Wirtualny poker w grach komputerowych nie dla graczy z Polski...

Partner reklamowy
2019/07/17 15:05
0
0

...przez ustawę hazardową!

Miłośnicy kultowej gry wydawnictwa Rockstar “Red Dead Redemption 2” wyczekiwali na aktualizację gry dla użytkowników konsol. Najnowsza aktualizacja wprowadziła m.in. możliwość gry w pokera z innymi graczami na wirtualne dolary. Niestety ta funkcjonalność nie będzie dostępna dla graczy z Polski. Z jakiego powodu? Rockstar nie chce łamać przepisów polskiej ustawy hazardowej.

Akcja gry toczącej się na Dzikim Zachodzie rozgrywki została wzbogacona o pokera. Uczestnicy gry mają możliwość usiąść do stołu z innymi graczami. Stoły do wirtualnej gry w pokera zostały zlokalizowane w pięciu lokalizacjach w grze. Gracz po wejściu do stylizowanego na czasy Dzikiego Zachodu “Saloonu” może zadeklarować chęć wzięcia udziału w pokerowej rozgrywce. Twórcy gry umożliwili zapraszanie do stolika swoich znajomych. Niestety w związku z nowelizacją ustawy hazardowej z 2017 roku wirtualna rozgrywka w pokera może zostać uznana przez polskiego ustawodawcę za łamiącą obowiązujące przepisy.

Wirtualny poker w grach komputerowych nie dla graczy z Polski...

Twórcy gry z wydawnictwa Rockstar (autorzy m.in. takich hitów jak Grand Theft Auto) odwzorowali przebieg rozgrywki i klimat Dzikiego Zachodu w sposób godzien podziwu. Eksperci doceniają niezwykle doprecyzowaną w każdym detalu grafikę. Nic dziwnego, że gra na całym świecie zachwyciła wszystkich. Najlepszym dowodem jest wygenerowanie prawie 725 milionów dolarów przychodu w zaledwie trzy dni po premierze!

Ustawa hazardowa pełna absurdów

Nowelizacja ustawy hazardowej, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku dostarczyła do tej pory wielu absurdów. Jednym z nich jest opisywany przypadek gry “Red Dead Redemption 2”. W ciągu ostatnich dwóch lat to nie jedyny taki przypadek. W związku z restrykcyjnymi przepisami ustawy hazardowej praktycznie zabroniona jest reklama usług hazardowych. Do tego stopnia, że wydawcy jednej z telewizji zostali zmuszeni do modyfikacji reklamy (usunięcia z koszulek piłkarzy Realu Madryt loga sponsorującego ich nielegalnego bukmachera). Polacy nie mogą w świetle obowiązujących przepisów zagrać w pokera przy wirtualnych stołach w popularnej grze, a w pokera nad Wisłą mogą jedynie zagrać, gdy gra toczy się jedynie o nagrody rzeczowe, o wartości nieprzekraczającej 2237 złotych. Dodatkowo każda taka rozgrywka musi zostać zgłoszona, a regulamin musi zostać zaakceptowany przez Ministerstwo Finansów. Jedyną gałęzią hazardu, która rozwija się mimo niekorzystnych warunków prawnych są zakłady bukmacherskie. Legalni bukmacherzy wygenerowali w 2018 roku obrót w wysokości 5,1 mld złotych. W 2017 r. było to około 3,3 mld złotych, a w 2016 r. 1,7 mld złotych. Na funkcjonowaniu branży korzysta nie tylko budżet państwa, ale także polski sport. Legalni bukmacherzy aktywnie włączają się w sponsoring polskiego sportu.

Pozostaje mieć nadzieję, że po najbliższych wyborach politycy przyjrzą się kwestii ustawy hazardowej raz jeszcze, przez co absurdy pokroju blokowania wirtualnego kasyna w grach komputerowych będą tylko smutnym wspomnieniem z przeszłości.

GramTV przedstawia:

Artykuł został stworzony przez naszego partnera reklamowego zakłady-bukmacherskie.com

Komentarze
0



Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!