Nadchodzi One Piece Odyssey – nowe jRPG na podstawie popularnej mangi i anime

Mikołaj Ciesielski
2022/03/29 08:00

Otrzymaliśmy też pierwszy zwiastun oraz kilka szczegółów.

Nadchodzi One Piece Odyssey – nowe jRPG na podstawie popularnej mangi i anime

Czy są z nami fani mangi i anime One Piece? Jeśli tak, to mamy dla Was dobre wieści. Bandai Namco oraz deweloperzy ze studia ILCA zapowiedzieli wczoraj One Piece Odyssey – nowe jRPG na licencji wspomnianej marki. Produkcja zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach jeszcze w tym roku. Na ten moment nie znamy jednak dokładnej daty premiery.

Twórcy opublikowali za to pierwszy zwiastun One Piece Odyssey, w którym nie zabrakło fragmentów rozgrywki. Zainteresowani mogą więc sprawdzić, jak tytuł prezentuje się w akcji. Warto podkreślić, że produkcja studia ILCA opowie zupełnie nową historię piratów z East Blue, ale nad projektami nowych postaci i potworów czuwa sam Eiichiro Oda – twórca mangi One Piece. W prace nad grą zaangażowany jest również kompozytor Motoi Sakuraba (seria Dark Souls oraz Tales of).

Akcja One Piece Odyssey zostanie osadzona na długo po rozpoczęciu wyprawy Monkey D. Luffy’ego i załogi po legendarny skarb One Piece. Pewnego dnia statek Słomkowych Kapeluszy wpada w potężny sztorm, w wyniku czego bohaterowie lądują na tajemniczej wyspie. Rozdzielone postacie muszą odnaleźć się nawzajem, a następnie naprawić statek, by kontynuować swoją podróż. Na wyspie będą musieli jednak stawić czoła nieznanym dotąd potworom i wrogom, a także nawiązać kontakt z tubylcami.

W One Piece Odyssey nie zabraknie więc eksploracji niezbadanych terenów, a także walki z oponentami. Warto zauważyć, że twórcy nie wspominają o starciach w systemie turowym. Niewykluczone więc, że produkcja studia ILCA zaoferuje potyczki w czasie rzeczywistym. Na więcej informacji musimy jednak nieco poczekać. Tymczasem rzućcie okiem na zwiastun i dajcie znać, jak podoba Wam się nowa gra na licencji One Piece.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!