Zapowiedziano Stargate: Timekeepers. Nową grę na podstawie filmu Gwiezdne Wrota

Mikołaj Ciesielski
2021/05/12 17:45
0
0

Za produkcję odpowiada polskie CreativeForge Games.

Zapowiedziano Stargate: Timekeepers. Nową grę na podstawie filmu Gwiezdne Wrota

W czerwcu ubiegłego roku CreativeForge Games poinformowało o zawarciu umowy z Slitherine Software. Dziś wreszcie dowiedzieliśmy się, nad czym przez ostatnie miesiące pracował polski zespół. Okazuje się, że rodzime studio tworzy grę na podstawie filmu Gwiezdne Wrota z 1994 roku, zatytułowaną Stargate: Timekeepers. Oprócz powyższych informacji otrzymaliśmy również pierwszy zwiastun wspomnianej produkcji. Materiał znajdziecie na dole tej wiadomości.

Stargate to w tej chwili największy i najbardziej rozpoznawalny tytuł w historii CFG. Slitherine posiadał prawa do tytułu, a my mieliśmy pomysł i kompetencje jak go zrealizować. Szybko nawiązaliśmy współpracę, a same prace nad tytułem idą bardzo sprawnie i na razie wszystkie założone terminy w harmonogramie są dotrzymane” – poinformował Piotr Karbowski, prezes zarządu CreativeForge Games, w rozmowie z portalem Strefa Inwestorów.

Karbowski podkreślił również, że ostateczna data premiery gry zależy od wydawcy. Prezes zarządu CreativeForge Games ujawnił jednak, że w momencie podpisania umowy studio zapowiadało, że tytuł będzie mógł zostać wydany w 2021 roku. Zespół ma także nadzieje, że ich nadchodząca produkcja trafi na wszystkie wiodące platformy, ale na zwiastunie widzimy jedynie informacje o wersji na komputery osobiste.

Na koniec warto przypomnieć, że Stargate: Timekeepers to nie jedyny projekt bazujący na popularnej marce, na którym skupia się obecnie CreativeForge Games. Na początku marca rodzimy zespół poinformował o podpisaniu umowy z firmą PROCIDIS, która jest odpowiedzialna za serial edukacyjny „Było sobie życie”. Stworzeniem gry na podstawie francuskiej animacji zajmie studio SlavGames, które jest częścią grupy CreativeForge Games. Produkcja ma zadebiutować najwcześniej w 2023 roku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!