do zapoznania się z naszymi nadziejami i obawami dotyczącymi tego tytułu.

Jak wszyscy dobrze pamiętamy, Age of Conan zapowiadany był wcześniej jako gra mająca niemalże zrewolucjonizować gatunek MMORPG. Od zapowiedzi do realizacji droga jednak zazwyczaj daleka i nie inaczej stało się w tym przypadku. Tytuł zaoferował nam kilka oryginalnych rozwiązań, lecz do wieszczonego wcześniej gatunkowego przewrotu było im raczej daleko. Tym bardziej, iż w chwili startu serwerów w grze po prostu zabrakło wielu zapowiadanych wcześniej elementów. Choć limit poziomu doświadczenia był od początku dość wysoki (80 level), szybko okazało się, że doświadczeni gracze są w stanie osiągnąć go na tyle szybko, by zacząć wyraźnie odczuwać brak contentu.

GramTV przedstawia:

Komentarze
66
Altair_666
Gramowicz
14/03/2009 13:02

mam pytanie jaka jest różnica między Age of conan 2009 PL a Age Of conan 2009 Oupen beta polisch?????

all_crow
Gramowicz
16/01/2009 19:28

Iwojim - Sopelek jest tak naprawdę firmą martwą. Mają tego swojego woffika i ciągną na nim setki milionów dolarów. Blizzard to machina która kiedyś została dobrze zaprojektowana, świetnie zbudowana lecz konstruktorzy poszli w cholerę a nowi tylko machinę naoliwiają; tak także jest z WoW''em.Od jakiegoś miesiąca gram w ang wersję Age Of Conan i bardzo mi się podoba. Nie jest to gra idealna i ma nadal troszkę błędów lecz widać że ma ogromny potencjał. Od WoW''a odróżnia ją przede wszystkim grafika która nie wygląda jak Teletubis Special Episode (WoW), tylko w dość realistyczny (brutalny) sposób pokazuje świat stworzony przez autora przygód Cymeryjczyka.Co do Conana to moim zdaniem jest on nie przystępny tylko dla ludzi którzy mają słabszy sprzęt. O ile w RTS''ach można by wybaczyć małą ścinę to w MMo jest to niewybaczalne i przez to gra się trochę "ograniczyła". Lecz cóż...wystarczy spojrzeć na grafikę (narazie nie doskonałą ale nie ma MMo z lepszą).Narazie nie mam zamiaru przechodzić na polski serv ponieważ ja wole zabawę bardziej międzynarodową....przez co z klucza do closed beta nie skorzystałem lecz dałem znajomej.PS. Może to nie miejsce ale co do popularności WoWa: WoW sukces komercyjny miał zagwarantowany już całe miesiące przed premierą ponieważ miał spore zaplecze w postaci WarCraftów ( a w szczególności części III ) no i innych gier blizza. Moim zdaniem owe zaplecze było kluczowym punktem do kariery jaką Woffik zrobił. To samo potwierdza się w przypadku WAR''a - gra poprostu tragiczna a już ma ponad 800 000 aktywnych kont ;)

Iwojim
Gramowicz
13/01/2009 15:00

Witam! Osobiście uważam że ta gra jest dobra ,gram na angielskiej wersji ,grałem też w beta testy i to jest to na co czekam od dawna w pełni spolonizowana gra :) Wcześniej grałem w wow ale po 2 latach gry zablokowali mi konto , że niby wystawiłem swoją postać na sprzedaż w realnym świecie , nie pomogły dziesiątki e-maili wysłanych do blizzarda cały czas odsyłali mi tylko automatyczne odpowiedzi , a żeby było śmieszniej to jakieś 2 tygodnie przed blokadą poprosili o zmianę imienia u postaci na 80 lvl bo niby nie jest dobre, imię zmieniłem w tamtym tygodniu zapłaciłem za następny miesiąc grania a na następny dzień blokada konta. Panom z blizzarda już dziękuje!

mas1213
Gramowicz
12/01/2009 21:29

:P taa AoC to genialna GRA zapewne kupię ją jak skonczy się dzień testów :) Beta :)

kontousuniete
Gramowicz
12/01/2009 18:55

Już widzę te 200 osób wesoło skaczących po Hyborii. MMO.

