Metropolie w Age of Empires 3

Chamberlyn
2005/11/24 12:55
0
0





Już niedługo w waszych domach zaszeleści folia zrywana ze świeżutkiej kopii Age of Empires 3, czas więc zapoznać się z najważniejszym chyba elementem rozgrywki – Metropolią. Redakcja serwisu www.gamespy.com, wraz z jednym z deweloperów, Gregiem Streetem, wprowadza graczy w kolejnym artykule w tajniki zarządzania ich przyszłymi stolicami.

Według Grega "Metropolia jest próbą wprowadzenia czynnika stałego w grę typu RTS" i była planowana przez Ensemble Studios od wielu lat. Cóż takiego zmienia się więc w rozgrywce po dodaniu tego elementu?

Gracz w tej części Age of Empires staje się przywódcą kolonii w Nowym Świecie. Z historii wiemy, że kolonie te nie były samowystarczalne na tyle, by nie potrzebować pomocy z kontynentu. Same z kolei były oczkiem w głowie macierzystych państw otaczających je opieką, dostarczały rzadkich surowców i stanowiły elementy strategicznych rozgrywek o wpływy i prestiż między europejskimi monarchiami. Metropolia w Age of Empires 3 ma właśnie za zadanie odzwierciedlić tą historyczną zależność – stanie się stolicą, z której gracz będzie otrzymywał transporty surowców i jednostek.

Podczas rozgrywki zarabiać będziemy punkty doświadczenia, za które otrzymywać będziemy pomoc z Metropolii. W typowej grze dostawy będą dostępne co 2-3 minuty i będą jednym z najważniejszych elementów strategicznych rozgrywki. Za otrzymany transport zostaniemy też nagrodzeni bonusową "Kartą", którą będziemy mogli wymienić na dodatkowe jednostki, zasoby lub usprawnienia. Podczas jednej gry będziemy mogli to jednak zrobić tylko 20 razy, i, co więcej, niektóre rodzaje kart mogą być wykorzystane tylko jeden jedyny raz (podczas gdy inne ich typy mogą być wykorzystywane kilkakrotnie). Decyzja o wykorzystaniu bonusu stanie się więc kolejnym strategicznym posunięciem, nad którym trzeba się będzie poważnie zastanowić.

Kolejnym ciekawym elementem gry związanym z Metropolią jest możliwość zwiększania "poziomu" miasta po każdej skończonej rozgrywce za pomocą zdobytych punktów doświadczenia. Po zdobyciu kolejnego poziomu gracz będzie mógł dodać do puli dostępnych dla niego kart nową ze 120-elementowej talii do użycia w nadchodzących grach. Maksymalny poziom miasta to 100, a zdobyć go można po przynajmniej 60 rozgrywkach.

Pełną wersję artykułu znajdziecie tutaj.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0



Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!