Inne

Nowe sterowniki od ATI

Domek, 14.10.2005 10:26 7

Firma ATI, producent układów graficznych z rodziny Radeon, wypuściła właśnie nową wersję sterowników do nich. I nie byłaby sobą, gdyby nie obiecała, że pakiet Catalyst oznaczony numerem 5.10 wyraźnie poprawia wydajność jej kart w niektórych grach.

Oczywiście trudno się spodziewać rewelacji, ale - zdaniem maniaków komputerowych z serwisu TweakTown - rzeczywiście wzrost wydajności jest obserwowalny. Szczególnie w przypadku najnowszych, najmocniejszych kart firmy (to przecież głównie dla nich optymalizowane są nowe sterowniki).

Od jakiegoś czasu ATI wypuszcza sterowniki do swoich kart co miesiąc. Być może nie zawsze nowa wersja Catalystów będzie jednakowo warta uwagi, można mieć jednak nadzieję, że przynajmniej wykryte w nich błędy będą szybko poprawiane (zresztą poprawek nie zabrakło też oczywiście w wersji 5.10). Zainteresowani najnowszym pakietem Catalyst znajdą stronę umożliwiającą zaopatrzenie się weń pod tym adresem.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.