Assassin's Creed na PC - jednak nie takie straszne wymagania

Zaitsev
2008/02/16 21:25
206
0

Ekipa studia Ubisoft Montreal wzięła sobie do serca uwagi graczy dotyczące zbyt wysokich wymagań Assassin's Creeda w wersji na PC. Po tygodniach prac nad optymalizacją kodu zmniejszono poziom minimalnej ilości RAM-u potrzebnej do odpalenia gry oraz... nie, tylko to...

Jakiś czas temu gracze poznali wymagania minimalne przeboju Ubisoftu - Assassin's Creed. Blady strach padł wtedy na posiadaczy sprzętu starszego niż 15 minut. Na szczęście z przystawionym do gardła widelcem developerzy zabrali się do roboty. Po kilku tygodniach optymalizacji kodu wymagania minimalne AC prezentują się następująco:

"System: Windows® XP/Windows Vista® (wyłącznie)
Procesor: Dual core 2.6 GHz Intel® Pentium® D lub AMD Athlon™ 64 X2 3800+ (Intel Core® 2 Duo 2.2 GHz lub AMD Athlon 64 X2 4400+ lub lepszy rekomendowany)
RAM: 1 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista
Karta video: 256 MB DirectX® 10.0 lub DirectX 9.0, z Shader Model 3.0 lub wyższym (zobacz listę sprzętu)*
Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0 lub 10.0 (rekomendowana 5.1)
Wersja DirectX: DirectX 9.0 lub 10.0 (dołączone do dysku)
Czytnik: DVD-ROM (odczytujący płyty dwuwarstwowe)
Miejsce na dysku twardym: 8 GB
Opcjonalne urządzenia peryferyjne: klawiatura, mysz, opcjonalnie pad (rekomendowany kontroler Xbox 360®)

Karty graficzne obsługiwane w momencie wydania:
ATI® RADEON® serie X1600*/1650*-1950/HD 2000/3000
NVIDIA GeForce® serie 6800*/7/8/9
* wspierane tylko PCI Express"

GramTV przedstawia:

Komentarze
206
Khem
Gramowicz
17/04/2008 20:02

Zastanawiam się czy na moim sprzęcie AC pójdzie. Oto moja konfiguracja Dwurdzeniowy procesor Genuine Intel(R) CPU T2400 @ 1.83GHz ;1022.1 MB ; NVIDIA GeForce Go 7300 (GeForce Go 7300) 512MB. Sprawdzałem na stronce systemrequirementslab.com i zasadniczo tylko procesor zaznaczył mi jako za wolny a całą resztę jako spełniające wymagania recommended lub wyżej. Nie wiem tylko jak to się przekłada na praktykę. Ta stronka nieomylna nie jest.

Kardimon
Gramowicz
12/04/2008 18:24
Dnia 11.04.2008 o 12:49, AdrianPL1985 napisał:

Kupiłem już tą gre i na prawde szczena mi odpadła, wymagania są na prawde malusienkie porównając do crysisa.Mój sprzęt to G 8800 GTS KO 320 MB Evegi (ten piierwszy zanim zaczyłe pojawac się rózne klony typu GT GS itp) Athlon 6200+ 4 GB ramu i dysk 2*500Gb . Na tym sprzęcie cryssis pod XP szedł na Hight detalach w 1280x1024 miałem tak 22-30 fps. Assassin''s Creed: na tym samysm sprzęcie pod Vista w direktx 10 i wszystko na full nie schodzi poniżej 120 fps.najczęsciej jest to 140-120 fps mierzyłem Fraps. Tak że Fruwa a nie chodzi , naprawde chłopaki z Ubi sie postarali i wszystko pieknie ładnie chodzi to dobry znako bo może Farcry 2 tez dobze zoptymalizują.

Zciemniacz.Nie mogłeś teraz jej kupić.A co do wymagań to naprawdę więkrzych sie spodziewałem...

NecroVisioneR
Gramowicz
12/04/2008 18:12

Mam pytanko gdzie tą gre kupiłeś?Premiera w polsce będzie za 6 dni....

AdrianPL1985
Gramowicz
11/04/2008 12:49

Kupiłem już tą gre i na prawde szczena mi odpadła, wymagania są na prawde malusienkie porównając do crysisa.Mój sprzęt to G 8800 GTS KO 320 MB Evegi (ten piierwszy zanim zaczyłe pojawac się rózne klony typu GT GS itp) Athlon 6200+ 4 GB ramu i dysk 2*500Gb . Na tym sprzęcie cryssis pod XP szedł na Hight detalach w 1280x1024 miałem tak 22-30 fps. Assassin''s Creed: na tym samysm sprzęcie pod Vista w direktx 10 i wszystko na full nie schodzi poniżej 120 fps.najczęsciej jest to 140-120 fps mierzyłem Fraps. Tak że Fruwa a nie chodzi , naprawde chłopaki z Ubi sie postarali i wszystko pieknie ładnie chodzi to dobry znako bo może Farcry 2 tez dobze zoptymalizują.