Igorwer
Gramowicz
11/01/2009 12:10

Będzie dobrze ! Trzeba w to wierzyć ! :)

SimpleGamer
Gramowicz
11/01/2009 10:41

Mam tylko nadzieje, że dadzą jednak PvP i PvE do wyboru .Pozbawienie jednego z tych trybów na pewno zniechęci szersze grono graczy, którzy byli nastawienina gre w taki tryb a nie inny .Oczywiście grę zakupię, chociaż wiem jak będzie wyglądała polska scena AoC .Niski abonament odbije się różnie na tym, jak aoc będzie wyglądał w Polsce .Oczywiście większa ilość graczy, również tych, którzy potrafią znakomicie uprzykrzyć rozgrywkę innym .Tylko, żebyśmy nie wyszli na niedouczony naród, któremu dodatkowo brakuje pieniędzy na opłacenie europejskiego abonamentu, przez co potrzebujemy jego obniżenia i 100% lokalizacji gry .Sam język angielski nie stanowi dla mnie żadnej bariery, jednak są tacy, którym właśnie język nie pozwala grać w MMORPG . To chyba z myślą o nich .Pozostaje mi życzyć CD-Projektowi powodzenia i dochodowej inwestycji .

Novrad
Gramowicz
09/01/2009 16:15

Czy uaktualnienie ściąga Wam sie bez problemu, ja od 2 dni nie mogę spaczowac swojego klienta dociąga 18,3 z 20,2MB jakiejś łatki (stan 4/5) i koniec wisi godzinami.

palpatine
Gramowicz
09/01/2009 10:58

Emm.. co ja to miałem... WOW 4ever ? :P

Oposing
Gramowicz
08/01/2009 00:37

@MaRdoCTylko mogliby wystosować jakąś informację oficjalną wysyłając na maila... Bo takich, żeby nie powiedzieć plotek/pogłosek- mniej pewnych informacji to może być więcej...Edit:Open beta już jest! Akurat sprawdziłem, więc do zobaczenia w Hyborii bracia Barbarzyńcy! :D

MaRdoC
Gramowicz
07/01/2009 11:11

Dzisiaj ma wystartować open beta z moich informacji.

Oposing
Gramowicz
07/01/2009 01:10

@Potworzak"Closed Beta została zamknięta ale chodzą plotki, że będzie jeszcze Open Beta. Prawdopodobnie z kont będzie można korzystać. Ale nie dam sobie nic uciąć za prawdziwość tych informacji."Mam nadzieję, ponieważ po kilku nieudanych próbach (jak powyżej niektórym), a potem długim ściąganiu programem, a także: w ferworze pracy, zajęć poza pracą, "rodzinnymi świętami" nie miałem ani "grama" czasu na betatestowanie... Przydałoby się wydłużyć. Przy okazji moglibyśmy znaleźć więcej niedociągnięć, których prawdopodobnie jeszcze przynajmniej trochę zostało. Więc bardzo bym prosił o wznowienie bety... Takie wielkie PROSZĘ ;)@celsiusJa ściągałem każdego parta 3.9 Gb po 17-24h, jakoś mnie nie zraziło. Przełom jest mały, aby światło nowe rzuciło, tyle wystarczy, ponieważ niektórzy poczną je dostrzegać i własne pomysły do tego dostrajać ;)

celsius
Gramowicz
06/01/2009 17:51

Z tego co widzę niektórym powiodło się ściągnięcie wersji beta,mnie niestety nie.Po którejś kolejnej próbie dałem sobie spokój.Nie wiem czego sie spodziewać po tej pozycji,czy rzeczywiście będzie przełomowa?Czas pokaże,ale z tą betą to przegma,na sciągnięcie 4 części 15 h przy dwóch MB przepustowości?

Potworzak
Gramowicz
06/01/2009 17:29

Closed Beta została zamknięta ale chodzą plotki, że będzie jeszcze Open Beta. Prawdopodobnie z kont będzie można korzystać. Ale nie dam sobie nic uciąć za prawdziwość tych informacji.

