Zara Phythian skazana na 8 lat więzienia. Aktorka zagrała w Doktorze Strange’u

Radosław Krajewski
2022/05/17 10:55

Zapadł wyrok w sprawie molestowania nastoletniej dziewczyny.

Brytyjska aktorka Zara Phythian oraz jej mąż Victor Marke zostali skazani na karę pozbawienia wolności przez Nottingham Crown Court w zakończonej właśnie sprawie dotyczącej molestowania 13-latki. Zdarzenie miało miejsce w latach 2005-2008, kiedy ofiara była jeszcze nastolatką i uczęszczała do szkoły sztuk walki prowadzonej przez Marke’a. Dziewczyna miała zostać zaproszona do domu małżeństwa, gdzie podano jej alkohol i zachęcano do uczestnictwa w stosunku seksualnym. Przez kolejne trzy lata nastolatka regularnie była molestowana przez Phythian i jej męża, którzy odtwarzali z dziewczyną sceny z filmów pornograficznych i je nagrywali.

Zara Phythian skazana na 8 lat więzienia. Aktorka zagrała w Doktorze Strange’u

Nastolatka była wykorzystywana co najmniej 20 razy, a także szantażowana, aby utrzymać proceder w tajemnicy. Choć Phythian i Marke wszystkiemu zaprzeczali, to ława przysięgłych uznała ich za winnych. Kobieta została skazana na karę pozbawienia wolności do 8 lat za łącznie 14 zarzutów, zaś jej mąż usłyszał 18 zarzutów, w tym napaść na inną nieletnią i wykorzystanie seksualne innej dziewczyny w latach 2002-2003, za co trafi do więzienia na 14 lat. Phythian mogła liczyć na łagodniejszy wyrok, gdyż zdaniem sędziego Marka Watsona, to jej partner był „siłą napędową wykorzystywania”, a do pierwszej przemocy seksualnej wobec ofiary doszło, gdy Phythian miała 20 lat.

Chociaż podczas przesłuchania zaprzeczyłeś, że byłaś zauroczona Victorem Markem, z dowodów, które usłyszałem, nie mam wątpliwości, że twoje odstępstwo od normy zostało ukształtowane przez wpływ, jaki miał na ciebie od najmłodszych lat – argumentował sędzia.

GramTV przedstawia:

Zara Phythian wystąpiła w pierwszej części Doktora Strange’a w roli epizodycznej, gdzie wcieliła się w „brunetkę fanatyczkę”. Aktorkę widzieliśmy raptem przez chwilę na ekranie, ale to jej jedyna tak głośno produkcja. Phythian zagrała również w tak mało znanych tytułach, jak Underground - podziemna walka, Nieustraszony i The Hike. Aktorka wystąpiła łącznie w 14 produkcjach.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!