pawsio
Gramowicz
25/03/2008 15:21

geforce 7300gt

Baluk25
Gramowicz
25/03/2008 13:09

I tak mam 2 GB ramu, więc jest git. A co do reszty do pójdzie. Więc...będę assassynował :D

Sareth
Gramowicz
25/03/2008 12:45
Dnia 24.03.2008 o 19:44, pawsio napisał:

a ja mam takie pytanko czy jak mam procka 2.21 ghz ale nie dwu rdzeniowego czy gra mi pojdzie?? nie chcial bym ryzykowac

nie bo oficjalnie gra nie wchodzi na prockach jedno rdzeniowych ale możesz sprubować ale jeszcze pytanko jakom masz kartę graficzną?

pawsio
Gramowicz
24/03/2008 19:44

a ja mam takie pytanko czy jak mam procka 2.21 ghz ale nie dwu rdzeniowego czy gra mi pojdzie?? nie chcial bym ryzykowac

milten6
Gramowicz
06/03/2008 15:08

Wiem, że na stronie Cenegi i gramu piszę w wymaganiach o pentiumIV ^^. Oficjalne wymagania Ubi mówiły co innego. Teraz, dzięki ostatnim newsom, wiadomo, że na procku jednordzeniowym gra faktycznie się uruchomi.Mówiłem przecież, że na 99% ;P!

Pernia
Gramowicz
06/03/2008 14:23
Dnia 29.02.2008 o 12:17, milten6 napisał:

Oficjalnie gra nie uruchomia się na jednordzeniowych procesorach. Na 99% Ci się nie uruchomi, ale zawsze możesz spróbować :P.

Taak? :P To powiedz mi dlaczego Gra Potrzebuje minimalnie Pentium IV 2.6 Ghz ? :P. Zobacz wymagania na gramie, a pozatym, jeżeli będziesz naprawde dobrze szukał w necie, to możesz znalezc fora z warezem, na ktorych mówią że gra na 1 rdzeniowych prockach działa. Aczkolwiek ja nie gwarantuję, grac nie grałem, i piracic nie mam zamiaru.

Jaremoll
Gramowicz
06/03/2008 14:17

Co???;o;o;o jak to nie uruchomi sie?? o niczym takim nie słyszałem. Jak mi się nie uruchomi oficjalnie wyzwę Ubisoft!!!

milten6
Gramowicz
29/02/2008 12:17

Oficjalnie gra nie uruchomia się na jednordzeniowych procesorach. Na 99% Ci się nie uruchomi, ale zawsze możesz spróbować :P.

Azazell3
Gramowicz
29/02/2008 11:58

A jeśli posiadam Athlon 64 3000, 2 gb ram i GF 7600 Zalman edition to jest szansa, że zagram i da radę grać na LoW detalach?Bo nigdzie na forach nie mogę znaleźć informacji co będzie jeśli gra zostanie uruchomiona na 1-rdzeniowym procesorze. Wiadomo coś o tym?Liczę na cud, że da radę zagrać.

milten6
Gramowicz
29/02/2008 08:11

Najlepiej gdybyś podał jaki masz budżet na kartę graficzną. Proszę odpowiedz na mojego ostatniego posta w tym temacie http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=26298 bo tu się z lekka offtop robi ^^.

kabak5
Gramowicz
28/02/2008 21:57
Dnia 28.02.2008 o 19:39, milten6 napisał:

> bo wszystko inne to nie > takie wązne. Nieważne? Pomyśl o silnym zasilaczu, bo wątpię aby obecny pociągnął to wszystko :P. Swoją drogą odradzam kupno x1650. Tak słaba karta będzie ograniczać możliwości reszty sprzętu, a w konsekwencji przyczyni się do gorszych detali w AC, choć przy reszcie configu + niezłej karcie pograsz spokojnie na średnich.

to bardzo proszę doradx mi dobrą kartę graficzna tylko niezbyt drogą aby gra dobrze chodziła nie na max. detalach ale średnich.

milten6
Gramowicz
28/02/2008 19:39
Dnia 28.02.2008 o 18:28, kabak5 napisał:

bo wszystko inne to nie takie wązne.

Nieważne? Pomyśl o silnym zasilaczu, bo wątpię aby obecny pociągnął to wszystko :P. Swoją drogą odradzam kupno x1650. Tak słaba karta będzie ograniczać możliwości reszty sprzętu, a w konsekwencji przyczyni się do gorszych detali w AC, choć przy reszcie configu + niezłej karcie pograsz spokojnie na średnich.

kabak5
Gramowicz
28/02/2008 18:28
Dnia 28.02.2008 o 16:18, milten6 napisał:

Na to pytanie, nie da się odpowiedzieć. Po prostu nikt nie testował gry na tej karcie. Jednak, gdy liczyć na płynną grę, lepiej zainwestuj w lepszą kartę. [Edit] Najlepiej powiedz jaki masz sprzęt, bo może się okazać, że oprócz karty będziesz musiał wymienić coś jeszcze.

