Poza firewallem: gry bez prądu – karcianki

Hakken
2008/04/17 18:11
1
0

Saga Georga R. R. Martina pod zbiorczym tytułemPieśń lodu i ognia zdobyła uznanie krytyków oraz wiernych fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że dość szybko zaczęły pojawiać się gry osadzone w tym właśnie świecie. Dziś opowiemy Wam o karciance A Game of Thrones CCG.

Poza firewallem: gry bez prądu – karcianki

Był rok 2002. Rynek gier karcianych już okrzepł i – zdawałoby się – został nasycony. Oprócz klasycznych i popularnych pozycji, takich jak Magic: the Gathering czy Legenda Pięciu Kręgów, na rynku istniało też wiele karcianek mniej lub bardziej eksperymentalnych. Wiele z nich okazało się efemerydami pomimo bardzo ciekawych, nowatorskich zasad i oszałamiającej oprawy graficznej. Na tym rynku bowiem istnieją bardzo brutalne zasady przetrwania. Gra, aby nie trafić do lamusa, musi być cały czas rozwijana oraz oferować liczne bonusy dla fanów oraz rozbudowany system turniejowy. Inaczej mówiąc, wymaga gigantycznych inwestycji. Fantasy Flight Games miało doświadczenie i fundusze. Dlatego do dziś, po sześciu latach, A Game of Thrones CCG jest marką rozpoznawalną i nietrudno znaleźć chętnych do zabawy (największy koszmar posiadaczy unikatowych, wymarłych gier).

Całość tekstu znajdziecie tutaj.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Usunięty
Usunięty
17/04/2008 19:11

Nawet fajne, te karcianki coraz bardziej mi się podobają.