1000 gier na X360 tego lata?

Renor Mirshann
2008/03/17 11:15
28
0

Biblioteka gier na Xboksa 360 jeszcze w te wakacje przekroczy tysiąc tytułów - zapewnia wiceszef europejskiego oddziału Microsoftu ds. tej konsoli, Chris Lewis. Ta imponująca liczba ma powstać z połączenia oferty tytułów pudełkowych i dostępnych w serwisie Live Arcade. Obecnie to około 570 produkcji.

Chris Lewis - wiceprezes xboksowego oddziału Microsoftu w Europie - zapewnił w wywiadzie dla serwisu MCV, że X360 będzie pierwszym current-genem, którego ogólnoświatowa biblioteka dostępnych tytułów przekroczy tysiąc. Nie jest to żadną niespodzianką, w końcu jest najdłużej obecnym na rynku sprzętem do grania obecnej generacji. Mało kto przewidywał natomiast, że stanie się to już w te wakacje - a tak właśnie twierdzi Chris. Jego zapowiedź dotyczy połączonych sił produkcji pudełkowych (obecnie w liczbie nieco ponad 450) i tych z usługi Xbox Live Arcade (obecnie ponad 120). 1000 gier na X360 tego lata?

Tak duży wybór produktów branży wirtualnej rozrywki - gdy już stanie się faktem - ma być ważną, często podkreślaną kartą przetargową konsoli MS w walce z konkurencją i pomóc przekonać do niej kolejne rzesze graczy. Rekord wszech czasów w ilości wydanych gier na jedną konsolę należy do PS2, której anglojęzyczna biblioteka to około 1700 tytułów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
28
Uspatente
Gramowicz
17/03/2008 23:10

No i? Ile z tych gier wartych jest zainteresowania? 20-30? Ile kupi przeciętny użytkownik (zwłaszcza w Polsce)?

ConayR
Gramowicz
17/03/2008 17:39
Dnia 17.03.2008 o 17:12, Azreix napisał:

Zaraz, zaraz. Skoro do tej pory powstało te 570, to jakie by musiało nasapić dzikie tempo, że zrobić ten 1000 w parę miechów.

MS liczy (prawdopodobnie słusznie) na wysyp gier tworzonych przez społeczność w XNA.

Backstabber
Gramowicz
17/03/2008 17:12

Zaraz, zaraz. Skoro do tej pory powstało te 570, to jakie by musiało nasapić dzikie tempo, że zrobić ten 1000 w parę miechów.

tomas92
Gramowicz
17/03/2008 16:37

Ciekawe, czy znajdzie się ktoś, kto by przeszedł te wszystkie gry w 100% :) W sumie to powinni liczyć tylko tytuły pudełkowe, bez tych z XLA.

xbitPOL
Gramowicz
17/03/2008 16:28

Moim zdaniem to kompletna bzdura. Jeśli najnowszy Xbox w wakacje osiągnie taką lub wyższą liczbę stworzonych na niego gier, przyznam, że byłem głupi (a to nowość...). :P

ConayR
Gramowicz
17/03/2008 16:20
Dnia 17.03.2008 o 15:42, Erunn0 napisał:

Jeśli PlayStation 2 udało się osiągnąć wynik 1700 i to bez gier w stylu Xbox Arcade, to 570 tytułów konsoli Microsoftu to nic wielkiego. Przecież np. tetris pobrany z Xbox Live nie powinien zasiadać w "bibliotekę gier na Xboksa 360" wraz z GoW-em, SKATE-m albo HALO-em (xD).

Ale już "Tetris Worlds" na PS2 to się powinien liczyć, prawda? W końcu wlicza się w tych 1700 gier...

marmas
Gramowicz
17/03/2008 15:58

Jeżeli do wakacji X360 chce dobic do 1000 gier, to czeka nas zapewne zalew crapu :/ Ja bym wolał kilka hiciorów, które byłyby warte o wiele więcej niż kilkaset innych, przeciętnych gier.

wraaagh
Gramowicz
17/03/2008 15:42

Eee-tam, żadna nowina.Jeśli PlayStation 2 udało się osiągnąć wynik 1700 i to bez gier w stylu Xbox Arcade, to 570 tytułów konsoli Microsoftu to nic wielkiego. Przecież np. tetris pobrany z Xbox Live nie powinien zasiadać w "bibliotekę gier na Xboksa 360" wraz z GoW-em, SKATE-m albo HALO-em (xD).