Novrad
Gramowicz
06/01/2009 17:10

Czy betę już zamknięto ? Czy wie ktoś czy będzie można reaktywować to betowe konto i grac dalej czy trzeba będzie wszystko zaczynać od nowa ?

piri
Gramowicz
04/01/2009 22:54
Dnia 03.01.2009 o 20:56, hellgate napisał:

1. Czy coś cię trapi pani? żyję po to by ci złużyć 2. Pani, jeśli ktoś cię rozgniewał, powiedz tylko żywcem a obedrę go ze skóry. 3. Goodbye hahahhahah

niektórzy to nawet nie potrafią poprawnie tekstu przepisać..hahaha

piri
Gramowicz
04/01/2009 22:54
Dnia 03.01.2009 o 20:56, hellgate napisał:

1. Czy coś cię trapi pani? żyję po to by ci złużyć 2. Pani, jeśli ktoś cię rozgniewał, powiedz tylko żywcem a obedrę go ze skóry. 3. Goodbye hahahhahah

niektórzy to nawet nie potrafią poprawnie tekstu przepisać..hahaha

Igorwer
Gramowicz
04/01/2009 22:01
Dnia 04.01.2009 o 20:31, Snake_GMC napisał:

Sorry za pytanie, ale mimo że kupiłem wersję angielską AoC to chcąc korzystać z dobrodziejstw wersji PL będę musiał zakupić nową kopię gry? Żadne łatki lokalizacyjne czy coś?

Nie musisz kupować kolejnej kopii gry ;) Wersja angielska w zupełności starczy :)

Igorwer
Gramowicz
04/01/2009 22:01
Dnia 04.01.2009 o 20:31, Snake_GMC napisał:

Sorry za pytanie, ale mimo że kupiłem wersję angielską AoC to chcąc korzystać z dobrodziejstw wersji PL będę musiał zakupić nową kopię gry? Żadne łatki lokalizacyjne czy coś?

Nie musisz kupować kolejnej kopii gry ;) Wersja angielska w zupełności starczy :)

NeMo-PL
Gramowicz
04/01/2009 20:51

Ta gra to taka kaszana że lepiej wydać kase na jakiś inny mmo.

NeMo-PL
Gramowicz
04/01/2009 20:51

Ta gra to taka kaszana że lepiej wydać kase na jakiś inny mmo.

Undertaker
Gramowicz
04/01/2009 20:31

Sorry za pytanie, ale mimo że kupiłem wersję angielską AoC to chcąc korzystać z dobrodziejstw wersji PL będę musiał zakupić nową kopię gry? Żadne łatki lokalizacyjne czy coś?

Undertaker
Gramowicz
04/01/2009 20:31

Sorry za pytanie, ale mimo że kupiłem wersję angielską AoC to chcąc korzystać z dobrodziejstw wersji PL będę musiał zakupić nową kopię gry? Żadne łatki lokalizacyjne czy coś?

lastvegas
Gramowicz
04/01/2009 17:53
Dnia 04.01.2009 o 16:56, OKTAN napisał:

witam czy mógł by to ktoś wyjaśnić bo z tego tu wychodzi ze firma gram.pl robi ludzi w balona http://merlin.pl/Age-of-Conan-Hyborian-Adventures-PL-Edycja-Kolekcjonerska_CDProjekt/browse/product/8,617129.html

A o co dokładnie chodzi, o cenę? Jeśli tak to gram.pl prowadzi tylko jeden z wielu sklepów w sieci. Kupuj tam gdzie taniej.

lastvegas
Gramowicz
04/01/2009 17:53
Dnia 04.01.2009 o 16:56, OKTAN napisał:

witam czy mógł by to ktoś wyjaśnić bo z tego tu wychodzi ze firma gram.pl robi ludzi w balona http://merlin.pl/Age-of-Conan-Hyborian-Adventures-PL-Edycja-Kolekcjonerska_CDProjekt/browse/product/8,617129.html

A o co dokładnie chodzi, o cenę? Jeśli tak to gram.pl prowadzi tylko jeden z wielu sklepów w sieci. Kupuj tam gdzie taniej.

