10 najbardziej oczekiwanych horrorów 2021 roku

Radosław Krajewski
2021/06/03 09:00

Rozpoczyna się najlepszy okres w roku dla wszystkich kinomanów. Podpowiadamy, na jakie horrory warto wybrać się do kina w najbliższych miesiącach.

10 najbardziej oczekiwanych horrorów 2021 rokuKina wreszcie zaczęły funkcjonować, a wraz z nimi pojawi się mnóstwo premier. Wytwórnie po wielu miesiącach opóźnień będą mogły pokazać w kinie swoje produkcje, ale obok kolejnych filmów Marvela, nowej odsłony Szybkich i wściekłych oraz nowego Jamesa Bonda, na dużym ekranie zadebiutuje również mnóstwo horrorów. Wielbiciele kina grozy w czasie pandemii nie byli szczególnie rozpieszczani, ale wkrótce się to zmieni. Do końca roku pojawi się kilkanaście tytułów, które powinny zaspokoić pragnienia widzów. Ze wszystkich propozycji wybraliśmy dziesięć oraz dwa bonusowe, które prezentują się najciekawiej. Zobaczcie, na jakie horrory warto będzie wybrać się do kina.

Ciche miejsce 2

Ciche miejsce 2, 10 najbardziej oczekiwanych horrorów 2021 rokuSezon na horrory rozpoczniemy od drugiej części Cichego miejsca. Obraz Johna Krasinskiego ma wszystko, aby zostać nie mniejszym hitem jak pierwsza część. Sugerując się pierwszymi ocenami i opiniami amerykańskich widzów, film jest wzorcowym przykładem udanej kontynuacji. Przełożyło się to na wysokie wyniki finansowe, dzięki którym film pomimo reżimu sanitarnego zarobił prawie tyle samo (47 milionów dolarów) co pierwsza część (50 milionów USD) w premierowy weekend. Ciche miejsce 2 stało się więc największym hitem okresu pandemii i niewykluczone, że będzie to pierwszy film, który udowodni, że kino jeszcze nie umarło i będzie żyło tak długo, jak widzowie będą chcieli chodzić do kina. A w przypadku tej produkcji duży ekran, ciemna i cicha sala ma ogromne znaczenie.

Po wydarzeniach z pierwszego filmu Evelyn, Regan i Marcus muszą opuścić swój dom po poświęceniu ich męża i ojca Lee i wyruszyć w nieznane, stawiając czoła wszelkim zagrożeniom. Kluczem do przetrwania jest cisza, gdyż na każdym kroku czają się niezwykle wrażliwe na wszelkie dźwięki potwory. Przemierzając okolicę, Abbottowie szybko przekonają się, że tajemnicze stworzenia, to nie jedyne niebezpieczeństwo, przed którym muszą uciekać. Podczas poszukiwań nowego domu, natrafiają na Emmetta, byłego przyjaciela Lee, który zabiera ich do swojego bunkra. Na miejscu Marcus i Regan odkrywają sygnał radiowy, który odtwarza w pętli pewną piosenkę. Dziewczyna uważa, że sygnał pochodzi z wieży radiowej na pobliskiej wyspie. Samotnie wyrusza do wieży, aby wykorzystać swój aparat słuchowy do wzmocnienia dźwięków wysokiej częstotliwości, które pozwolą innym ludziom na pokonanie potworów.

Reżyser: John Krasinski

GramTV przedstawia:

Obsada: Emily Blunt, Cillian Murphy, Noah Jupe, Millicent Simmonds, Djimon Hounsou, Wayne Duvall

Produkcja: Paramount Pictures

Data premiery: 4 czerwca

Strona 1/11
Komentarze
2
Khalid
Gramowicz
03/06/2021 11:46

Na Sanktuarium to sie chyba wybiore do kina :)

Ramirez
Gramowicz
03/06/2021 11:15

Brak Terrifier 2, które wyjdzie w Halloween. Jedynka w 2017 zrobiła spory szum.