Najlepsze gry z PS Plus Extra i Premium. TOP 10 tytułów, w które trzeba zagrać

Mikołaj Ciesielski
2023/12/03 15:00
0
0

W usłudze Sony nie brakuje interesujących produkcji. My wybraliśmy 10 tytułów, obok których nikt z Was nie powinien przechodzić obojętnie.

Najlepsze gry z PS Plus Extra i Premium. TOP 10 tytułów, w które trzeba zagrać

W katalogu PlayStation Plus Extra i Premium można znaleźć całą masę gier, a każdego miesiąca klienci usługi Sony otrzymują możliwość zapoznania się z kolejnymi produkcjami. Część abonentów z pewnością może czuć się nieco zagubiona i przytłoczona listą dostępnych tytułów. Dlatego też postanowiliśmy dokładnie przejrzeć bibliotekę wspomnianej usługi i przygotować zestawienie, które – mamy nadzieję – pomoże zarówno nowym, jak i nieco bardziej doświadczonym subskrybentom japońskiej firmy.

Na sam początek wybraliśmy 10 gier dostępnych w ramach PlayStation Plus Extra i Premium, obok których – naszym zdaniem – żaden abonent Sony nie powinien przechodzić obojętnie. W zestawieniu znalazło się miejsce zarówno dla produkcji opracowanych przez zespoły PlayStation Studios, jak i tytułów od zewnętrznych deweloperów. Mamy nadzieję, że na przygotowanej przez nas liście każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Oczywiście czekamy również na Wasze komentarze i propozycje. Tymczasem przejdźmy do konkretów.

UWAGA – wybrane przez nas produkcje zostały uporządkowane w sposób alfabetyczny. Nie sugerujcie się więc pozycją danego tytułu na liście. Każda gra znajdującą się w zestawieniu jest naszym zdaniem równie interesująca. ;)

Control Ultimate Edition

Nasze zestawienie najlepszych gier dostępnych w PlayStation Plus Extra i Premium otwiera Control Ultimate Edition, czyli kompletne wydanie przygód Jesse Faden autorstwa Remedy Entertainment. Obecność wspomnianej produkcji w naszym zestawieniu raczej nie powinna nikogo dziwić. W 2019 roku fińskie studio dostarczyło na rynek świetny tytuł, który może pochwalić się genialną atmosferą i świetną historią. Wersja dostępna w abonamencie Sony zawiera dodatkowo dwa DLC, z którymi warto się zapoznać, zwłaszcza jeśli planujecie ograć w przyszłości Alana Wake’a 2.

GramTV przedstawia:

Control Ultimate Edition pozwala również poczuć możliwości kontrolera DualSense. Remedy Entertainment wykorzystało bowiem zarówno haptyczne wibracje, jak i adaptacyjne spusty. Główną zaletą wspomnianej produkcji jest jednak satysfakcjonująca rozgrywka. Zarówno walki z przeciwnikami, jak i sama eksploracja – za którą gracze są odpowiednio nagradzani – są niezwykle przyjemne. Dodatkowo dzieło fińskiego studia może również pochwalić się kilkoma zapadającymi w pamięć momentami. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z tym tytułem, to najwyższy czas nadrobić zaległości.

Death Stranding Director’s Cut

W zestawieniu najlepszych gier dostępnych w PlayStation Plus Extra i Premium nie mogło oczywiście zabraknąć także Death Stranding. W usłudze Sony dostępna jest zarówno wersja podstawowa, jak i Director’s Cut. Nasz wybór padł na wydanie wzbogacone o dodatkową zawartość, które w 2021 roku zadebiutowało na PlayStation 5. Jeśli jednak nie posiadacie jeszcze najnowszej konsoli Sony, to śmiało sięgnijcie po pierwowzór na PlayStation 4. Na pewno się nie zawiedziecie, a produkcja opracowana przez Hideo Kojimę i deweloperów z Kojima Productions zostanie z Wami na długo.

Dlaczego warto w ogóle zainteresować się Death Stranding Director’s Cut? Przede wszystkim produkcja studia Kojima Productions może pochwalić się świetną historią i kreacją świata. Oczywiście nie wszystkim do gustu przypadnie specyficzna rozgrywka, ale i tak jest to element, który zasługuje na sporą pochwałę. Nie można zapominać również o ciekawej formie sieciowej współpracy oraz fenomenalnej ścieżce dźwiękowej, która w wersji Director’s Cut została wzbogacona o dodatkowe utwory. Gracze PlayStation 5 mogą liczyć także na rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę lub rozdzielczości 4K. Nie gwarantujemy, że dzieło Hideo Kojimy przypadnie Wam do gustu, ale powinniście przynajmniej dać tej grze szansę.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!