OKTAN
Gramowicz
04/01/2009 16:56

witam czy mógł by to ktoś wyjaśnić bo z tego tu wychodzi ze firma gram.pl robi ludzi w balona http://merlin.pl/Age-of-Conan-Hyborian-Adventures-PL-Edycja-Kolekcjonerska_CDProjekt/browse/product/8,617129.html

mw-wesoly
Gramowicz
04/01/2009 16:26

Pograłem na becie..i tyle w temacie niemam zamiaru wracac do AoC

duzii
Gramowicz
04/01/2009 14:51

Hmm ja właśnie kupiłem grę i zobaczymy jak to będzie.Jak się nie spodoba to przejdę na wowa i tyle (ale mam nadzieję że tak nie będzie )Jak to jest z tymi beta testami ? 22 czy tam 25 czy 21 czy 19 jak jest premiera gry ( gdzie nie wejdę wszędzie pisze co innego ...) to wszystkie konta (czy tam postacie ) są kasowane i od nowa ta ? Wiecie jaka jest w końcu data 100 % premiery AOC''a?

Jelcynz
Gramowicz
04/01/2009 14:23

Ciekawe czy gra została udźwiękowiona dalej niż do 20 lvl. Po wyjściu z Tortage czar pryskał i gra pokazała swoje jakże niedopracowane oblicze. W PL raczej się to nie zmieni, gra będzie dla (może) kilku tysięcy graczy. Choć zapewne CDP liczył na wiele więcej, no, ale cóż. Failcom spieprzył sprawę na całej linii, większego FAILA nie da się już zrobić :)

Pafun
Gramowicz
04/01/2009 13:57
Dnia 04.01.2009 o 13:38, all crow napisał:

Ja chyba jestem jakiś niedomyślny bo nie czaje tego polskiego abonamentu. 29.90 będą normalnie kosztowały miesięczne pre-paidy czy tylko na te polskie konta? ;)

Te 29.90 zł. to abonament dla graczy grających tylko na polskim serwerze. Zresztą jak wcześniej pisałem aktualnie różnica nie jest teraz specjalnie duża więc te 29.90 zł. dla Polaków to żadna rewelacja.

MaRdoC
Gramowicz
04/01/2009 13:54

29.90 będzie kosztowal miesięczny abonament po darmowym miesiącu i tych pierwszych za 19.90. Ale tylko dla posiadaczy polskich kont. Nie wiadomo ile bedzie kosztowal polski prepaid za dwa miesiące. Jeśli zagraniczny kosztuje 65 zł, polski napewno będzie tańszy.

all_crow
Gramowicz
04/01/2009 13:38

Ja chyba jestem jakiś niedomyślny bo nie czaje tego polskiego abonamentu. 29.90 będą normalnie kosztowały miesięczne pre-paidy czy tylko na te polskie konta? ;)Gram w Angielską wersję Conana i PL nie jest mi potrzebna.

Stefan_Skellen
Gramowicz
04/01/2009 13:30

Ech, ja tam narazie pozostaje przy WoWie. ;)

MaRdoC
Gramowicz
04/01/2009 11:59

Artukuł obiektywny. Co do bety nie wiem bo nie miałem okazji zagrać ale z resztą można się zgodzić. Mam nadzieję, że Funcom potrafi się uczyć na błędach i gra będzię coraz lepsza. Martwi mnie tylko niewiadoma co do typu serweru. Gracze ewidentnie wolą PvP co m. in. pokazuje sonda na aoc.gram.pl i mam nadzieje, iż taki realm powstanie.

Szturman
Gramowicz
04/01/2009 11:49

Mówiąc szczerzę to jakoś mnie nie interesował do tej pory AoC, ale ze zbliżająca się Polską premierą coraz bardziej mam ochotę zamienić co miesięczne wydatki na WR, właśnie na AoC - zaoszczędzę około 70zł :)Czyżby się szykowała gra która mnie pochłonie do reszty? :D Czekam niecierpliwie na premierę :)

Bringer
Gramowicz
04/01/2009 11:10

Jeszcze gdyby GW było prawdziwym MMO, a nie singlem z opcją posiekania z innymi.. to jest CORPG, zupełnie inny gatunek.

ted7
Gramowicz
04/01/2009 10:59

Beta zadowala mnie bede napewno gral w Conana i porzucam dla tej gry Warhammera,w ktorym mam postac na 40 lev i gralem 4 miesiace.Porownanie tych gier wypada tak- obie sa dobre mają podobny interfejs,podobna ilosc bledow.Jakby ktos sie pytal jakich bledow to np to ze z warhammera spokojnie wyrzuca do windy 2 ,3 razy dziennie system losowania nagrod za publiczne qesty i zdobywanie twierdz to totalna porazka i to tylko tak krotko.Moim zdniem nie ma idealnych mmo zawsze jest cos do poprawienia.Conan natomiast przekonuje mnie mową ojczystą i nie zgadzam sie, ze wystarczy jak ktos pisal znac cyferki nazwe moba zeby sie cieszyc grą.Dla obywatela naszego kraju ktory ukonczyl 18 lat oplata w wysokosci 30 zl to zaden problem jezeli ma na kompa ktory pozwala grac w Conana.

