Steam bogatszy o więcej gier Ubisoftu

Renor Mirshann
2008/04/02 16:18

Usługa Steam Firmy Valve wzbogaci się w najbliższych tygodniach o ponad 40 gier z pecetowego katalogu Ubisoftu, w tym o oczekiwany port Assassin's Creeda w wersji rozszerzonej. Niestety, wszystkie tytuły będą dostępne (przynajmniej na razie) wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Rozwoju usługi Steam ciąg dalszy, a tym razem głównym zainteresowanym jest francuski gigant wydawniczy branży gier wideo - Ubisoft. Firma dogadała się ze studiem Valve w sprawie pojawienia się na jego słynnej platformie ponad 40 pecetowych tytułów wcześniej na niej niedostępnych. Steam bogatszy o więcej gier Ubisoftu

Wśród zapowiadanych nowości jest Assassin's Creed, czyli gra, która nieźle namieszała w zeszłorocznych listach najlepszych konsolowych produkcji. Teraz w końcu i właściciele pecetów będą mogli poznać przygody Altaïra, rozszerzone o nowe możliwości rozgrywki. Na Steam trafi również m.in. seria IL-2 Sturmovik, tytuły firmowane przez Toma Clancy'ego, klasyczne strategie fantasy z cyklu Heroes of Might & Magic oraz FPS Far Cry.

Firma nie podała, kiedy konkretnie będzie można się w nie zaopatrzyć w nowy, cyfrowy sposób, ale ma się to stać w najbliższych tygodniach. Jeśli chodzi o wcześniejsze relacje Ubisoftu i Valve, to można wymienić chociażby grę Dark Messiah of Might & Magic, która pojawiła się na Steamie równocześnie z premierą wersji pudełkowej.

GramTV przedstawia:

Na koniec ważna, niezbyt wesoła wiadomość - wszystkie te zapowiadane cuda będą niestety dostępne na razie wyłącznie dla mieszkańców USA i Kanady. Co więcej, studio Valve tłumaczy się, że nie jest to ich wina - taką decyzję podjął sam Ubisoft. Cóż, jeśli firma nie ma ochoty na pieniądze graczy z innych miejsc na świecie, trudno.

Komentarze
26
Blackhand
Gramowicz
03/04/2008 13:06
Dnia 02.04.2008 o 20:16, tomas92 napisał:

Pewnie w Europie dużo więcej ludzi kupuje wersje pudełkowe, dlatego ograniczenie tylko do Ameryki :) Swoją drogą nic by nie stracili udostępniając gry dla całego świata.

Podejrzewam, że raczej Ubi nie chce mieć konkurencji na "swoim" rynku :).Ciekawe, które części HoMM będą na Steamie (w przypadku dwóch pierwszych może być problem z zaimplementowaniem audiotracków xD).A co do ostatniego akapitu - czemu "niestety"? Dla przeciętnego Polaka steamowe ceny są równie atrakcyjne, jak wyrywanie paznokci czy przypalanie papierosem (o kuriozalnych przypadkach jak swego czasu Sin: Episodes nie warto nawet wspominać :)).

Usunięty
Usunięty
03/04/2008 12:03

Wystarczy spojrzeć na pierwsze 5-10 tytułów. Gdzie te niższe ceny? http://www.steampowered.com/v/index.php?area=all&initial=1&cc=PL

Usunięty
Usunięty
03/04/2008 07:24
Dnia 03.04.2008 o 07:19, WIELKus napisał:

ja bardzo czekam a assassina creed muszę go mieć ale tylko nie na steamie bo bo nie chciał bym

Ale chyba na STEAM mozesz miec wersje angielska w Polsce, takze moze warto sie zastanowic? ;-D




Trwa Wczytywanie