Najlepsze oryginalne filmy Netflixa, o których nie słyszeliście

Radosław Krajewski
2020/08/15 09:00
3
0

Netflix znany jest przede wszystkim z dużych filmów, ale w ofercie znajdziecie wiele mniejszych tytułów, o których istnieniu nie mieliście pojęcia.

Platforma streamingowa pęka w szwach od znanych tytułów. Co miesiąc pojawiają się kolejne głośne tytuły, które szybko trafiają na listę najchętniej oglądanych produkcji. Jednak Netflix oferuje mnóstwo mniejszych filmów, które nie mogą liczyć na taką popularność. Na samym początku serwis stawiał na mniejsze i budżetowe produkcje, o których mało kto dzisiaj pamięta, a jeszcze mniej o nich słyszało. Polityka Netflixa nie zmieniła się i wciąż na platformie premierę mają oryginalne produkcje, które nie są szczególnie reklamowane przez serwis. Przed wami lista oryginalnych filmów Netflixa, o których nie słyszeliście, a z pewnością warto się nimi zainteresować.

Najlepsze oryginalne filmy Netflixa, o których nie słyszeliście

ARQ (2016)

Rozpoczynamy od najstarszej produkcji w tym zestawieniu. ARQ to trzymający w napięciu thriller sci-fi, który łączy w sobie podróże w czasie z dystopijną wizją przyszłości. Historia opowiada o młodym inżynierze Rentonie (Robbie Amell) i jego dziewczynie Hannah (Rachael Taylor), którzy próbują uratować eksperymentalny wynalazek, mogący zakończyć wojnę o ostatnie źródła energii. Niestabilne urządzenie poza dostarczaniem energii powoduje powstawanie pętli czasowej, przez którą bohaterowie bez końca doświadczają brutalnego napadu na swój dom. Ich zadaniem jest wyrwać się ze śmiertelnej pułapki, zachowując przy tym życie. Film spodoba się wszystkim fanom analizowania paradoksów czasowych i rozmyślania nad kolejnymi posunięciami bohaterów.

Kierowca (2017)

Kolejna propozycja dla fanów mocnych wrażeń. Kierowca to rasowy thriller z dużą domieszką akcji, charakteryzujący się gęstym klimatem, poważną atmosferą i angażującą historią. Film przedstawia historię tytułowego kierowcy (Frank Grillo), który po nieudanej akcji ucieka ze skradzionym łupem. Bohater wkrótce zaczyna otrzymywać niepokojące wiadomości od nieznanej osoby. Rozpoczyna się gra nie tylko o życie, ale również wielkie pieniądze, dla których kierowca wejdzie na wojenną ścieżkę z groźnym gangiem. Jeżeli pamiętacie film Locke z Tomem Hardym, Kierowca to jego gangsterski odpowiednik, gdzie większość czasu spędzimy z bohaterem we wnętrzu jego samochodu.

Życie prywatne (2018)

Tym razem tytuł dla miłośników wzruszających dramatów z życiowymi historiami. Życie prywatne to mądra i edukacyjna produkcja, przedstawiająca bez koloryzowania wszystkie wątpliwości i trudy dotyczące in vitro. Historia przedstawia życie Richarda (Paul Giamatti) i Rachel (Kathryn Hahn), bezpłodnej pary, która marzy o dziecku. Małżeństwo próbuje ocalić wspólne życie, podejmując się leczenia in vitro i rozpoczynając procedury adopcyjne. Kiedy dopada ich kryzys emocjonalny i finansowy, para spotyka się z młodą dziewczyną Sadie (Kayli Carter), która może uratować ich przed niepewną przyszłością. Film jest mieszanką poruszających scen dramatycznych i celnego, podnoszącego na duchu humoru. Życie prywatne to genialnie zagrane role przez Kathryn Hahn i Paula Giamattiego, które spodobają się najbardziej wymagającym widzom.

Wszystkie jasne miejsca (2020)

Netflix stworzył tyle romansów dla nastolatków, że któryś musiał im się udać. Wszystkie jasne miejsca to jeden z najlepszych tegorocznych filmów platformy, który zaskakuje poziomem scenariusza, aktorstwem, ale przede wszystkim brakiem ckliwości i emocjonalnych szantażów – chociaż wielkich dramatów tu nie brakuje. Historia opowiada o Violet Markey (Elle Fanning) i Theodorze Finchu (Justice Smith), którzy pewnego dnia poznają się na moście. Nastolatka gotowa jest skończyć ze swoim życiem, ale chłopakowi udaje się ją od tego odwieść. Theodore pokazuje Violet powody do życia, które można znaleźć w niewielkim miasteczku, w którym żyją. Razem odkrywają, że z pozoru najmniej ważne miejsca i momenty mogą wiele znaczyć. Violet nie zdaje sobie jednak sprawy, że chłopak skrywa tajemnicę, która na zawsze zmieni ich relację. Wszystkie jasne miejsca oferuje rzadko spotykane w filmach spojrzenie na zaburzenia psychiczne młodych ludzi i wpływu choroby na ich życie, ale jednocześnie ukazując piękno młodzieńczej miłości. Jeżeli szukacie poważnego i bezpretensjonalnego nastoletniego romansu, lepszej propozycji w tym roku nie znajdziecie.

Spectral (2016)

Swego czasu najlepsza oryginalna produkcja Netflixa. Spectral to futurystyczny akcyjniak, w którym to nie fabuła jest najważniejsza, ale emocjonujące sceny akcji, dostarczające wrażeń podczas seansu. Film opowiada o elitarnej jednostce Sił Specjalnych, która wyrusza na niebezpieczną misję powstrzymania tajemniczych i agresywnych istot pozamiejskich, próbujących zniszczyć i zawładnąć naszą planetą. Historia jest niezwykle prosta i jest tylko pretekstem do serii kolejnych widowiskowych scen wypełnionych dynamiczną akcją i niezłymi jak na tamte czasy, efektami specjalnymi. Jeżeli lubicie tego typu produkcje sci-fi, obok tego tytułu nie powinniście przejść obojętnie.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
Kash28
Gramowicz
16/08/2020 12:46

Po przeczytaniu opisu Spectral... Zastanawiam się skąd autor wziął powyższy😭😂 Kopiuj wklej?? Czy może obejrzenie 5 minut filmu... To w skrócie, nie ma obcych... Nie ma super wyszkolonych żołnierzy... W sumie to są i padają jak muchy... Kino akcji o zabarwieniu sci-fi. Film jako całokształt dobry... Fabuła raczej prosta i bardzo sztampowa... Mogło być dużo ciekawej. Troszkę naukowego bełkotu. Dobra gra aktorska. Efekty na naprawdę wysokim poziomie... Mi się nasuwają Transformersy jeśli chodzi o jakość Fx.

Lucek
Gramowicz
15/08/2020 21:42

Widziałem ARQ i Spectral. Co najwyżej średniaki. Da się obejrzeć jeśli akurat nie ma nic lepszego do roboty i do oglądania, ale szału nie ma.

Argael
Gramowicz
15/08/2020 12:30

"tajemniczych i agresywnych istot pozamiejskich"

Błąd autokorekty czy politycznie poprawna wersja "wieśniaków"? xD