No więc na razie mój komputer jest dziadowy ale ojciec przed premierą assassina kupuje mi procka dual core 2,2 z płytą główną a procka można podkręcić do 3,2GHz więc procek bedzie ok moim zdaniem kupuje 2GB Ram i jeszcze karte graficzną bo wszystko inne to nie takie wązne.

milten6
Gramowicz
28/02/2008 16:18

Na to pytanie, nie da się odpowiedzieć. Po prostu nikt nie testował gry na tej karcie. Jednak, gdy liczyć na płynną grę, lepiej zainwestuj w lepszą kartę.[Edit]Najlepiej powiedz jaki masz sprzęt, bo może się okazać, że oprócz karty będziesz musiał wymienić coś jeszcze.

kabak5
Gramowicz
28/02/2008 14:40
Dnia 28.02.2008 o 11:47, milten6 napisał:

A czy ktoś mówi, że na x1300 gra się uruchomi? Mocy karty nie określa się po ilości pamięci. http://www.gph.benchmark.pl/ Porównaj swoją kartę, z x1600 i policz sobie ile razy Twoja karta jest wolniejsza :P. 3Dmarki nie odzwierciedlają dokładnego wyniku FPSów w grach, jednak dają ogólny zarys wydajności karty.

A czy na karce radeon x1650 by dobrze hulała bo chce grac w tą gre"płynnie"

milten6
Gramowicz
28/02/2008 11:56

Odnośnie shaderów, to gra wymaga 3.0, a Radeon 9600 wspiera ShaderModel w wersji 2.0, więc na 99% się nie uruchomi.

rhyz
Gramowicz
28/02/2008 11:51
Dnia 28.02.2008 o 11:39, kabak5 napisał:

> > A i mam takie pytanie > > bo mim zdaniem mam dobrą kartę graficzną Radeon 9600 extreme edition 256 MB Ram > a myślę > > ze powinno pójść czy tylko wybrane modele?? > Radek 9600 to byla dobra karta dawno temu, nie znam tej extreme edition, ale niewiele > to zmienia. Wiele gier na tym jeszcze pojdzie, ale AC wspiera oficjalnie ATI od x1600 > i GF od 6800 w gore, czyli sporo nowsze i mocniejsze karty od twojej sa podawane jako > minimum. Mysle ze nawet jak gra sie uruchomi to nie bedzie dalo sie grac. No ale jak to przecież te z wersji x1300 też mają po 256MB Ramu wię dlaczego na mojej ma nie pójśc?

sama ilosc pamieci RAM nie decyduje o mocy karty, jakby tak bylo to wszyscy by kupowali np. GF8600 z 1024 mb pamieci. W starszych modelach takich jak radek 9600 te 256 ramu efektywnie nie jest wykorzystywane, podobna wydajnosc mialbys ze 128 mb , dlatego napisalem ze gra moze i odpali (choc nie wiem jakie jest min. shaderow na AC), ale na sensowne granie bedzie to za malo. Dlatego nie kupowalbym gry na ten sprzet tylko poczekal jak bedzie chodzic innym na mocniejszych kartach, wtedy bedziesz wiedzial na 100%.

milten6
Gramowicz
28/02/2008 11:47

A czy ktoś mówi, że na x1300 gra się uruchomi? Mocy karty nie określa się po ilości pamięci. http://www.gph.benchmark.pl/Porównaj swoją kartę, z x1600 i policz sobie ile razy Twoja karta jest wolniejsza :P. 3Dmarki nie odzwierciedlają dokładnego wyniku FPSów w grach, jednak dają ogólny zarys wydajności karty.

kabak5
Gramowicz
28/02/2008 11:39
Dnia 28.02.2008 o 11:25, dobrakos napisał:

> A i mam takie pytanie > bo mim zdaniem mam dobrą kartę graficzną Radeon 9600 extreme edition 256 MB Ram a myślę > ze powinno pójść czy tylko wybrane modele?? Radek 9600 to byla dobra karta dawno temu, nie znam tej extreme edition, ale niewiele to zmienia. Wiele gier na tym jeszcze pojdzie, ale AC wspiera oficjalnie ATI od x1600 i GF od 6800 w gore, czyli sporo nowsze i mocniejsze karty od twojej sa podawane jako minimum. Mysle ze nawet jak gra sie uruchomi to nie bedzie dalo sie grac.

No ale jak to przecież te z wersji x1300 też mają po 256MB Ramu wię dlaczego na mojej ma nie pójśc?

rhyz
Gramowicz
28/02/2008 11:25
Dnia 28.02.2008 o 10:32, kabak5 napisał:

A i mam takie pytanie bo mim zdaniem mam dobrą kartę graficzną Radeon 9600 extreme edition 256 MB Ram a myślę ze powinno pójść czy tylko wybrane modele??

