Informacje

Nowy Baldur's Gate zostanie zapowiedziany już w przyszłym tygodniu

22 Małgorzata Trzyna

Na oficjalnej stronie gry trwa odliczanie do zapowiedzi nowej odsłony Baldur's Gate - musimy poczekać na nią jeszcze nieco ponad 10 dni.

Nowy Baldur's Gate zostanie zapowiedziany już w przyszłym tygodniu - obrazek 1

Jeszcze w styczniu studio Beamdog zdradziło nieco informacji o nowym Baldur's Gate, znanym pod tytułem roboczym Adventure Y. Nie zostanie on jednak nazwany Baldur's Gate III, gdyż akcja gry ma toczyć się między wydarzeniami z "jedynki" i "dwójki". Nie oznacza to, że produkcji zabraknie rozmachu; Beamdog zapewnia, że jest to "największy z ich dotychczasowych projektów". Gra ma działać na silniku Infinity.

Zapowiedź nowej części Baldur's Gate planowana była na późną wiosnę, ale najwyraźniej Beamdog potrzebowało odrobiny więcej czasu na przygotowania. Licznik na oficjalnej stronie gry wskazuje na to, że na nowe szczegóły musimy poczekać do piątku, 10 lipca.

22 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Mortus4

Chwila, czyli to jest zapowiedź zapowiedzi? Co za pomylone czasy nastały...

Odpowiedz
G Kadaj

Oby nie było tak przekombinowane i zabugowane jak zadania dla nowych towarzyszy w EE "dwójki". ;p

Odpowiedz
G Dandzialf

Mam złe przeczucia... :D

Odpowiedz
G Runners_High

> Mam złe przeczucia... :D
>
Dokładnie, więc staram się nie napalać :)

Odpowiedz
Afgncap

Nawet jakby to było robione przez Obsidian to bym miał złe przeczucia:P

Odpowiedz
Killyox

Stawiam, ze bedzie to crap.

Odpowiedz
G Cecylio

Fap! Fap! Fap!

Odpowiedz
G supprzem

Zobaczycie będzie kolejna moba. Jak kontynuacja Overlorda.

Odpowiedz
G dariuszp

To już nie będzie to samo.

Odpowiedz
G Budo

> Chwila, czyli to jest zapowiedź zapowiedzi? Co za pomylone czasy nastały...

Były już trailery trailerów itd itp... ja też tego nie rozumiem.

Odpowiedz
G Illidian

Oby tego nie skopali.

Odpowiedz
Skoorzasty

Fakt, że między I i II była luka w której nie wiadomo co się działo, ale czy wykorzystywałbym to do stworzenia nowej gry? Nie wiem. Rozmachem i tak nie przerośnie oryginalnej opowieści bo przecież historia było nie było dodatkowa nie nie może być bardziej epicka niż główna...

Ciekawe co z tego wyjdzie, ale generalnie jestem daleki od napalania się na cokolwiek. Już lepiej by pociągnęli wątek Bezimiennego i stworzyli Torment 2 bo jedynka miała dość otwarte zakończenie z tego co pamiętam.

Odpowiedz
PrinceLaCroix

Spieprzą to. Nikt nie jest w stanie wejść na taki level jak w przypadku BG I i II.

Odpowiedz
G dark_master

> Spieprzą to. Nikt nie jest w stanie wejść na taki level jak w przypadku BG I i II.
nostalgia nostalgią, ale nie przesadzajmy z tą jedynką, serio. Dzisiaj to naprawdę nudna gra

Odpowiedz
Afgncap


> nostalgia nostalgią, ale nie przesadzajmy z tą jedynką, serio. Dzisiaj to naprawdę nudna
> gra

No, jedynka nie powala, jest dobra, ma swój klimat i jest porządnym wstępem do legendarnej dwójki, no i na swoje czasy była ekstra (tylko zestarzała się słabo). Kupiłem nawet jedynkę na tableta i mam problem, żeby wyjść z targowa, tak totalnie mi się nie chce:P

Odpowiedz
Fred778

> Chwila, czyli to jest zapowiedź zapowiedzi? Co za pomylone czasy nastały...
Tak się robi w tych czasach 'hype'

Odpowiedz
Ravena

Ja nie mogę jak oni żerują na BG! Nic dobrego z tego nie może być, minęły już gry za które się płaciło i miało wszystko (np. Heroes III i cała seria Baldur's Gate) a założę się, że w ramach "promocji" będzie milion DLC, oczywiście płatnych. Może nawet za chomika Boo trzeba będzie dopłacić? Swego czasu napaliłam się na Enchanted Edition ale jak zobaczyłam dodatkowe postacie w cenie 3$ za sztukę... Dziwnym trafem fani byli w stanie zrobić wiele ciekawych postaci za darmo... Dziękuję, nie skorzystam.

