EXTRA - W co zaGRAMy w maju 2023 roku - najciekawsze premiery miesiąca

Adam "Harpen" Berlik
2023/04/30 17:00
0
0

Czas na drugą część najciekawszych premier maja, a w niej między innymi coś dla fanów Warhammera i Władcy Pierścieni. Nie zabraknie również polskich gier!

We. The Refugees: Ticket to Europe

We. The Refugees: Ticket to Europe, EXTRA - W co zaGRAMy w maju 2023 roku - najciekawsze premiery miesiąca
  • platformy docelowe: PC, iOS, Android
  • data premiery: 1 maja
  • producent: Act Zero
  • wydawca: Polyslash

Drugą część naszego zestawienia najciekawszych premier maja rozpoczynamy od ciekawie zapowiadającej się tekstowej gry RPG zatytułowanej We. The Refugees: Ticket to Europe. Poznamy w niej historię osadzoną we współczesnej Europie i w Północnej Afryce. Pokierujemy losami dziennikarza udającego uchodźcę, który spróbuje nielegalnie przedostać się przez Morze Śródziemne i zebrać materiały do swojego reportażu. W trakcie prac nad grą autorzy z polskiego studia Act Zero udali się do obozu Moria, gdzie porozmawiali z prawdziwymi uchodźcami. Dzięki temu We. The Refugees: Ticket to Europe inspirowane jest prawdziwymi wydarzeniami. Na jedno ukończenie kampanii trzeba będzie poświęcić około 10 godzin, ale twórcy przygotowali trzy razy tyle treści, by zachęcić odbiorców do sprawdzenia alternatywnych wyborów.

Showgunners

Showgunners, EXTRA - W co zaGRAMy w maju 2023 roku - najciekawsze premiery miesiąca
  • platformy docelowe: PC
  • data premiery: 2 maja
  • producent: Artificer
  • wydawca: Good Shepherd Entertainment

Kolejna gra w zestawieniu najciekawszych premier maja również jest tworzona przez rodzime studio. Tym razem mowa o Showgunners, czyli izometrycznej strategii taktycznej z turowym systemem walki od ekipy Artificer, która została założona przez głównego projektanta Hard West i Phantom Doctrine. Akcja Showgunners rozgrywać się będzie w postapokaliptycznej przyszłości, gdzie poznamy losy Scarlett Martillo, czyli uczestniczki brutalnego reality-show. Nasza protagonistka zrobi wszystko, aby zemścić się na wielkich korporacjach. Chcąc tego dokonać ruszy w podróż po kolejnych lokacjach wypełnionych uzbrojonymi po zęby przeciwnikami i rozmaitymi pułapkami. Wraz z postępami w kampanii do zespołu bohaterki dołączą nowi sojusznicy, a gracz sukcesywnie będzie odblokowywał nie tylko kolejne grywalne postacie, ale również ich rodzaje broni, gadżety i umiejętności.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!