Radek 9600 to byla dobra karta dawno temu, nie znam tej extreme edition, ale niewiele to zmienia. Wiele gier na tym jeszcze pojdzie, ale AC wspiera oficjalnie ATI od x1600 i GF od 6800 w gore, czyli sporo nowsze i mocniejsze karty od twojej sa podawane jako minimum. Mysle ze nawet jak gra sie uruchomi to nie bedzie dalo sie grac.

kabak5
Gramowicz
28/02/2008 10:32
Dnia 22.02.2008 o 14:13, Gorn7 napisał:

A mi gra nie pójdzie procek mam za cienki bo tylko 3,2 Ghz, ale gre kupie oczywiście premierówkę, tyle że na półce będzie stać:P

jesli masz jednojajowego bo jeśli dwa jaja to spokojnie pójdzie. A i mam takie pytanie bo mim zdaniem mam dobrą kartę graficzną Radeon 9600 extreme edition 256 MB Ram a myślę ze powinno pójść czy tylko wybrane modele??

Gorn7
Gramowicz
22/02/2008 14:13

A mi gra nie pójdzie procek mam za cienki bo tylko 3,2 Ghz, ale gre kupie oczywiście premierówkę, tyle że na półce będzie stać:P

Gorn7
Gramowicz
22/02/2008 14:13

A mi gra nie pójdzie procek mam za cienki bo tylko 3,2 Ghz, ale gre kupie oczywiście premierówkę, tyle że na półce będzie stać:P

dannik
Gramowicz
21/02/2008 22:14

Jak się cieszę, że nie będę musiał upgrejdowac mojego starego kompa... Do tego czasu powinienem miec nowego. :)

Paaavlo
Gramowicz
21/02/2008 20:35

Już nastawiłem się na zakup ;)Spokojnie mój komp to uciągnie, a gra wygląda na naprawdę świetną. Jest świena, bo w końcu była już w wersji konsolowej :)

KyRo4
Gramowicz
21/02/2008 06:22

na poczatku było wielkie rozczarowanie wymaganiami ;/ a teraz sobie mysle spox!!Intel core 2 duo: 2X2 ghzram:1gbkarta graficzna: GF 8500gt 512mb

Paslaw
Gramowicz
19/02/2008 18:30

witam! Czy pujdzie mi ta gra na rozdzielczosci 1920 na 1200 pikseli a jak tak to na jakich detalach ??????????????? konfiguracja: monitor EIZO FLEXSCAN S2411W (24cale) , procesor INTEL CORE 2 DUO E6700 (2,66 Ghz) , 2GB RAM GEIL ULTRA , karta graficzna EVGA GEFORCE 8800 GTX KO , dwa dyski SEAGATE PO 320 GB , WINDOWS XP

Sawina
Gramowicz
18/02/2008 22:52

ja tam nigdy nie mam problemu z grami na maxa :D

Shini
Gramowicz
18/02/2008 22:18

Ach, śmiganie Altairem po Ziemi Świętej ^^ Gdyby nie kilka schematów i czasami denerwujący brak skradania w skradaniu gra byłaby genialna. Jade i jej ekipa z Ubi Montreal postarali się i zrobili gre świetną, niestety hype i niesprecyzowane wymagania graczy położyły trochę jej sukces. Ale trylogia będzie :)

rottos
Gramowicz
18/02/2008 22:16

no mi pojdzie ;p a juz sie martwilem ze tylko na minimalach ;D...core 2 duo e6550 2.4Ghz (bez oc)2x2 GB ramu 800Mhz8800GT 512Mb pamiecimoze jeszcze go podkrecem ;p moze na srednich pojdzie xD chyba ze jeszcze zoptymalizuja xD brawo dla tej ekipy odwalila kawal niezlej roboty ... czapki z głow !!

dave03
Gramowicz
18/02/2008 22:07

Lepiej by było jakby zamiast z RAM-em zjechali w dół z procesorem czy kartą graficzną, gdyż wymiana tych podzespołów jest znacznie bardziej skomplikowana i kosztowna. Zwłaszcza, że na dzień dzisiejszy kupno kości RAM-u to wydatek rzędu 170zł.Najciekawsze jest natomiast to - "wspierane tylko PCI Express". Nieładnie;/

shinoda
Gramowicz
18/02/2008 21:58
Dnia 18.02.2008 o 21:53, Irc100 napisał:

> hmmm jestem ciekaw jak będzie gra rozpoznawała czy karta jest na PCI a nie na AGP. A > co jeśli będe miał Radka 2400 HD na AGP, są takie egzemplarze. Sądzisz że nawet nie pozwoli włączyć gry jeśli się ma na AGP? Ja mam i zamierzam grę jakoś sprawdzić przed kupnem... Ale myślę że sobie pogram na mojej x1300xt...

no pisze "TYLKO" PCI jestem ciekawy o co im chodzi

John_McClane
Gramowicz
18/02/2008 21:53
Dnia 18.02.2008 o 13:48, marcinshinoda napisał:

hmmm jestem ciekaw jak będzie gra rozpoznawała czy karta jest na PCI a nie na AGP. A co jeśli będe miał Radka 2400 HD na AGP, są takie egzemplarze.