Vegan
Gramowicz
17/03/2008 15:35

Wole żeby było 1000 gier extra/dobrych/średnich/słabych niż 20 gier super mega wykopistych... każdy ma swoje gusta i jednemu gra kiczowata będzie sie podobała, a inny będzie na nią spluwał. Tak więc gratulacje dla Xboxa :)

Pile
Gramowicz
17/03/2008 15:27

O to chodzi! O by tak dalej!

Kazmierczak-M
Gramowicz
17/03/2008 15:10

Hmmm ... swoją drogą to dziwne że na Xa jest tak dużo gier a na PS3 sporo mniej. Wniosek : trzeba by kupić Xa .

Rafix_94
Gramowicz
17/03/2008 15:05

J tam czekam na pierwszy 1000 gier na PS3 :D

master_matrox
Gramowicz
17/03/2008 15:01

Hm, taka ilość gier jest imponująca.Ale gdy przeczytałem, że będą wliczać się w to również gierki z Xbox Live Arcade to zmieniłem zdanie. Owszem, są tam niekiedy naprawdę bardzo fajne gry, ale nie są to pełnoprawne produkcje i liczenie ich obok z takimi grami jak na przykład Halo 3 czy Gears of War jest trochę nie na miejscu...

przemas15
Gramowicz
17/03/2008 14:59

Tyle gier na Xboxa 360 a ciekawe ile na PC he

Gol_Galad
Gramowicz
17/03/2008 14:58

Pff... Co za idiotyzm dodawać do gier pudełkowych, te minigierki z XLA, toć na PS2 WSZYSTKIE gry były pełnoprawnymi produkcjami, a nie typowymi grami, które powinny być freeware... :p

Sephirath
Gramowicz
17/03/2008 14:50

Heh, ja tam się cieszę, że się rynek rozwija, ale czy zasuwanie tyluset gier ma jakiś sens marketingowy poza pokazem siły? No nie bardzo :P

Pawciu45
Gramowicz
17/03/2008 14:30

I pod koniec lata zostanie im 999 gier;PPS2 nic nie pobije, co pokazują ostatnio opublikowane wyniki sprzedaży i ten nie pobity rekord;););)

Feallan
Gramowicz
17/03/2008 14:28

"Biblioteka gier na Xboksa 360 jeszcze w te wakacje przekroczy tysiąc tytułów - zapewnia wiceszef europejskiego oddziału Microsoftu ds. tej konsoli, Chris Lewis. Ta imponująca liczba ma powstać z połączenia oferty tytułów pudełkowych i dostępnych w serwisie Live Arcade. Obecnie to około 570 produkcji."Podkreślam - w serwisie Live Arcade. Czyli rozmaite Arkanoidy też się liczą. A skoro tak, to ma PC mamy rocznie ze 2000 tytułów. :D

Molthis
Gramowicz
17/03/2008 14:26

a od kiedy przewazaja super gierki? zawsze na kazdej platformie najwiecej jest slabych / srednich.

Blasting_Power
Gramowicz
17/03/2008 14:12

Pewnie wliczą w to gry z XNA (w które można oczywiście grać także na PC ;)). Ciekawe czy ktoś kiedyś policzy ilość wszystkich gier na PC, łącznie z flashowymi (które prezentują coraz wyższy poziom), niezależnymi itd.

White_Eagle
Gramowicz
17/03/2008 13:47

Ciekawe ile jest gier na PC ?

Braveheart
Gramowicz
17/03/2008 12:54

hmmmm a ja się zastanawiam czy się wyrobią ... z tym no ale pożyjemy zobaczymy

metronom
Gramowicz
17/03/2008 12:30
Dnia 17.03.2008 o 12:21, whiteghost napisał:

Piękny marketingowy bełkot - ponad 1000 gier. Szkoda tylko, że duża część z nich to gry z arcade. Myśląc w podobny sposób posiadacze PC mają już parę milionów gier, wliczając w to wszystkie gry internetowe, freeware itp.

Masy kochają taki bełkot ;-]

MLODY2K6
Gramowicz
17/03/2008 12:24

JA MAM NARAZIE 4 :D

whiteghost
Gramowicz
17/03/2008 12:21

Piękny marketingowy bełkot - ponad 1000 gier. Szkoda tylko, że duża część z nich to gry z arcade. Myśląc w podobny sposób posiadacze PC mają już parę milionów gier, wliczając w to wszystkie gry internetowe, freeware itp.

Garadon
Gramowicz
17/03/2008 12:04

PS2 ma około 4000 tytułów.

deusER4
Gramowicz
17/03/2008 11:56

idą na ilość i nawet sie tego nie wypierają.. a nawet chwalą. gdzie te czasy że developerzy i wydawcy dbali o jakość swych produktów :/

Kris_bla
Gramowicz