Co w modach piszczy #32 Mass Effect, Wiedźmin 3, Fallout: New Vegas

Łukasz LM Wiśniewski
2017/12/26 19:35
0
0

W dzisiejszej odsłonie m.in. nowe tekstury dla pierwszego Mass Effecta i garść poprawek w modyfikacji Redux do Wiedźmina 3.

Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych modyfikacji, które w ostatnim czasie pojawiły się w sieci, a być może jeszcze nie zdążyliście się z nimi zapoznać. Dajcie znać, jeśli przeoczyliśmy coś ciekawego, a jeśli mieliście okazję testować omówione mody, to podzielcie się wrażeniami w komentarzach.

A Lot Of Textures

  • Mass Effect | BioWare (2008)

Co w modach piszczy #32 Mass Effect, Wiedźmin 3, Fallout: New Vegas

Dzisiejsze zestawienie rozpoczynamy pakietem pomniejszych modyfikacji wizualnych do pierwszej odsłony serii Mass Effect, które w spójną i łatwą do instalacji całość zebrał użytkownik kryjący się pod pseudonimem CreeperLava. Dzięki nim w grze pojawiają się bardziej szczegółowe tekstury w wyższej rozdzielczości dla takich elementów gry jak członkowie załogi, lokacje, broń czy postacie niezależne, a oprawie wizualnej wydanej w 2008 roku produkcji jest nieco bliżej do obecnie panujących standardów estetycznych. Podobne pakiety zostały wydane także do Mass Effect 2 i Mass Effect 3, a więcej informacji o nich znajdziecie w poprzedniej odsłonie cyklu Co w modach piszczy.

Crysis Nanosuit 7.0

  • Fallout: New Vegas | Obsidian Entertainment (2010)

Do sieci trafiła najnowsza wersja moda za sprawą którego w Fallout: New Vegas pojawił się znany fanom serii Crysis nano-kombinezon. Tym samym nasz protagonista może nie tylko biegać szybciej i skakać wyżej, ale też dzięki jego sile zwycięsko wyjdzie z każdej konfrontacji z przeciwnikami. Opatrzona numerem 7.0 wersja modyfikacji poprawia przede wszystkim działanie poszczególnych skryptów jak te odpowiedzialne za kamuflaż czy sprint. Poza tym modder salomaogh wyeliminował masę pomniejszych błędów i poprawił wydajność moda. Pełną listę zmian i instrukcję instalacji znajdziecie na stronie modyfikacji.

S.T.A.L.K.E.R. Lost Alpha Developer’s Cut

  • S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla | GSC Game World (2007)

Ekipa odpowiedzialna za modyfikację S.T.A.L.K.E.R. Lost Alpha Developer’s Cut udostępniła w sieci najnowszą, opatrzoną numerem 1.4005 wersję moda. Tym razem poprawiono wybrane tekstury, usprawniono wizualnie efekty związane ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi oraz wprowadzono poprawki w balistyce dostępnych w grze broni. Obok tego pojawiła się masa zmian w interfejsie gry i mechanizmach rozgrywki, które powiązane są przede wszystkim z koniecznością wyeliminowania napotkanych błędów. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Warto zaznaczyć, że na potrzeby zaktualizowanej wersji powinniśmy usunąć stare pliki i zainstalować na nowo najnowszy build.

GramTV przedstawia:

Autorom moda S.T.A.L.K.E.R. Lost Alpha zależało na odtworzeniu mrocznego klimatu, który wykreowany był na prezentowanych przed premierą gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla grafikach promocyjnych i materiałach wideo. Na potrzeby moda powstała zupełnie nowa linia fabularna, świat, przeciwnicy i masa zmian w mechanice rozgrywki.

The Witcher 3 Redux

  • Wiedźmin 3: Dziki Gon | CD Projekt RED (2015)

Na zakończenie dzisiejszego zestawienia drobna aktualizacja do dedykowanej trzeciej odsłonie przygód Wiedźmina modyfikacji Redux. Modder kryjący się pod pseudonimem STELLAR7Project udostępnił w sieci wersję 1.1 moda, w której wprowadził powiązane ze zdolnościami punkty umiejętności bohatera, a także naniósł drobne poprawki na współczynnikach obrażeń zadawanych przeciwnikom. Dodatkowo w ustawieniach modyfikacji pojawił się mnożnik obrażeń zadawanych przez kuszę, którego wartość możemy ustawić według własnych preferencji. Poza tym główny interfejs i menu bohatera zostały wzbogacone o wskaźniki powiązane z nastawioną na walkę o przetrwanie mechaniką moda.

Poprzednie zestawienie

To wszystko co mamy dla Was na dzisiaj. Już niedługo pojawi się kolejna odsłona cyklu a wraz z nią zestawienie najnowszych fanowskich rozszerzeń. Zapraszamy do komentowania zestawienia i dyskusji w komentarzach, a po więcej modyfikacji sięgnijcie do poprzedniego artykułu, który poświęcony był modyfikacjom do takich tytułów jak m.in Mafia, Wiedźmin 3, Mass Effect 3. Zajrzyjcie koniecznie.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!