Sądzisz że nawet nie pozwoli włączyć gry jeśli się ma na AGP?Ja mam i zamierzam grę jakoś sprawdzić przed kupnem... Ale myślę że sobie pogram na mojej x1300xt...

W1tch3r
Gramowicz
18/02/2008 15:54

No to teraz sobie pogram, trza tylko procka wymienić ;P

shinoda
Gramowicz
18/02/2008 13:48

hmmm jestem ciekaw jak będzie gra rozpoznawała czy karta jest na PCI a nie na AGP. A co jeśli będe miał Radka 2400 HD na AGP, są takie egzemplarze.

lelel-94
Gramowicz
18/02/2008 11:41

Holllaaaaaaa! Win XP 32 bit obsługuje do 3 GB RAM-u! A do Sztywnego- 7600 Może i ma 512 RAM-u ale ilość potoków renderujących to chyba 16 na 24, a szyna to 128 bit, więc nie ma szans na Maxa...

Sztywny_pl
Gramowicz
17/02/2008 22:31

No, to będzie kolejna gra do kolekcji tych, które chodzą na pełnych detalach ^^ W końcu 7600gs z 512mb na pokładzie powinien pociągnąć?

John_McClane
Gramowicz
17/02/2008 22:23

Trzymajcie mnie bo po prostu....Wymagania karty sie podwyższyły! Wcześniej moją kartę obsługiwało!*ATI RADEON serie X1300-1950 / HD 2000 / 3000NVIDIA GeForce serie 6600-6800 / 7 / 8 / 9A teraz nie! To ja już wole ten 1 gb ramu więcej bo mam...

Roberto_7
Gramowicz
17/02/2008 22:14

Bardzo mnie to cieszy, przynajmniej nie trzeba będzie wkładać tyle kasy aby odpalić jedną grę, lecz ja i tak obawiam się, że mój sprzęt nie pociągnie tych wymogów. ;P

Xiltyn
Gramowicz
17/02/2008 22:12

Nie no ok... ja rozumiem że te wymagania możę nie są minimum ale bądźmy szczerzy... nie można aż tak załamywać rąk bo każdy kto teraz kupuje kompa do gier.. i zaznaczam do gier! to pożera te zalecane wymagania na śniadanie! ja rozumiem że jak ktoś ma kompa dwa lata czy trzy to narzeka ale przecież to jest gra z marca 2008 a nie 2005 czyż nie? ja mam kompa rok i w gruncie rzeczy to mi tylko brakuje procka żeby spokojnie sprostać zalecanym a taki amd kosztuje w sumie trochę ponad 300zł na allegro i to na gwarancji... stawcie czoła realiom bo takie one są a nie załamujcie rąk jak tylko zobaczycie wymagania nowej gry... ja nikogo nie chcę obrażać bo fakt jest faktem i programistom się nie chce czasem kodu zoptymalizować ale weźcie też pod uwagę że gry pod konsole są pisane nieco inaczej bo pod daną konfigurację konsoli co daje możliwość o wiele lepszej optymalizacji... na PC tak się nie da bo konfiguracja nie jest stała i się zmienia... ehh... mam przeczucie że niewielu podzieli moje zdanie ale taka jest smutna prawda i tyle...

G4z
Gramowicz
17/02/2008 21:25

Obrazek genialny ;) Wymagania ?? No teraz da się przeżyć... ledwo

kollasus
Gramowicz
17/02/2008 21:16

No i bardzo dobrze, że zoptymalizowali :D A obrazek z "LoL" wymiata xDD A ja mam 2x512Mb w Dualu... Zdało by się więcej o 1Gb. No, poczekam trochę po premierze, zupgrade''uję sprzęt (miejmy nadzieję) i powinno być git ;]

Kfaq
Gramowicz
17/02/2008 19:35

A procek musi być dwurdzeniowy? Pójdzie na pentium4 2,8 GHz?

Tomek1120
Gramowicz
17/02/2008 18:48

Wątpie żeby konsola uciągnęła Crysis na full detalach z peceta

John_McClane
Gramowicz
17/02/2008 18:46
Dnia 17.02.2008 o 14:04, Aenneus napisał:

Ej wiecie może o co chodzi z tym dvdromem? czy ten czytający płyty dwuwarstwowe to jakiś specjalny jest i nowy model? bo ja mam an przykład dość stary model chyba sprzed dwóch lat dvd nagrywarki. i teraz nie wiem, jeszcze się okaże ze muszę dokupić nowe dvd....

Jeśli działają ci płytki z CDA. Nowe filmy na DVD, oryginalne. I na przykład crysis, bioshock, Call of duty 4 to na pewno to masz...Sądzicie że mi pójdzie mimo karty Sapphire x1300xt (256mb, AGP). Cała reszta ponad minimalne (minimalnie ponad :P)Nie mówcie o wymianie bo mam ją od 3 miesięcy. Zapłaciłem 420 zł za nią. Na kupno nowego już nie miałem kasy...

