Felieton

Wszystkie informacje z ceremonii otwarcia Blizzcon 2018

Kamil Ostrowski, 03.11.2018 14:40 3

Pigułka wszystkiego co musicie wiedzieć o nowościach, które przyszykował Blizzard.

W Anaheim obecnie przebywa kilkadziesiąt tysięcy fanów Blizzarda, którzy zebrali się w celu celebracji swojego oddania do marek tej firmy, podsumowania minionego roku, a także za pozwoleniem deweloperów, lekkiego uchylenia zasłony i zerknięcia w przyszłość. Najwięcej nowości klasycznie pojawia się w czasie ceremonii otwarcia. Co zaprezentowano tym razem?

Co tam panie w świecie World of Warcraft?

Blizzard ogłosił datę premiery World of Warcraft Classic, nowego “trybu” do najpopularniejszego na świecie MMORPG, dzięki któremu będziemy mogli cofnąć się w czasie i pograć w WoWa wyjętego żywcem z dnia premiery. W “klasyka” zagrają bezpłatnie wszyscy subskrybenci World of Warcraft.

Firma zapowiedziała też patcha 8.1 do “właściwego” World of Warcraft, który stanowić będzie kolejny rozdział fabularny.

Warcraft III: Reforged

Fani uniwersum Warcrafta mają powody do zadowolenia, a w szczególności miłośnicy nieocenionego Warcrafta III - Blizzard planuje w przyszłym roku wydać zremasterowaną wersję swojego wielkiego RTSa. Formuła zdaje się być identyczna do tej ze Starcraft: Remastered, to znaczy można się spodziewać głównie poprawionej grafiki. Potwierdzono wsparcie dla rozdzielczości 4K i w pełni funkcjonalny edytor map.

Hearthstone: Rozróba Rastakana

Nowe rozszerzenie do popularnej karcianki ukaże się 4 grudnia tego roku. Doczekamy się kolejnych 135 kart, nowych mechanik i typu stronników. Dostaliśmy też bardzo sympatyczny zwiastun.

Przerwa od Starcrafta

Starcraft II doczeka się nowego dowódcy - Zeratula. Blizzard poinformował również, że kontynuuje współpracę nad AI wraz z Google. Aż nie ma o czym napisać.

Więcej Diablo

Poza wspomnieniem o tym jak ważne dla firmy jest wydanie Diablo III na Nintendo Switch deweloper wspomniał również o innym małym drobiazgu, jakim jest samodzielne, nowe Diablo Immortal, przygotowywane pod urządzenia mobilne. Będzie to MMO, z 6 dostępnymi klasami postaci, osadzone historycznie pomiędzy akcją z Diablo II: Lord of Destruction, a Diablo III. Wygląda zacnie.

Overwatch

Uniwersum blizzardowskiej strzelaniny wzbogaci się o nową bohaterkę - możliwości Ashe możecie zobaczyć na udostępnionym filmiku.

W ramach ciekawostki warto dodać, że na rynku amerykańskim pojawią się płatki śniadaniowe LucioOhs, stworzone we współpracy oczywiście z Kelloggs. Ciekawe czy kiedyś pojawią się u nas?

Heroes of the Storm

Wciąż popularna MOBA od Blizzarda doczeka się kolejnej postaci: Orphei. Co ciekawe, jest ona córką Raven Lorda, znanego z jednej z map do tej gry - to w pewnym stopniu symptomatyczne, bo świadczy o tym, że lore Heroes of the Storm jest na tyle rozwinięte, że nie jest konieczne pasożytowanie na pozostałych markach firmy. Zapowiedziano również, że w 2019 roku wprowadzone zostanie mnóstwo zmian w balansie.

I inne drobiazgi

Ze stanowiska odchodzi wieloletni (27 lat stażu na stanowisku!) prezes Blizzarda - Mike Morhaime. Zastąpi go J Allen Brack. Było to wiadome już od pewnego czasu, ale podczas ceremonii otwarcia nastąpiło symboliczne “przekazanie pałeczki”.

Ważna informacja dla miłośników gratisów - od teraz do 18 listopada każdy może dodać do swojego konta Battle.net Destiny 2 za darmo.

najnowsze