Olamagato
Gramowicz
04/01/2009 03:35

Na mój gust, to GW w Polsce wciąż nie będzie miało żadnej konkurencji. Każde kolejne MMO musiałoby być niedrogie (maks. 20 zł/miech), równie dobrze wyglądające (lub lepiej), w pełni spolonizowane i lepiej zaprojektowane jako MMO. Na razie na horyzoncie nic nie ma.A jest o co walczyć. Polacy, to potencjalnie rynek ~14 mln graczy (6 mln dzieciaków i 8 mln dorosłych). Przy założeniu abonamentu 10 zł/mc i połowie zdobytego rynku dałoby to 70 mln zł miesięcznie. Na taką kasą każdy wydawca się rzuci.

Jsatrzab
Gramowicz
04/01/2009 01:32

No jak na mój gust to CDP powinno jeszcze raz przenegocjować te warunki bo na dzień dzisiejszy pre paidy EU chodzą po 50-60zł czyli 25 - 30 zł za miech polski abonament - 29.99 miech.Co do tej całej famy z Age of Casters to gruba przesada fakt że po ostatnich poprawkach necro z dobrym buildem wymiata ale na każdego w AoCu jest jakiś sposób :] Casterzy mają jedynie duża przewagę w mass pvp i to gdy są dobrze dowodzeni i mają mięso armatnie (tanków i mele fighterów) którzy utrzymują wroga na dystans więc tak różowo nie ma.

ibas
Gramowicz
04/01/2009 00:26

Fangir, WoW jest największy z gier wymagających płacenia comiesięcznego abonamentu :) I chodzi tylko o aktywne subskrybcje w danym czasie...Jakieś inne free MMO mogą być większe, szczegolnie azjatyckie, bo co to jest 12mln ludu dla azji?

PtaQ15
Gramowicz
03/01/2009 23:30

Co do Age of Conan to raczej troszkę się zawiodłem o ile na początku grało mi się w spaniałe to jednak po pewnym czasie coś pękło i gra robiła się dla mnie zbyt monotonna :/Bardzo szanuje FunCom za wspaniałe podejście do polskiej społeczności graczy (polskie servery tip...)oraz za ciekawy system walki jednak grać w AoC nie zamierzam, być może dla tego że nie pojęcia o uniwersum Conana.Tak więc po ukończeniu GTA IV postanowiłem pograć troszkę w jakieś MMO aby umilić sobie nieco czas oczekiwania na Diablo...World of Warcraft come back...

garot22
Gramowicz
03/01/2009 23:17

Nie wie ktoś czy będzie jakiś darmowy trial??

Fanagir
Gramowicz
03/01/2009 23:08
Dnia 03.01.2009 o 22:30, ashar napisał:

Mógłbyś podać źródło tych informacji? O ile wiem najpopularniejszym MMO jest WOW który liczy 11,5 milionów userów

ashar
Gramowicz
03/01/2009 22:30
Dnia 03.01.2009 o 20:59, zawcia napisał:

O tym, że ktoś wierzy w bajki o wzrastającej liczbie graczy (powyżej miliona...) w innych MMO oprócz WoWa to już w ogóle szkoda gadać :)