Selv
Gramowicz
17/02/2008 18:16

Doskonała optymalizacja gry na PC się NIE OPŁACA!Gry to nie dar od ludzkości tylko biznes i to jest całkowicie normalna sprawa.Wracając do tematu, kogo obchodzi to ile GB ramu jest na pudelku, wiele razy udowodniono, że wymagania to jedno a gra to drugie (zarówno w jedną jak i drugą stronę)

maniekk
Gramowicz
17/02/2008 17:52

Witam.Teraz ściągnę na siebie złowieszcze spojrzenia wszystkich obecnych, ale i tak powiem ze mój sprzęt tę grę pociągnie bez bólu. Tylko, żeby gra nie mieliła za mocno dyskiem skoro tak jej ram obniżyli :PPozdrawiam.

tomas92
Gramowicz
17/02/2008 17:39

W sumie dobre i to, bez dokupywania RAM-u pogram sobie na minimalnych :) Wogóle to chyba tańszy jest X360 niż komp potrzebny do grania na maksymalnych detalach :)

Ari13
Gramowicz
17/02/2008 17:04

Śmieszą mnie komentarze typu "Gra jest do dupy bo ma wymagania duże"... U mnie Assasin za cholerę nie pójdzie, ale jestem tego świadom i się z tym pogodziłem. W końcu komp 4 letni: 2.4 celeron, 512 ram, 9550 xt to nie ma zbytnio na co liczyć.Wszyscy którzy kupili komputer minimum rok temu nie będą mieli problemu z tą grą, no bo czy kupuje ktoś teraz geforca 6xxx albo 1 rdzeniowy procek?! A RAM-y? Kosztują grosze.....

metronom
Gramowicz
17/02/2008 16:59

szeretucha"powiedzmy prawe bez ogrodek: programistom poprostu sie nie chce. bo skoro potrafia zrobic gre swietnie wygaldajaca na dx9 na konsoli to tymbardziej powinni robic lepsze gry na PC na dx10 lecz im sie nie chce. i to mnie przeraza ... :("Nie chce im się bo rynkiem gier PC silnie powiązany jest rynek podzespołów. Gdyby optymalizowano gry pod PC tak jak pod konsole to nVidia nie wydawałaby kolejnego GForce''a czy ATI - Radeona, a Intel czy AMD kolejnych procesorów bo i po co.

qq_MoaR
Gramowicz
17/02/2008 16:47

Mi tylko wadzi proc jednordzeniowy ;-) ale 3 GH;-)

kindziukxxx
Gramowicz
17/02/2008 16:31

jakby nie patrzeć jest to wielki sukces, bo naprawdę wielu graczy ma właśnie 1Gb RAM, ale patrząc z drugiej strony, na 1GB gra też by odpaliła, ale tylko czasy ładowania poszczególnych etapów wzrosłyby dość sporo :)

Brolly
Gramowicz
17/02/2008 16:22

Zastanówmy sie:procek - za słabygrafika - za słabaRAM - jupi teraz się zmieszcze (mam 1,5 GB)podsumowując: mam gdzies to 1 GB mniej patrząc na reszte wymagań, całe szczęście że zadowole się CoD4, a na tę grę nigdy nie miałem ochoty.

szypek26
Gramowicz
17/02/2008 15:55

a fe! się chłopaki postarali... mogliby trochę popracować nad tymi wymaganiami... ja niby spełniam zalecane nawet, ale zmieniałem sprzęt miesiąc temu xP ech... wolę pograć w pasjansa jak widzę takie wymagania ;)zaitsev - zajebiaszczy obrazek ^^

Aenneus
Gramowicz
17/02/2008 15:54

JA mam jeszcze jedno takie pytanie. Czy ktoś wie czy duże sieci sklepów jak media czy empik będą prowadziły sprzedaż promocyjną assassina? jak to miało miejsce w wypadku wiedźmina? bo się zastanawiam czy zamówić preordera.... ale chyba tym razem się po prostu 28 marca do media przejadę. jak sądzicie?

hover_tdu
Gramowicz
17/02/2008 15:16

heh co tam ram? mam 4Gb i zaluje również ze nie obniżyli wymagań procka, mam Core2Duo 2x2,0Ghz i mam nadzieje ze ramem naciągne procka i pójdzie.Chociaż oglądając filmiki to i tak twierdze ze na wiekszosci sprzetów, nawet tych co maja minimalne wymagania bedzie sie cielo troche.Tak samo mam z Test Drive Unlimited niby duzo lepszy sprzet niz wymagany, a i tak czasem sie przytnie.Powodzenia

Valium
Gramowicz
17/02/2008 15:01

Nie marudźcie, że programistom się nie chce jak się nie znacie. Na konsolę się chce męczyć z grafiką bo jest jedna architektura i jest prościej. Żeby dobrze zoptymalizować gierkę na PC trzeba robić mnóstwo wariantów (proc AMD+karta Nvidii, Intel+Ati, Intel+Nvidia itd.), więc jeśliby się BARDZO chciało, to koszta idą w górę o miliony dolarów, a produkcja się przedłuża o jakiś rok, dwa.