Odpowiedz
PrinceLaCroix

> > Spieprzą to. Nikt nie jest w stanie wejść na taki level jak w przypadku BG I i II.
>
> nostalgia nostalgią, ale nie przesadzajmy z tą jedynką, serio. Dzisiaj to naprawdę nudna
> gra
Piszesz, jakby to był jakiś powszechny pogląd. Mów za siebie. Dla Ciebie może i jest nudna, może taka była zawsze. Może to kwestia nostalgii, może fanatycznego zamiłowania do klasycznych erpegów, ale mnie i tysięcy ludzi na świecie ta gra nigdy nie będzie nudziła.

Odpowiedz
G Cecylio

> Piszesz, jakby to był jakiś powszechny pogląd. Mów za siebie. Dla Ciebie może i jest
> nudna, może taka była zawsze. Może to kwestia nostalgii, może fanatycznego zamiłowania
> do klasycznych erpegów, ale mnie i tysięcy ludzi na świecie ta gra nigdy nie będzie nudziła.
>

Święta prawda! Baldur's Gate jest grą starą, ale za każdym razem wracam do niej z tym samym zapałem. Nie ma tu mowy o nostalgii, gdy do serii powracam regularnie i nie nudzi mi się ona.

Odpowiedz
G dark_master

>
> Piszesz, jakby to był jakiś powszechny pogląd. Mów za siebie. Dla Ciebie może i jest
> nudna, może taka była zawsze. Może to kwestia nostalgii, może fanatycznego zamiłowania
> do klasycznych erpegów, ale mnie i tysięcy ludzi na świecie ta gra nigdy nie będzie nudziła.
>
/threadomancer/Mówię tak, bo w przeciwieństwie do tych "wielu" nie grałem w tę grę 15 lat temu, tylko jakieś trzy, a do tego jakoś tak dziwnie wyszło, że najpierw przeszedłem dwójkę (trochę wcześniej, bo jakąś dekadę temu). Interakcje wewnątrz drużyny nie istnieją, dialogi to najczęsciej klikanie "dalej" bez jakichkolwiek wyborów, tragiczny balans (wojownik z losowanymi przez pół godziny atrybutami by wcisnąć mu "osiemnastki" w siłę, kondycję i zręczność, uzbrojony w płytę i pawęż pada po DWÓCH łatwo wchodzących ciosach byle wilka, podczas gdy uzbrojona w same łuki drużyna jeździ wszystkich jak chce; już nawet nie wspominam o tym, że maksymalny lvl można wbić gdzieś w połowie gry, co mocno ogranicza chęć dalszej eksploracji, a jest o tyle dziwne, że gra to NIEMAL WYŁĄCZNIE walki w kolejnych lochach, do tego z czasem na siłę utrudniane, bo rzuca się na nas takiego saveroka który bez lvl capa byłby znacznie prostszy), jeszcze gorzej wyjaśnione jak ta gra w ogóle działa (słynne trak0), fabuła też przez długi czas nie jest jakoś specjalnie porywająca, ot idź tu, wybij to, idź dalej, wybij tamto... jedyne, co faktycznie BG robi lepiej niż późniejsze gry oparte na D&D, to ograniczenie skilli odpowiedzialnych za używanie bronii do rozsądnego minimum (a nie jak w takim NWN2 że nawet widelec miał własne skille i featy kompatybilne tylko z nim). Jestem jak najdalszy od typowo gramowego marudzenia "przeszłośc jest idealizowana, ten ME to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie RPG!!!111!11!jedenjeden!" oraz nie odmawiam BG tego, że w okresie swojej premiery było przełomem i to dzięki niemu mieliśmy znacznie lepsze BG2, Tormenty, a nawet Arcanum, NWN2 i Pillarsy, ale to samo BG zdecydowanie gorzej zniosło próbę czasu niż chociażby taki fallout (pierwsze ogranie jakoś w 2009 r.). I nie jestem w tej opinii odosobniony, ale powoływanie się na bezimienne masy jest trochę dziwne.

Odpowiedz
G Braveheart

Nie wierze w to.... ja w to po prostu nie wierzę... Nowy Baldur's Gate ??!!! :O. Jestem w jakiejś alternatywnej rzeczywistości czy jaki grzyb ?.

Nie ma szans na to abym kupił to w ciemno... mimo że będzie się to zwało Baldur's Gate.

Odpowiedz
G Zekzt

To jest tylko dodatek do jedynki.

P.S.
Lol to ty jednak żyjesz XD

Odpowiedz