w Perfect World gra bodaj 30milionow ;) zaskakujace, ale prawdziwe

lastvegas
Gramowicz
03/01/2009 22:26

W kwestii serwera. Czytałem informację z WP o tym, że w becie bierze udział nieco powyżej 700 graczy. Ciekawe czy to maksymalna ilość, którą przeznaczono na ten tym testów. Może się bowiem okazać, że ilość chętnych graczy będzie zbyt niska na utworzenie drugiego serwera a więc będzie wiało nudą bo wszyscy na raz również grać nie będą. Mam nadzieję, że tak nie będzie (ku zadowoleniu polskich graczy). Z drugiej strony nie wiem jakie populacje przewidują europejskie serwery Funcomu."Decyzja o wyborze odpowiedniego serwera dla naszych graczy jest o tyle istotna, że miesięczny abonament jest zdecydowanie bezkonkurencyjny w stosunku do jakiejkolwiek innej, w pełni komercyjnej gry tego typu. W przypadku ich znakomitej większości musimy bowiem płacić zazwyczaj w przeliczeniu około 50 PLN za miesiąc zabawy."A nieprawda :-) Można kupić zdrapkę na dwa miesiące za 65 zł (chociaż jeszcze nie korzystałem ale zamierzam :P)"Po becie, która pozytywnie zaskoczyła małą ilością błędów" - no tak, mała ilość błędów bety gry która wyszła w maju zeszłego roku. :) Mam nadzieję, że masz na myśli błędy wersji PL związane z tłumaczeniem bo do innych się nie musicie przyznawać.Za umiarkowaną krytykę gratulacje. Mam nadzieję, że ten projekt wypali (chociaż co myślę to moje :)).

Novrad
Gramowicz
03/01/2009 21:50

Mnie beta raczej zachęciła, co prawda było kilka dosłownie kretyńskich błędów tłumaczenia, jak Pikt Raider przetłumaczony na piktyjskiego jeźdźca, zamiast najeźdźce, albo jesion przetłumaczony jako popiół(nazwa surowca) ale to w końcu beta i mam nadzieje że w ostatecznej wersji to zniknie.

zawcia
Gramowicz
03/01/2009 20:59

He, widzę, że jak w każdym temacie o AoC aż roi się od uprzedzeń -_-Skąd się to bierze nie mam pojęcia, ale popatrzcie na ludzi, którzy dali szansę grze i jak widać zrobiła na nich pozytywne wrażenie.O tym, że ktoś wierzy w bajki o wzrastającej liczbie graczy (powyżej miliona...) w innych MMO oprócz WoWa to już w ogóle szkoda gadać :)Co do innych MMO i spolszczenia ich...Rodzi się bardzo proste pytanie: "po co?". Kto chce słyszeć pojedyncze kwestie npców powtarzające się przez całą grę w rodzimym języku? Że o questach się nie wypowiem, bo na ogół ich zrozumienie nie wymaga żadnych umiejętności czy znajomości angielskiego. Ot, popatrzyć na cyferkę i szukać moba z daną nazwą :DCo do abonamentu...Zauważcie, że mimo iż są na europejskie serwery w Polsce tańsze pre-paidy, czyli te za 65zł to nie znaczy, że ogólnie w Europie są niższe ceny... Bo z tego co obserwuję to przy aktualnym kursie wszędzie wychodzi w okolicach 100zł. Więc nie narzekać -_-Co do wracających graczy, jest ich naprawdę sporo na serwerach EU. Ot, choćby i naszych rodaków ;)@PatryKcjaBez urazy, ale to raczej...hm...niszowe tytuły ;) Spróbuj prawdziwego MMO.

hellgate
Gramowicz
03/01/2009 20:56

1. Czy coś cię trapi pani? żyję po to by ci złużyć2. Pani, jeśli ktoś cię rozgniewał, powiedz tylko żywcem a obedrę go ze skóry.3. Goodbyehahahhahah

Gebells
Gramowicz
03/01/2009 20:37

FenrisulfrPrzodownik03.01.2009, 20:29Spolszczenie do WoWa lepiej zróbcie, bo moja kobieta nie może grać :) a AoC ? Who cares :PPolski rynek jest za maly , twoja kobieta ? who cares? Angielski dla każdego ;)

Gebells
Gramowicz
03/01/2009 20:36

PafunBrygadzista03.01.2009, 19:58Nie bardzo wiem o co chodzi z tym "cudownym" zmniejszeniem opłaty abonamentowej do 30 zł. dla polskich graczy. No niby wszystko OK, tylko że kartę pre-paid (60 dni) w np. takim sklepie Ultima.pl można kupić do AoC za... 65 zł. co daje miesięczną opłatę 32.50 zł.. Tak więc wspaniale wynegocjonowany abonament dla polskich graczy jest niższy o całe 2.50 zł. w stosunku do abonamentu dla reszty graczy grających na zagranicznych serwerach.Faktycznie, sukces CDP jak cholera :-/-----------------------Jak latwo zauwazyc karta prepaid na 30 x 2 wychodzi drozej niz za prepaid 60 dni wiec analogicznie 30 zl w polsce ze miesiac. Ale karta prepaid 60 dni dla polakow bedzie kosztowala np 45 zl ... Mysle ze tak to bedzie wygladalo..I nie wspomnieli ze pierwsze 3 miesiace gry sa za 19.90 ;)