Petrick
Gramowicz
17/02/2008 14:51

TAaaaak mnie tez strasznie cieszy ta wiadomosc z AC i serdeczne gratulacje dla pracowników Ubi a i dodając cos od siebie musze przyznac ze moj poprzadnik ma racje poniewaz Konsolowe wersje gier na dx9 wygladaja tak pieknie i tak plynnie wlasnie czemu na naszych(o niebo lepszych) komputerach z taka technologia gry potrafia sie zacinac =/Pozdr.

Flesh00er
Gramowicz
17/02/2008 14:50

No to bardzo mnie uszczęsliwili panowie z Ubisoft. Będę mógł sobie pozwolić na granie na średnich detalach!

szeretuch
Gramowicz
17/02/2008 14:17

no ladnie panowie z ubi. cieszy mnie mniejszenie wymagan ale uwazam ze dla wiekszosci gier na pc mozna zminimalizowa wymagnia. dajmy na to Crysis (swietna gra) ma chore wymagania sprzetowe. konsola by yciagnela go bez przycinek mimo to ze komputer ma lepsz podzespoly np. 8800 GT. powiedzmy prawe bez ogrodek: programistom poprostu sie nie chce. bo skoro potrafia zrobic gre swietnie wygaldajaca na dx9 na konsoli to tymbardziej powinni robic lepsze gry na PC na dx10 lecz im sie nie chce. i to mnie przeraza ... :(

NecroVisioneR
Gramowicz
17/02/2008 14:15

Chodzi o to że płyty dwuwarstwowe to te które mają pojemnośc ponad 8gb,sprawdź soebie czy u ciebie takie płyty działają,bo na takiej płytce będzie właśnie nagrany AC.Pozdro

Aenneus
Gramowicz
17/02/2008 14:04

Ej wiecie może o co chodzi z tym dvdromem? czy ten czytający płyty dwuwarstwowe to jakiś specjalny jest i nowy model? bo ja mam an przykład dość stary model chyba sprzed dwóch lat dvd nagrywarki. i teraz nie wiem, jeszcze się okaże ze muszę dokupić nowe dvd....

Adjatha
Gramowicz
17/02/2008 13:41

Iha, upgrade w tym roku (najbliższe miesiące chyba) dojdzie do C2D 2,66, GF 8800GT i 2/3 GB RAM. A tu jeszcze prezencik. Super. :) Oby inne gry też tak dopracowywali (Mass Efect, czy zapowiedziany nowy PoP). Chcieć to móc, dobrze, że niektórzy chcą. :)

Aryam
Gramowicz
17/02/2008 13:36

Wniosek z tego, że jak się tylko chce to potrafi.

Doktor93
Gramowicz
17/02/2008 13:23

WoW. No nieźle. Postarali się. Całe 1 gb RAM. Cóż z tego jeżeli mój komp nie podźwignie nawet tego? Może kiedyś.Pozdrawiam...Fajna grafika ;]

Zauri
Gramowicz
17/02/2008 13:23

wiec teraz moge sie nie obawiac czy gra bedzie sie scinala na najizszych czy nie, uff. U mnie wszystko ledwo co styka z wymaganiami minimalnymi, tylko raamu mam 2 giga :P

gorgrzes
Gramowicz
17/02/2008 13:21

Fajnie, że wymagania poszły w dół (co mnie i tak nie ratuje :-)). No cóż teraz mam kolejny powód, żeby przesiąśc się na konsolę. (Kurcze myślałem, że skoro Gears of War i Lost Planet chodzą na moim sprzęcie w miarę przyzwoicie to w AC też se pogram, a tu kicha. No ale w końcu czego mogłem oczekiwac - w końcu mój komp już parę lat ma, choc w wiele nowości jeszcze grywam)

ryczypisk
Gramowicz
17/02/2008 13:02

bardzo dobrze... bo troche się wystraszyłem tych wymagań... :)

Mattio
Gramowicz
17/02/2008 13:01

:D to sobie zagram :] no co prawda proc amd 3600 2x 64 ale duzo nie brakuje moze pojdzie a zreszta i tak teraz procki tanie mozna zainwestowac ;]

Sandro
Gramowicz
17/02/2008 12:59

heh, świetny obrazek :)Wymagania faktycznie nie takie straszne, tylko ta karta graficzna... :/ Póki co - mój szczyt marzeń...

PtaQ15
Gramowicz
17/02/2008 12:38

Ale dlaczego nie AGP :/ dlaczego?

milten6
Gramowicz
17/02/2008 12:33

Zastanawiam się z czego się tu cieszyć. RAM w obecnych czasach kosztuje bardzo tanio... . Wolałbym aby obniżyli wymagania tyczące się procesora, bo w przeciwieństwie do RAMu, przesiadka na nowy procek, będzie o wiele droższa.

Dawidmak
Gramowicz
17/02/2008 12:29

No teraz damy rade.

FiN
Gramowicz
17/02/2008 12:26

ojezu, całe 60 zł na ramie ludzie zaoszczedza, jaki wydatek.

