Znamy nazwiska kolejnych reżyserów, którzy zajmą się serialem The Last of Us

Mikołaj Ciesielski
2021/04/24 14:15
1
0

Film jednego z nich jest nominowany do Oscara.

Znamy nazwiska kolejnych reżyserów, którzy zajmą się serialem The Last of Us

W styczniu dowiedzieliśmy się, że Johan Renck ze względu na napięty terminarz i inne zobowiązania, zrezygnował z wyreżyserowania pierwszego odcinka serialu The Last of Us. Jego miejsce zajął wówczas Kantemir Balagov, rosyjski twórca i autor Bliskości oraz Wysokiej dziewczyny, za którą w 2019 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera. Natomiast wczoraj HBO zdradziło nazwiska dwóch kolejnych reżyserów, którzy wezmą udział w ekranizacji dzieła studia Naughty Dog.

Do ekipy pracującej nad serialem The Last of Us dołączyli Jasmila Žbanić, bośniacka reżyserka, której film pt. „Quo vadis, Aida?” walczy o Oscara w kategorii film międzynarodowy, oraz Ali Abbasi – irańsko-szwedzki reżyser i scenarzysta, który w swoim dorobku może pochwalić się m.in. filmem „Granica” z 2018 roku, który został nagrodzony na festiwalu w Cannes. Niestety HBO nie ujawniło, za które odcinki będą odpowiadać wymienieni wyżej twórcy.

Przypomnijmy, że serial The Last of Us powstaje dla stacji HBO, a za jego realizację odpowiada telewizyjny oddział Sony Pictures wraz z PlayStation Productions, Word Games oraz studiem Naughty Dog. Scenarzystami produkcji są Craig Mazin, twórca Czarnobyla, a także Neil Druckmann, dyrektor kreatywny i scenarzysta obu części The Last of Us. Niestety wciąż nie znamy daty premiery serialu. Nie wiemy też, na ile odcinków zostanie rozpisana historia.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Bob007
Gramowicz
24/04/2021 21:54

Dla czego miał bym oglądać serial o historii której koniec znam i mi się nie podobał?