Fenarid
Gramowicz
03/01/2009 20:29

Spolszczenie do WoWa lepiej zróbcie, bo moja kobieta nie może grać :) a AoC ? Who cares :P

Pafun
Gramowicz
03/01/2009 19:58

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym "cudownym" zmniejszeniem opłaty abonamentowej do 30 zł. dla polskich graczy. No niby wszystko OK, tylko że kartę pre-paid (60 dni) w np. takim sklepie Ultima.pl można kupić do AoC za... 65 zł. co daje miesięczną opłatę 32.50 zł.. Tak więc wspaniale wynegocjonowany abonament dla polskich graczy jest niższy o całe 2.50 zł. w stosunku do abonamentu dla reszty graczy grających na zagranicznych serwerach.Faktycznie, sukces CDP jak cholera :-/

pysio78
Gramowicz
03/01/2009 19:30

Niestety tak do końca z recenzentem zgodzić się nie mogę. Lub też graliśmy w dwie nieco różne bety AoC PL.Po pierwsze w Tortage grając kobietą wszyscy NPC zwracali sie do mnie jak do pana. Jak łatwo się domyślić do nadmienionych w artykule "literówek" bardzo ciężko to zakwalifikować.Po drugie. Podczas mojej zabawy klient z serwerem rozłączał się raz dziennie. Wiem wiem, zaraz mi dopiszą, że coś upgradowali ale jednak ja widzę to jako rozłączenie z serwerem. Więc stwierdzenie ze sie nie rozłączał jest nie prawdziwe.Z resztą się zgodzę. Zabawa przednia i po polsku.Faktycznie CDP sie postarał, choć bardzo dużym niesmakiem dla mnie pozostał fakt podniesienia ceny o 20 zł. Należę do osób, które zamówienie preorderowe złożyły jeszcze po cenie 99 zł a tu stoi teraz za 119... Nie ładnie... Przez takie zachowanie zastanawiam się nad rezygnacją z zakupu.Po za tym widać naprawdę wiele pracy włożonej w spolszczenie tego tytułu.Acha i do autora recenzji... Stwierdzenie "pierwszy miesiąc gramy za darmo" jest delikatnie mówiąc nie trafne. Pierwszy miesiąc gramy za 119 (cena boxa) zł, lub za 20 zł (cena podwyzki w trakcie preorderu)*.*niepotrzebne skreslić

Kazaam
Gramowicz
03/01/2009 19:28

grałem w AoC od premiery ale funcom dal niezłe d*** ... współczuje CDP bo pewnie niezłe wybulił za lokalizacje a kasa nigdy się nie zwróci...w naszej biednej Polsce mało kto będzie płacił 30zl za abonament... ludzie kupują grę raz na jakiś czas i jeszcze mieli by za to płacić co miesiąc? chyba kogoś głowa boli ... ( pracuje w sklepie z grami i to jest typowa odpowiedz jak proponuje wowa czy inny mmorpg )w zasadzie to nie wiem dlaczego CDP zdecydował się na lokalizacje innego mmo niż wow to dla mnie bezsensu.... w wowa gra mało polaków a co dopiero w age of crap który był pełen błędów i ma zła reputacje na rynku

Nive11en
Gramowicz
03/01/2009 19:26

Kocham Funcom za Anarchy Online - gre ktora totalnie zawladnela moja wyobraznia w roku 2002. Stalem sie fanem sci-fi i cyberpunk po tym MMO. Wielokrotnie marzylem aby nastepne MMO jakie Funcom stworzy bylo umiejscowione w podobnym swiecie sci-fi. Niestety, FC stworzyl AoC - a ja z milosci do tej firmy kupilem AoC i bylem zalogowany w pierwszym tygodniu premiery. AoC jest unikalny i ma atmosfere, ale jednak czegos w nim braklo - gra nie zatrzymala mnie na dluzej niz miesiac.Gratuluje CDP za wynegocjowanie swietnego abonamentu oraz za *cojones* ktore teraz pokazuja poprzez wspieranie wlasnie tego MMO. Mysle, ze ta gra bedzie strzalem w dziesiatke dla tzw. casuali, czyli graczy grajacy po 1-2 godziny kilka razy w tygodniu. Sam mialbym ochote sobie "pocasualowac" w AoC PL.Ciekawi mnie, co z polskimi graczami ktorzy zakupili wersje angielska? W jaki sposob my mozemy wyprobowac polski serwer? Czy mozemy bez kupna polskiej wersji?