NecroVisioneR
Gramowicz
17/02/2008 12:16

Teraz te wymagania są bardzo podobne jak te w Crysisie,więc nie narzekajcie że są aż tak wysokie.Pozdro

White_Eagle
Gramowicz
17/02/2008 12:11

Mój komputer ma więcej niż 15 minut :) A tak serio to może się zainteresuje tą grą bo mi ruszy.

Smileyer
Gramowicz
17/02/2008 11:54

LOL caluteńkie 1GB normalnie spadłem z krzesła. I tak mam 2 GB więc nie mi to akurat nie dało , procesor i tak trzeba zmienić ...

deusER4
Gramowicz
17/02/2008 11:50

miła wiadomość, bo mam już zamówiony pre-order.. teraz tylko czekać na premiere :)

Sarturias
Gramowicz
17/02/2008 11:49

Mój stary gruchot nie pociągnie nawet na minimalnych tej gierki :( Jakiś upgrade sprzętu by się przydał... Ale wymagania i tak nie są aż tak wielkie jak na luty 2008 :P 1 GB Ram nie tak dużo...

Luk_Der_Ritter
Gramowicz
17/02/2008 11:36

Łał, aż o 1 GB?? I resztę też?? Szacunek :) Nareście konfiguracja na którą stać przeciętnego Kowalskiego/Nowaka. I fajne jest to zdjęcie :):)

Thompson
Gramowicz
17/02/2008 10:58

Wszystko obniżyli, więc nie biadolcie, że tylko RAM poszedł w dół. :\ Mnie te wymagania przypominają tylko jedno - że już najwyższy czas wymienić sobie większość podzespołów starego komputera.

LightRevan
Gramowicz
17/02/2008 10:58

Hehe.. "PCI Express tylko wspierane" fajnie. Trzeba będzie się pożegnać ze starym Radkiem z serii 9xxx i PIV i oczywiście płytą gł. :(

GwiazdaRocka
Gramowicz
17/02/2008 10:57

Całe szczęście pójdzie mi... Ale i tak zamierzam dokupić ten 1 gb ram aby się bardziej nacieszyć tym cudem!!!Już się nie mogę doczekać!!!:D:D

Blu
Gramowicz
17/02/2008 10:56

Teraz to ja się załapuje jeszcze, chociaż zrezygnowałem już z wydania na PC. Postanowiłem kupić na Xboxa ;]Nie będę się musiał męczyć z komputerem.

tomeczek12
Gramowicz
17/02/2008 10:52

super na niskich pojdzie bez sciecia na celeronie :P

amellas
Gramowicz
17/02/2008 10:51

I teraz nie wiem- czy poczekać do wakacji i dokupić Assasyna na ps3 czy też bulić na edycję made for pc??

tatarinho
Gramowicz
17/02/2008 10:50

A już myślałem, że bd zmuszony kupić 4GB do nowego komputera aby w to zagrać na najwyższych detalach:P Całe szczęście:P

amellas
Gramowicz
17/02/2008 10:49

... i tak kupuję ps3 :P

Liam_H
Gramowicz
17/02/2008 10:49

czy az takie straszne te wymagania minimalne? ja zaplacilem za swojego kompa niecale 2000 ok 2 lat temu i gdyby nie karta graficzna (x550 lol) to nie bałbym się czy mi nie pójdzie.

Tomek1120
Gramowicz
17/02/2008 10:48

A sie śmiali że aż 3GB ramu potrzeba.

amellas
Gramowicz
17/02/2008 10:47

Kurdę no, masakra :) Gdyby nie mój GeForce 7600 gra chodziłaby jak marzenie. podobnie jak Lost Planet... i Wiedźmin... i... No bo co: mam Athlona 3700+ 64, 2 gb ramu, płytę główną na szynie 256 ddr2. Luzik :)

n33trox
Gramowicz
17/02/2008 10:43

Tylko RAM? Co to ma znaczyć??? I tak na tym 1GB to pewnie będzie sieczka nie z tej ziemi. Teraz w nic nowego człowiek nie zagra jak nie ma 2GB, nawet jeśli w wymaganiach jest napisane 512MB. Liczyłem raczej na to, że próg karty graficznej, albo procesora obniżą. A tak, to nie wiem, czy mój 7600GT sobie poradzi...

Magok
Gramowicz
17/02/2008 10:30
Dnia 17.02.2008 o 10:29, Azreix napisał:

Obniżyli o 1GB RAM''u wymagania i to jeszcze w tydzień... Nie no, szacunek się należy.

Prawda ale mi się wydaję że by mogli jeszcze coś zniżyć.

Backstabber
Gramowicz
17/02/2008 10:29

Obniżyli o 1GB RAM''u wymagania i to jeszcze w tydzień... Nie no, szacunek się należy.

Aven_Unspoken
Gramowicz
17/02/2008 10:19

Jak widzisz producenci dbają o swoich przyszłych klientów.I to mi się strasznie podoba. Dałbym wiele żeby robili tak wszyscy producenci