Damianuss1
Gramowicz
03/01/2009 19:17

Pamiętam wielki szum wokół tego tytułu kiedy to wychodził na rynek : P. Przyznam, że jeszcze wtedy chciałem go wypróbować, ale tak jakoś się o nim całkiem zapomniało. Teraz AoC znowu powraca. Mimo to wątpię w sukces tego MMO.

Pile
Gramowicz
03/01/2009 19:16

Jeśli miałbym wybierać jakiegoś mmo to właśnie conana :] Język angielski mi nie przeszkadza jednak rodzimy język na pewno pozwala bardziej wgłębić się w fabułę :] I jeszcze cena. 30 zł jest według mnie przyzwoitą sumą :D

Asarathus
Gramowicz
03/01/2009 19:09

Grałem w AoC od bety, przez Early Access do końca czerwca w najsilniejszej polskiej gildii. Trzeba przyznać, że było fajnie - fatality, cap dla graczy 18+, pvp bez ograniczeń, piękna muzyka, grafika oraz świat. Jednak masa bugów oraz podejście deweloperów sprawiło, że praktycznie wszyscy odeszli. Teraz pojedyncze osoby wracają spojrzeć, co przez pół roku niecałe Funcom wprowadził.Gratuluję CDP wynegocjowaniu świetnych warunków dla polskich graczy. Być może okaże się jeszcze Conan warty opłacenia abonamentu i nawet przeniesienia postaci na polski realm. Jednak na razie podchodzę do tego z rezerwą.

John_McClane
Gramowicz
03/01/2009 19:09

Fajnie by było gdyby zrobili spolszczenie do wow''a no ale AoC też daje radę.

Zujin
Gramowicz
03/01/2009 19:09

Podpisuję się pod wypowiedzią "marko79"...

marko79
Gramowicz
03/01/2009 18:59

A ja biore udział w polskiej becie i powiem że jestem pod dużym wrażeniem AoC.Zamówienie złożyłem i grę kupię jak tylko będzie premiera.Jeżeli chodzi o serwery PvE czy PvP to dla mnie nie ma to jakiejś różnicy jaki serwer dostaniemy.Daje dychę dla AoC PL !

Khasim
Gramowicz
03/01/2009 18:57

Jeśli byłaby opcja grania w WoW na polskich serwerach i z niższym abonamentem, to spodziewałbym się wielkiego hitu i szumu. Mimo, że obecnie np. taki Burning Legion (serwer w WoW) jest zdominowany przez Polaków, o tyle polski serwer na polskiej ziemi zmniejszyłby lagi, a abonament poszerzyłby grono klientów. Dlaczego jednak się tak nie stanie? Proste - Blizzard ma tyle kasy, że po prostu doesn''t give a crap ;] A takiemu Funcomowi przyda się potencjalny przyrost graczy, bo o ile w takim WARze już podobno hula stały milion graczy i liczba rośnie, o tyle Age of Conan chyba nawet nie osiągnął tego pułapu, a liczba graczy maleje...

Usunięty
Usunięty
03/01/2009 18:54

Sukces to raczej nie będzie. Ale plus dla CDP za chęci.

Gwynbbleid
Gramowicz
03/01/2009 18:49

Ja też sobie odpuszczę, jak do tej pory grałem w Cabal, Silkroad i Perfect World - niestety nie umiem...

mikim
Gramowicz
03/01/2009 18:44

Nie lubię gier MMO, odpuszczę sobie ją ;p.

TobiAlex
Gramowicz
03/01/2009 18:41

Szkoda, że CDP nie zajął się lokalizacją bardziej popularnych gier i przede wszystkim gier z przyszłością takich jak WoW, LotRO czy WAR a nie gry, która prędzej czy później podzieli los np. Tabula Rasa.